تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۴-۸-۹۵ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۴-۸-۹۵ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۴-۸-۹۵ آیسک

امام جمعه آیسک در خطبه اول با اشاره به اینکه یکی از صفات اهل تقوی اقامه نماز است گفت:امام حسین(ع)ظهر عاشورا با اقامه نماز درمیدان جنگ ما را متوجه اصل اقامه نماز کردند .
حجت الاسلام والمسلمین عرب با بیان اینکه امام حسین علیه السلام اهل دوست داشتن نماز بودندتصریح کرد:ماهم باید به جای نماز خواندن اهل دوست داشتن نماز بوده ونمازرا به جماعت ودر اول وقت اقامه کنیم.
وی بردرس گرفتن از امام حسین ع وزندگی سراسر عشق و معرفت آن حضرت تاکید کرد .
ناطق با اشاره به اهمیت پیاده روی اربعین گفت:این اجتماع وحرکت تاریخی راهی برای معرفی امام حسین ع وکمک به فراگیر شدن ظهور منجی عالم بشریت است.
وی با تاکید بر مشارکت مردم در تامین هزینه پذیرایی زائران اربعین حسینی در کربلا از نمازگزاران خواست کمک های نقدی وغیر نقدی خودرا در اختیار ستاد مردمی اربعین حسینی شهر آیسک قرادهند.
وی درپایان خطبه اول به ذکر مصیبت دختر ۳ساله امام حسین ع پرداخت.
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با اشاره به تاریخچه مذاکرات بین ایران و آمریکا از سال ۶۵تاکنون گفت:آنچه تاکنون از طرف مقابل دیده ایم فقط بد عهد ی بوده و باید از این رفتار آمریکاییها درس بگیریم.
ناطق با اشاره به بیانات رهبری درباره اینکه نباید به آمریکا اطمینان کرد افزود:اینها اهل عهد شکنی هستند لذا نباید به مذاکره با آنها خوشبین بود و نباید خباثت آنها را فراموش کرد.
حجت الاسلام والمسلمین عرب امام جمعه آیسک با اشاره به اینکه آمریکا و استکبار دست از دشمنی با نظام اسلامی ما برنمی دارد گفت:تمام جنایتها طی صد سال اخیر در دنیا به آمریکای جنایتکار برمیگردد.
وی با نکوهش تفکر سازش با آمریکا و تداوم مذاکره گفت:به دلیل جنایتکار بودن آمریکا و بد عهدی های او ما اهل سازش با آمریکا نیستیم ودر موضوع برجام نیز ما بحران را به موزه فرستاده ودر بحث هسته ای به سر جای اول خود برمی گردیم وقتی از از قبل به فناوریهای متعدد ادامه میدهیم.
وی خطاب به دشمنان گفت:فکر نکنید با یک مذاکره کلاه سر ما گذاشتید،
ناطق با اشاره به شبهه برخی افراد درباره شعار مرگ بر آمریکا گفت:پشیمان شده ها ،از نفس افتاده ها،دنیا طلبها،و برخی که شیرینی دنیا به کامشان زیاد شده برای اینکه چند صباحی عمر راحتی کنند زحمات وخون شهد ا را از یاد برده اند دم از رابطه با آمریکا میزنند.
وی با تسلیت ایام صفر و شهادت حضرت رقیه(س) به حادثه بزرگ تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال۵۸اشاره کرد و خواستار تحقق دستور رهبر معظم انقلاب در گنجاندن درس این انقلاب بزرگ در کتب مدارس و دانشگاهها شد.

 

Views – 1125

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*