تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۷-۹-۹۶ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۷-۹-۹۶ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۷-۹-۹۶ آیسک

خطیب جمعه آیسک:
اقدام سخیف رئیس جمهورآمریکا در اعلام به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی نشان از عجز و ناتوانی آن هاست.

عرب نجات/حجت الاسلام و المسلین عرب امام جمعه آیسک در جمع نمازگزاران این شهر با بیان اینکه بدون رعایت تقوی، انسان به مقام های والای معنوی دست پیدا نمی کند، گفت: تقوی خودداری از پیمودن مسیر شیطان و بدست آوردن رضایت الهی است.
وی تشخیص حق از باطل، بهره مندی از تعالیم الهی و نور هدایت، قبولی اعمال، بهره مندی از برکات آسمان و زمین، نجات از سختی ها و آمرزش گناهان را از جمله آثار تقوی بر اساس قرآن برشمرد و افزود: تقوی درجاتی دارد که بالاترین درجه آن ورع است.
وی تصریح کرد: کسی که ورع دارد اگر موردی حتی شبهه ی حرام دارد انجام نمی دهد و اگر شبهه ی واجب دارد آن را انجام می دهد.
وی در ادامه با بیان اینکه مهمترین مساله امروز جهان اسلام مساله فلسطین و قدس است، اقدام مذبوحانه ترامپ در اعلام به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی را محکوم کرد.
وی با بیان اینکه نه تنها در جهان اسلام بلکه برخی کشورهای غربی هم این اقدام را محکوم کرده اند، تصریح کرد: سالیان سال است روسای جمهور آمریکا این طرح را دنبال کرده اما ترامپ به به خاطر فشار لابی صهیونیست ها و راضی نگه داشتن آنها دست به این اقدام زد.
وی افزود: رهبر انقلاب تاکید کرده اند این نشان دهنده ی عجز و ناتوانی آن هاست. آن ها پنجاه سال است قصد دارند بیت المقدس را اشغال و آن را یهودی کنند که نتوانسته اند.
وی ادامه داد: از زمانی که این رژیم بوجود آمد استکبار جهانی با همه توان از او حمایت کرد و بهترین سلاح ها را در اختیارش گذاشت.
خطیب جمعه آیسک با بیان اینکه صهیونیست هایی که روزی راهبرد نیل تا فرات را دنبال می کردند، با شکست مفتضحانه در جنگ ۳۳ روزه ابهت پوشالیشان فروریخت.
وی تصریح کرد: به همین دلیل راهبرد آن ها عوض شد و دست به اقدامات متعددی زدند تا امنیت اسراییل را حفظ کند. داعش را بوجود آوردند و فکر می کردند برای مدت طولانی می توانند آن ها را حفظ کنند اما وقتی داعش نابود شد به دست و پا افتادند و هرروز توطئه ای جدیدی می کنند روزی داستان سعد حریری را بوجود می آورند و روزی ماجرای کردستان،وروزی مهره ی قدیمی خود (علی عبدالله صالح) را در یمن رو می کنند، همه این ها به خاطر حفظ امنیت اسراییل است.
وی ادامه داد: البته آن ها می دانند زمانی می توانند امنیت این رژیم را حفظ کنند که جمهوری اسلامی ایران را محدود کنند. چون این ایران است که که در برابر رژیم صهونیستی و اقدامات او محکم ایستاده است و چون می بینند ایران در این هدف خود جدی است روز به روز توطئه می کنند و البته با درایت رهبر حکیم انقلاب و ایستادگی و هوشیاری مردم شکست می خوردند.
امام جمعه آیسک در ادامه با اشاره به اقدامات استکبار در منطقه افزود: توطئه و مکر آنها برای ما دستاوردهایی هم داشته است که تشکیل ارتش های مردم پایه در عراق، یمن و سوریه از جمله این دستاوردهاست.
وی افزود: دستاورد دیگر این بود که نشان داد گفتگو با آمریکا و اعتماد به آن ها مشکلی را حل نمی کند.
وی افزود: ما در عرصه نبرد سوریه شاهد دیپلماسی اقتدار بودیم. همان اقتداری که نامه رییس سیا توسط سردار بزرگ اسلام سردار سلیمانی باز نشده برگشت می خورد.
وی تاکید کرد: این اقتدار بواسطه ایستادگی و دین داری مردم است که پای نظام و دین خود ایستاده اند و اهداف عالیه نظام به پیش می رود تا مقدمه ساز ظهور باشد.
حجت الاسلام عرب در ادامه با اشاره به رشادت های مدافعین حرم و آرزوی سلامتی برای آن ها تاکید کرد: امنیت و آرامش امروز را مدیون این عزیزان هستیم.
خطیب جمعه آیسک در ادامه با اشاره به سالروز تاسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی آن را بالاترین مرجع تصمیم گیری در عرصه ی فرهنگی کشور برشمرد و افزود: تدوین و تصویب اصول، اهداف، سیاست‌ها و برنامه‌ریزی فرهنگی و علمی کشور، تدوین نقشه مهندسی فرهنگی کشور و روزآمد نمودن آنها، تهیه و تدوین نقشه جامع علمی کشور، تهیه و تدوین طرح توسعه و تحول نظام پژوهش و تعلیم و تربیت کشور، هدایت و ساماندهی مدیریت کلان دستگاه‌های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی و رسانه های کشور، برنامه‌ریزی برای مواجهه‌ى فعال و مبتکرانه با تهاجم فرهنگی دشمنان با استفاده هدفمند از روش‌های کارآمد و … را از جمله وظایف شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرد.
وی فرهنگ را مهمترین مساله کشور عنوان کرد و اظهار داشت: فرهنگ زیربنای بسیاری از بخش های مختلف از جمله اقتصاد و سیاست است.
وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت این موضوع عملکرد شورای عالی انقلاب فرهنگی چندان رضایت بخش نیست.
گفتنی است نمازگزاران آیسک بعد از برگزاری نماز عبادی سیاسی جمعه با سر دادن شعار هایی، انزجار خود را از اقدام اخیر رییس جمهور آمریکا برای به رسمیت شناختن قدس شریف بعنوان پایتخت اسرائیل را محکوم کردند.

Views – 1147

درباره‌ی admin

۲ نظر

  1. سلام خواهشن عکس های گرفتهدشده این هفته ١٧ /٩ رو بزارید اصلا نماز جمعه ها که برگزار میشه عکس هاشو نمیزارین . مطالب رو تو کانال خبری هم میشه خواند نیازی پس به سایت نیست. خودتون رو خسته میکنین.مرسی. یادحق

    • سلام علیکم
      برخی هفته ها به دلیل مشکلاتی تصاویر لازم تهیه نمیشه. و به تصاویر خبرنگار محترم بسنده می کنیم خواهید بخشید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*