تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۶-۹-۹۷ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۶-۹-۹۷ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۶-۹-۹۷ آیسک

امام جمعه آیسک:برای شهرمان ارزش قائل شویم تا برای شهرمان ارزش قائل شوند

حاتمی/ امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۶ آذر ۹۷ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی ،با استناد به آیه ۱۲ سوره حجرات، بی اعتنایی به سوء ظن و بدگمانی را خواستار شد و تصریح کرد: سوءظن باعث غیبت ، تهمت و دروغ می شود .
حجت الاسلام و المسلمین «رادمرد »در خطبه دوم نماز ،تقوا را مهار انسان از منجلاب گناه و عامل قوام و بقای انسان در مسیر بندگی خداوند متعال برشمرد .
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای ناجا در حادثه تروریستی چابهار ،به نقش و جایگاه فرد ،خانه و جامعه در تقویت فرهنگ نماز اشاره کرد و افزود :از وظایف مهم آموزش و پرورش است که فرهنگ نماز را در میان دانش آموزان ترویج دهد .
وی به دور افتادن عده ای از قرآن و مفاهیم ارزشمند آن اشاره کرد و گفت: عده‌ای در سایه قرآن با نفاق و فریب مناصب و مدیریت ها را در دست گرفته اند و جامعه را به سمت اهداف خود سوق می‌دهند که به وعده الهی چهره آنان نمایان خواهد شد .
حجت الاسلام رادمرد امام جمعه آیسک با اشاره به اینکه ۹ ماه از سالی که به نام حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی نام گذاری شده است می‌گذرد گفت: متاسفانه به دلیل غفلت مسئولان و مردم و نداشتن اهتمام و نبود تعصب در خرید کالای ایرانی شاهد تعطیلی واحدهای تولیدی و بیکاری کارگران هستیم .
وی افزود :دولت در بودجه سال ۹۸ وابستگی به نفت را بیش از ۳۰ درصد کاهش داده است ولی محل تامین آن را مشخص نکرده و اگر قرار است از محل مالیات و با فشار وارد کردن بر اصناف تولیدکنندگان تامین شود این به معنی حمایت از تولید نیست بلکه فشار آوردن به تولیدکنندگان و از بین بردن زمینه اشتغال است .
وی تصریح کرد :کسی مخالف مالیات نیست ولی باید مقدمات پرداخت مالیات فراهم و قوانین و دستورالعمل ها سختگیرانه نباشد.
وی با انتقاد از ضعف دستگاه‌های نظارتی و بازرسی گفت :در سایه نبود نظارت شاهد افزایش بی‌رویه قیمت‌ها هستیم و از ابتدا تا انتهای یک خیابان قیمت واحدی برای یک محصول پیدا نمی شود .
امام جمعه آیسک از دولت، مجلس، قوه قضائیه و مسئولان خواست در مسیر قرآن و فرامین رهبری حرکت کنند و از تفکر و سیاست غلط و مدیریت اشتباه با نگاه به آمریکا و اروپاییان دست بردارند.
حجت الاسلام رادمرد اظهار داشت: متاسفانه مردم هم در حمایت از کالای ایرانی کم کاری کرده اند.وی بر حمایت از اصناف ومحصولات تولیدی محلی تأکید کرد.
خطیب جمعه آیسک با تاکید بر خرید نقدی از کسبه این شهر و پرداخت نسیه ها در موعد مقرر افزود : برای شهرمان ارزش قائل شویم تا برای شهرمان ارزش قائل شوند،به شهر خودمان توجه داشته باشیم تا به شهر ما توجه داشته باشند .
به گفته وی اگر همه همت کنند و مردم و تولیدکنندگان تعصب داشته باشند حال و هوای شهر و اقتصاد آن دگرگون می‌شود و فضای توسعه و اشتغال در شهر شکل خواهد گرفت. وی تصریح کرد :سرمایه را به جای هزینه کردن در این شهر آن شهر در شهر خود و در راستای اشتغال به کار گیرید. وی با تشکر از فعالیت ستاد اربعین و موکب های شهرستان در ایام اربعین خواستار پرداخت تعهدات مالی شهروندان و اختصاص موقوفاتی درراستای این امر ارزشمند شد.

Views – 508

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*