تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۸ دیماه ۱۳۹۴ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۸ دیماه ۱۳۹۴ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۸ دیماه ۱۳۹۴ آیسک

امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه این هفته با بیان روایتی از حضرت علی (ع) به تشریح نشانه های انسان با تقوا پرداخت و اظهار داشت: راستگویی و مراقبت از زبان یکی از نشانه های انسان باتقواست. به گفته ی وی از عمده مشکلات زندگی های کنونی عدم اعتماد طرفین به یکدیگر بواسطه دروغ گفتن است. حجت الاسلام والمسلمین عرب تصریح کرد: اگر اعتماد زن و شوهر بواسطه ی دروغ گویی طرفین از بین رفت و زوجین نسبت به گفتار یکدیگر اعتماد نداشته باشند اساس زندگی انها از بین میرود و ابراز محبتها خدشه دار میشود. وی با استناد به روایات ائمه معصومین(ع) از بین رفتن شخصیت و احترام انسان، از بین رفتن طعم ایمان، انحراف از مسیر حق و فقر را چهار اثر دروغ بر زندگی انسانها برشمرد.

خطیب جمعه آیسک در بخش دیگری از خطبه اول در باب صداقت و راستگویی گفت: در زندگی اجتماعی و حرف های سیاسی و اجتماعی و معاملات اهل دروغ نباشیم چرا که دروغ کاری حرام است و بع تباهی منجر می شود.

خطبه دوم:

در خطبه دوم امام جمعه آیسک نماز گزاران را به رعایت تقوای الهی توصیه کرد و با اشاره به اینکه دشمنان زیاده خواه، مکار و منافق جنگ تمام عیاری را علیه مومنان جهان به پا کرده اند که یک بخش عظیم ان جنگ فرهنگی است تصریح کرد: مقام معظم رهبری بارها طی سالیان متمادی تاکید کرده اند که دشمن در حاال تهاجم فرهنگی است و جنگ نرم را علیه جوانان ما شروع کرده است و هفته گذشته در جمع امامان جمعه کشور مطالب مهمی را بیان کردند.

حجت الاسلام والمسلمین عرب خاطر نشان کرد: در این جنگ به ایمان، بصیرت،تقوا، اخلاق و لاعتقادات مردم حمله می شود و این یک جنگ تمام عیار فرهنگی ، سیاسی و اعتقادی است که در مقابله با آن انسانهای آزاده به پا می خیزند و اهل دفاع می شوند.

وی با شاره تاکید ولی امر مسلمین جهان بر ایجاد قرارگاه مقابله با جنگ نرم رشمن در نهاد امامت جمعه کش.ر گفت: امامن جمعه در سراسر کشور فرماندهان این قرارگاه ها معرفی شده اند و نقشه های عمومی و کلی، عرصه و محدوده عمل شناخت تهدیدات و خطرهای بیرونی ، رصد آفت های درونی ، کار جمعی و پای کار نیامدن مردم نیازهای این قرارگاه است.

خطیب جمعه آیسک با اشاره به برخی موازی کاریها توسط دستگاههای مجری ر حوزه فرهنگی اعلام کرد؛ مرمدم باید احساس تکلیف کرده و برای حفظ فرزندانشان از نفوذ فرهنگی دشمن که از طریق تلویزیون ، ماهواره و شبکه های مجازی تلفن همراه به عمق خانواده ها نفوذ کرده است وارد عمل شوند.

به گفته ی وی نماز جمعه قرارگاه ایمان ، تق.ا، بصیرت و اخلاق استو عمده وظیفه ی امامان جمعه تبیین حق و حقیقت است، وظیفه قرارگاه نهاد امامت جمعه هم گفتن حقایق سیاس ،اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی است و از آنجا که قلب فرهنگی هر شهر نماز جمعه است پس باید کارش را درست انجام دهد.

