تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۵-۳-۹۴

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۵-۳-۹۴

خطبه اول:

امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه امروز ضمن رعایت خود و همگان به رعایت تقوای الهی و برای تاکید برآن با طرح این سوال که اگر از خدمت امام زمان عج برای اینکه چگونه می توانیم به شما ایری برسانیم بپرسیم؟ خواهیم شنید را رعایت تقوای الهی. امام زمان می فرماید: ما در سرپرستی شما کوتاهی و اهمال نمی کنیم شما را همیشه مد نظر داریم. من اهل فراوشی نیستم و اگر جز این بود دشواری ها و مصیبتها بر شما فرود می آمد و دشمنان شما را ریشه کن می کردند.

در ادامه خطیب جمعه افزود: امام صادق(ع) ما منتظران را به سه گروه تقسیم نموده است: دسته اول کسانی که ما را دوست دارند و منتظر ظهور هستند ولی برای رسیدن به دنیایشان، که خداوند آنها به سمت آتش راهنمایی می کند.

دسته دوم کسانی هستند که مارا دوست داردن، کلام ما را می شنوند و در عمل کوتاهی نمی کنند ولی اینها می خواهند جیب خودشان را پر کنند، کلاه سر مردم بگذارند، اینها نیز اهل آتش هستند، خداوند شکم اینها را از آتش پر می کند.

دسته سوم هم دسنه ای که مارا دوست دارند، سعی می کنند حرف مارا خوب بشنوند، امور ما را رعایت می کنند و در افعال و کردار صادقانه عمل می کنند که این دسته از ما هستند و ما از آنها هستیم.

در موضوع مباحث خانواده نیز در موضوع انتقادپذیری و ضرورت وجود آن خطیب جمعه آیسک گفت: این روحیه باید در مرد و زن وجود داشته باشد، اگر زن و شوهری عیب های هم را به یکدیگر تذکر دهند محبوبترین انسانها هستند. امیرالمومنین می فرمایند: اگر کسی عیب تور ا مخفی کند دشمن توست.

خطبه دوم:

امام جمعه آیسک در خطبه های نماز جمعه امروز ۱۵ خرداد ۹۴ با اشاره به الگوی دوران معاصر برای زندگی که همان امام خمینی (ره) است، ایشان را به عنوان الگویی تمام عیار در زندگی فردی و عبادی برشمرد و در سایر حیطه های اجتماعی و سیاسی نیز تقوای ایشان را مثال زدنی دانست و گفت: امام متعلق به یک زمان خاص نیست.

در ادامه با ذکر شاخص های زندگی حضرت امام (ره) از زبان مقام معظم رهبری و امام حاضر گفت: برخی اوقات شخصیت ها بخاطر امیال بعضی مورد تحریف قرارمی گیرند که در مورد حضرت امام (ره ) باید مراقب بود این تحریف صورت نگیرد. هر کس هر چیز را خودش می پسندد نباید به امام (ره) نسبت دهد، این انتساب باید در آثار و منابع وجود داشته باشد، آن هم به شکل مکرر.

این شاخصها عبارتند از:

اثبات اسلام ناب محمدی(ص) و نفی اسلام آمریکایی،

اعتقاد به نیروی مردم، اراده مردم و مخالفت با تمرکز های دولتی،

اعتماد به وعده الهی و بی اعتقادی به قدرتهای زورگویان جهان،

حمایت صریح از محرومان و مستضعفان و مخالفت با خوی کاخ نشینها.

مخالفت صریح با جبهه قلدران بین المللی و مستکبران.(استفاده از واژه شیطان بزرگ  توسط ایشان تا روز آخر)

اعتقاد به استقلال ملی و رد سلطه پذیری.

تکیه بر وحدت ملی.

 

 

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*