تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۶-۰۱-۹۸ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۶-۰۱-۹۸ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۶-۰۱-۹۸ آیسک

درخواست امام جمعه آیسک از نماینده مجلس برای پاسخگویی درباره اقتصاد مقاومتی

حاتمی/  امام جمعه آیسک در خطبه های نماز جمعه ۱۶ فروردین ۹۸ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی و در ادامه بحث پیرامون نقش شادی و نشاط در ارتقاء معنویت انسان های مومن گفت : شادی و نشاط موجود در انسان مومن نشانه ایمان است و اطمینان و آرامش قلبی برای رسیدن به نشاط و شادی با ذکر و یاد خدا محقق می شود. حجت الاسلام و المسلمین« علی رادمرد »گفت: شادی و نشاط ماندگار و پایدار در زندگی و جامعه در صورتی که در مسیر بندگی خدا باشد لذت بخش است .

وی افزود: غم و شادی از حالاتی است که در فراز و نشیب زندگی متوجه انسان می‌شود، شادی بستر ارتقای معنویت و بهره مندی از نعمات الهی و مقدمه بندگی خوب و حرکت در مسیر الهی است. خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با استناد به روایتی از حضرت علی ع گفت : راه برون رفت از مشکلات تقواست و در خانواده، جامعه و کشور ما نیز راه نجات و راه عبور از مشکلات تقوا و توجه به حلال و حرام و انجام واجبات و ترک محرمات است.حجت الاسلام رادمرد با تبریک میلاد امام حسین ع ،امام سجاد ع وحضرت ابوالفضل ع  وتجلیل از پاسداران وجانبازان سر افراز ،سالروز قطع رابطه سیاسی ایران با آمریکا و روز ملی انرژی هسته ای،وسالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی را نیزگرامی داشت. وی در ادامه تصریح کرد: راه ما راه امام حسین ع و روش ما روش امام حسین ع، شعار هدف و مسیر ما و انگیزه ما همان شعار ،هدف و انگیزه اباعبدالله الحسین علیه السلام است و ملت ما به واسطه تبعیت از امام حسین ع و استقامت خود به افتخار و سربلندی رسیده است .

وی در ادامه به برخی تلاشها برای ارتباط با غرب پاروپا اشاره کرد و افزود: همانطور که رهبری فرمودند ،ما به دلایل مختلفی از جمله« ید طولانی فرانسه و انگلیس در استثمار و خونریزی ،حمایت‌های همه جانبه از صدام در هشت سال جنگ، عدم اقدام عملی بعد از خروج آمریکا از برجام و…»به اروپایی‌ها هم اعتماد نداریم و لذا برای تحول در اقتصاد کشور باید خود را باور کرده و به دست خودمان مشکلات را رفع نماییم .

وی افزود : مطالبه ما از مسئولان است که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی چه کردند ؟از دولت ،مجلس و قوه قضاییه سوال داریم؟

از نماینده خودمان (حوزه انتخابیه فردوس طبس بشرویه و سرایان) هم سال داریم که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی چه کرده‌اید؟ چه طرحی ارائه داده اید؟ چه دفاعی کرده اید؟ و چه تذکری داده اید؟ در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی چه نظارتی داشته اید که این مصوبات اجرایی شود؟

از قوه مجریه و قوه قضائیه هم در راستای وظایف شان سوال داریم؟ سال ها از ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی توسط رهبری معظم انقلاب می‌گذرد و لی در عمل ما تحولی نمی بینیم.

ما از نماینده مجلس انتظار نداریم برای ما کارخانه بزند و امکانات بیاورد برای این حوزه، انتظار داریم که به وظیفه نمایندگی خود عمل کند، چه نظارت و سیاست‌گذاری برای توزیع عادلانه امکانات در کشورداشته اند؟

وی از جوانان خواست در راستای تبیین گام دوم انقلاب امیدوارانه تلاش کنند و همانطور که مردم در حوادث اخیر و جاری شدن سیلاب در برخی شهرهای کشور وارد عرصه کار و خدمت شدند ونیروهای مسلح، بسیج، هلال احمر و همه پای کار آمدند معتقدیم اگر همدلی و همکاری در عرصه های مختلف کشور به منصه ظهور برسد بسیاری از مشکلات رفع می‌شود .

وی از کمک های مردم آیسک به سیل‌زدگان استانهای شمالی و غربی کشور تشکر کرد وتداوم این حرکت و سنت خداپسندانه را خواستار شد.

Views – 473

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*