تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۶-۴-۹۶
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۶-۴-۹۶

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۶-۴-۹۶

امام جمعه آیسک:تضعیف جریان مقاومت که نماد آن بسیج و سپاه است گناه نابخشودنی است

آیسک/ حاتمی
امام جمعه آیسک در خطبه اول نما ز جمعه ۱۶تیر۹۶با بیان روایتی از امام موسی کاظم علیه السلام “حقگو بودن انسان در همه موقعیت ها “رااز الزام های تقوا دانست وافزود:امر به معروف و نهی از منکر از گرامی ترین واجبات الهی است وجایگاه والایی دارد.
حجت الاسلام و المسلمین حسین عرب از بیان مولای متقیان حصرت علی ع انجام امر ونهی دادن را با محبت وبا روی خوش در کنار آمر بودن شخص امرکننده تاثیر گذار دانست. وی ۲فایده وثمره ان را از زبان رسول اکرم ص شریک بودن در ثواب ان عمل واهل کار خیر شدن آمر برشمرد.
ناطق در ادامه با اشاره به اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر گفت: به رغم تاکید اصل هشتم قانون اساسی و تصویب قانون جامع در سال ۸۴ متاسفانه هنوز این فریضه مهم محقق نشده و برخی از مسئولان از آن استفاده ابزاری می‌کنند.
وی با تاکید بر لزوم فراگیر شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت :با توجه به وصیت امام راحل به مجلس ها ،روسای جمهور ،دولت‌هاو.. . مسئولان باید زمینه اجرای این قانون را فراهم کنند و نتیجه کارهای انجام شده در این ۱۲سال را به مردم گزارش دهند.
وی از حجاب و عفاف به عنوان پایه عفت عمومی جامعه نام برد و بر توجه به آن بعنوان یک ضرورت جامعه اسلامی تاکید کرد و نمازگزاران را به فراگیری آموزش درباره چگونگی انجام این فریضه وتماشای مستند های” از لاک جیغ تا خدا” در تلویزیون توصیه کرد.
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم پس از توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت:به استناد روایتی از رسول اکرم ص گفت:۳چیز که با وجود آن قلب انسان دچار خیانت نمی شود عبارت است از:اخلاص درعمل برای خدا،خیرخواهی برای والیان حکومت وملازم جماعت مسلمین بودن و پرهیز از تفرقه اندازی .
حجت الاسلام عرب درادامه به الزامات مورد نظر رهبری برای محقق شدن وحدت در جامعه اشاره کرد و افزود :دو قطب اصلی در انقلاب ما” انقلاب واستکبار” است که متاسفانه برخی مسئولان و افراد در پازل دشمن حرکت کرده و دوقطبی های کاذب ایجاد می‌کنند که پیامد آن ایجاد اختلاف در داخل و سوء استفاده دشمن است.
وی با انتقاد از برخی بی کیاستی ها در بیان سخنان ضد انقلاب و منافقین توسط برخی مسئولان در کشور گفت: کسانی که سپاه را اوایل انقلاب چماقدار و امروز تفنگدار می‌خوانند سخت در اشتباهند چرا که اگر سپاه نبود چیزی به نام جمهوری اسلامی وجود نداشت و تضعیف جریان مقاومت که نماد آن بسیج و سپاه در کشور است گناه نابخشودنی است.
وی در بخش دیگری از سخنانش گستاخی های آمریکا و تشدید تحریم‌ها علیه کشورمان را به دو دلیل اصلی “نفوذ ایران در منطقه و جواب درخور توجه ندادن به مواضع و سخنان آمریکایی ها دانست و تأکید کرد: کوتاه آمدن در مقابل این همه گستاخی و تحریم را حمل بر ضعف و ناچاری ملت ما می‌دانند در حالی که امروز ایران اسلامی کشوری مقتدر به عزت مند است.
خطیب جمعه آیسک گریزی به برجام زد وگفت:مطالبه جدی رهبر معطم انقلاب از هیات پیگیری ونظارت بر برجام وبندهای ۹گانه ان همچنان برزمین مانده است.
وی از برخی بی تدبیری های مسئولان در سیاست خارجی به ویژه ارتباط با فرانسه و انعقاد قراردادهای تجاری در حوزه نفت و گاز با کشور فرانسه انتقاد کرد و این کشور را پایگاه منافقین وناقض قراردادهای قبلی دانست.
وی با تبریک آزادسازی موصل به مردم عراق این پیروزی را مرهون اتکاء به مردم عراق و پوشالی بودن ائتلاف دروغین آمریکا دانست.
حجت الاسلام عرب امام جمعه آیسک به مناسبت روز مالیات با تاکید بر اجرای درست قوانین گفت: اگر قوانین مالیاتی درست اجرا شود یک بخش مهم از اقتصاد مقاومتی در کشور محقق خواهد شد. وی تسهیل در اخذ مالیات از مردم و راستگویی در این امر مهم را مورد اشاره قرارداد وافزود:مسولان باید آموزش های لازم را به مودیان مالیاتی ارائه دهند تا شاهد قرار مالیاتی نباشیم.
ناطق با توجه به گرمی هوا و شکسته شدن رکورد مصرف برق در کشور خواستار صرفه جویی مردم در مصرف انرژی شد.

 

Views – 923

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*