تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۷ مهرماه ۹۴

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۷ مهرماه ۹۴

حجت الاسلام والمسلمین عرب امام جمعه آیسک درخطبه اول بااشاره به اینکه آنچه  میتواند درراه تمرین تقوا به ما کمک کند رعایت کردن تقوا در محیط خانواده است.وی بااشاره به سالروزنزول آیه«هل اتی »درشان اهل بیت پیامبر(ص)که به روز خانواده نام گذاری شده است اظهار داشت:خانواده رکن بزرگ و اصلی در اسلام است و اگر خانواده سالم باشد محیط جامعه سالم می ماند. وی با اعلام اینکه بزرگترین کار درسایه تقوا تربیت خانواده است که منجربه ایجاد جامعه سالم می شود .

خطیب جمعه آیسک از مهربانی زن وشوهر،رفتارتوام با ادب،صمیمیت وعشق ورزیدن،احساس مسئولیت نسبت به اولاد وتربیت فرزندان براساس مبانی دینی به عنوان صفات یک خانواده خوب و مورد تاکید اسلام یاد کرد.

حجت الاسلام عرب با اشاره به تلاش دشمنان برای فروپاشی نظام خانواده در جوامع اسلامی برای رسیدن به اهداف خود گفت : نگرش درست به زن و جایگاه وی در کنار احترام و پرهیز از بی عفتی از عوامل استحکام خانواده است. وی چالش پیش روی خانواده های ایرانی را با وجود ۱۱ میلیون جوان مجرد زیر ۳۵ سال، بی رغبتی به ازدواج دانست و تصریح کرد: عوامل مهم تجرد جوانان را باید ریشه یابی و رفع کنیم ولی مشکلات اقتصادی، بیکاری، تنوع طلبی، سختگیری خانواده ها و فقدان آموزش و مشاوره قبل و بعد از ازدواج از عوامل اصلی است.

وی بالا بودن میزان طلاق در جامعه را نگران کننده توصیف کرد و گفت: از هر ۵ ازدواج یک مورد منجر به طلاق می شود.

امام جمعه آیسک در خطبه دوم با اشاره به تازه شدن داغ فاجعه منا به دنبال تشییع پیکر پاک جانباختگان در کشور بر لزوم تشکیل کمیته حقیقت یاب با حضور کشورهای مختلف تاکید کرد و از حجاج و استقبال کنندگان آنان خواست توصیه های بهداشتی اعلام شده را رعایت کنند.

وی افزود:عربستان سعودی بی لیاقتی خود را اثبات کرده است و این روزها به فکر کشتار در یمن و جنگ افروزی در سوریه و عراق است و برای تامین منافع داعش و گروه های تروریستی و تکفیری تلاش می کند

وی از شکل گیری ائتلاف واقعی علیه داعش از ناحیه ی ایران، روسیه،عراق و سوریه خبر داد و افزود: با حملات روسه به مواضع گروه های تروریستی کار به نفع جبهه مقاومت اسلامی در حال پیشرفت است.

حجت الاسلام والمسلمین عرب با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با پرسنل نیروی دریایی سپاه گفت : معظم له تاکید کردند که آمریکا اهداف خطرناکی را برای خود تغریف کرده و ابایی از کشتار انسان ها ندارد با این حال خود را مدعی حقوق بشر می داند. به گفته ی وی بواسطه ی اقتدار جمهوری اسلامی ایران و دست قدرت الهی تا به حال تیرهای دشمنان به سنگ خورده است و دشمن سیلی خورده در حال تلاش برای تغییر محاسبات مسئولان و افکار مردم و قرار دادن آنها در برابر رهبری است لذا باید بیدار و هوشیار باشیم .

وی با تاکید بر اینکه مذاکره با آمریکا به فرموده رهبری ممنوع است خاطرنشان کرد: بعد از اعلام رهبری درباره ممنوعیت مذاکره با آمریکا هر کس از مذاکره با آمریکا سخن بگوید با خشم ملت رو برو خواهد شد.

خطیب جمعه آیسک تصریح کرد: تا زمانی که مردم پای نظام و رهبری ایستاده اند دشمنان هیچ غلطی نمی توانند بکنند. وی یاد آور شد دشمنان با شبهه پراکنی در حال دلسرد کردن مردم هستند و باید مراقبت کنیم که روز جدایی مردم از رهبری روز جشن دشمن و بیچارگی ما است.

حجت الاسلام عرب با تایکد بر لزوم مراقبت برای جلو گیری از نفوذ دشمن گفت: مجلس شورای اسلام و مسئولان در موضوع برجام باید با کنار گذاشتن مسائل حزبی، جناحی، گروهی و سیاسی جواب را بررسی کرده و اعلام نظر کنند چرا که در آینده تاریخ درباره آنان قضاوت خواهد کرد و اگر بخواهند منافع خود را در منافع کشور ترجیح دهند همواره مورد لعن و نفرین مردم خواهند بود.

وی در آستانه حلول ماه محرم ضمن بر شمردن ویژگی های مجالس عزاداری امام حسین علیه السلام بر لزوم آشنایی با حقیقت قیام امام حسین و افزایش معرفت دینی تاکید کرد.

درباره‌ی adine4

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*