تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۶-۵-۱۳۹۴ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۶-۵-۱۳۹۴ آیسک

به گزارش روابط عمومی ستاد برگزاری نماز جمعه امام جمعه محترم آیسک در خطبه های امروز با توصیه همه مومنین به عایت تقوای الهی،ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع) و در مورد رعایت تقوا به آیه ۲۰۰ سوره آل عمران استناد و گفت: متقین وقتی وسوسه ای برایشان از جانب شیطان می رسد خدا رایاد می کند و بصیر می شوند. وی در خصوص سلسله  مباحث خانواده و در ادامه بیان گامهای موفقیت در زندگی مشترک به انتقاد پذیری از سوی همسران اشاره و افزود: انسان در صورتی می تواند به رشد برسد که عیب هایش را برطرف کند یک وقت هم خدا دو چشم مهربان را کنارش قرار  داده تا او را کمک کند. خطیب جمعه آیسک با اشاره به فرمایش امیر مومنان(ع) که میفرماید: محبوبترین مردم نزد تو کسی است که تور ا به راه رشد هدایت کند و عیوب تور ا به تو نشان دهد، گفت : اینکه احساس کنیم کسی که انتقاد می کند قصد تخریب ما را دارد سبب می شود هم انتقا نکنیم و هم انتقاد نپذیریم. البته شیوه انتقاد هم مهم است که در آینده به آن اشاره خواهد شد.

خطبه دوم

امام جمعه محترم آیسک در فرازی از خطبه های امروز نماز جمعه ضمن اشاره به مولفه های قدرت نظام اسلامی از قبیل بصیرت و هوشمندی ، وحدت و انسجام اسلامی، تبعیت از رهبری، خودباوری، اقتصاد مقاومتی، مدیریت جهادی و استکبارستیزی به ادامه تلاش دشمن برای فروپاشی نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: “دشمن امروز به دنبال تجربه تاریخی اندلسی کردن جوانان ایرانی از طریق افزایش فساد است. که باید مراقب باشیم” .

در ادامه وی به ضرورت رشد علمی کشور به عنوان یکی از مولفه های قدرت نظام یاد کرد و بر تقویت آن ایجاد زمینه های لازم توسط مسئولان تاکید نمود.

در پایان با توجه به سرازیر شدن شرکتهای اروپایی و آسیایی بعد از توافق برجام بر ادامه سیاست اقتصاد مقاومتی به عنوان ناجی اقتصاد کشور تاکید نموده و گفت: در این مورد باید مواظب واردات بی رویه کالاهای مصرفی بود تا کشور به بازار مصرف آنها تبدیل نشود  بلکه باید با مدیریت صحیح این هدف دشمن در ازبین بردن اقتصاد کشور را ناکام گذاشت.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*