حجت الاسلام عرب  تاکید کرد: در شهر و بخش آیسک این هنهاد برنامه ریزی ویژه ای را برای تحقق فرمایشات رهبری معظم انقلاب در حوزه قرارگاه فرهنگی انجام خواد داد و در این راه از همه ی مردم و دلس.زان انتظار همراهی و همکاری داریم، همه ی مردم باید پای کار بیایند و نظر بدهند و این وظیفه ی دینی و شرعی استو در این جنگ هم باید مثل دفاع ۸ ساله بایستیم.

امام جمعه آیسک در ادامه با شاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در باره انتخابات و نگرانی معظم له از ورود زودهنگام به فضای انتخاباتی در رسانه ها و روزنامه ها گفت: نفس انتخابات در کشور مهم است  چرا که مردم در آن تاثیر دارند و با این انتخاب کردن ها در کنار انقلاب می مانند. به گفته ی وی حضور حداکثری مردم در انتخاباتن به فرموده ی رهبری باعث استحکام و اعتبار نظام است.

وی بااشاره به اینکه انتخابات باید سالم برگزار شود و خوشبختانه تابحال انتخابات در کشور ما سالم برگزار شده است اظهار کرد: برخی از همکنون شروع به فتنه گری و طرح مسایلی درباره ناسالم بودن انتخابات کرده اند و عنصور معلوم الحال نیز ادعا کرده است که اگر رد صلاحیت ها گسترده باشد مردم عکس العمل نشان خواهند داد، این افارد بدانند اگر بخواهد فتنه گری کنند ملت ما در نطفه آن را خفه خواهد کرد و فتنه ۸ ماه ماننند سال ۸۸ طول نخواهد کشید، این بار حادثه ۱۹ دیماه ۵۶ قم اتفاق خواهد افتاد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام ۱۹ دیماه در سال ۵۶ که در اعتراض به مقاله روزنامه اطلاعات در اهانت به ساحت مرجعیت و توهین به امام خمینی ره به خیابانها آمدند و به دست عوامل سفاک رژیم پهلوی کشته و زخمی شدند گفت: مردم ما از این حادثه درس گرفته اند و امروز هم با بصیرت، موقع شناسی و دشمن شناسی و مجاهدت به موقع پاسخ فتنه گران احتمالی را خواهند داد.وی به هوشیاری آحاد مردم در قبال فتنه های اخیر علیه شورای نگهبان و انتخابات تاکید کرد.

امام جمعه ی آیسک در ادامه حادثه ی تلخ شهادت عالم بزرگوار شیخ نمر باقرالنمر روحانی شیعی برجسته ی عربستان را که به جرم گفتن حق و تشریح فساد های آل سعود چندین سال شکنجه شد و سرانجام به شهادت رسید محکوم کرد و گفت: عربستانی ها به بیچارگی و دریوزگی در مقابل ایران افتاده اند و هرچه پول خرج کردند تا جلوی نفوذ انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی را بگیرند روز به روز ضعیف تر شدند و نفوذ انقلاب اسلامی در عراق، سوریه و امروز هم در یمن بیشتر شده است.

حجت الاسلام عرب اقدام خودسرانه و البته مشکوک افرادی را در حمله به سفارت عربستان به تهران و مشهد که قطعا عملی خلاف قانون است محکوم کرد و در ادامه از دولت جمهوری اسلامی ایران به خاطر اتخاذ موضع جدی و قطع رابطه ی اقتصادی با عربستان و استفاده از ظرفیت های دیپلماسی و سیاسی در این عرصه ها و منزوی کردن آن ها تشکر و تقدیر کرد و سالروز شهادت شهید احمدی روشن از دانشمندان بزرگ هسته ای را نیز گرامی داشت.

در پایان نماز جمعه ی این هفته ی شهر آیسک از سوی نهاد امامت جمعه و به نمایندگی از مردم شهر آیسک با اهدای لوح تقدیر و هدیه ای از زحمات چندین ساله ی دکتر محمدظاهر ابراهیمی پزشک مرکز بهداشتی – درمانی آیسک که به شهرستان فردوس منتقل شده اند تجلیل شد.

نماز گزاران جمعه ی شهر آیسک همزمان با سراسر کشور با شرکت در یک تظاهرات جنایات رژیم خائن آل سعود در به شهادت رساندن عالم مجاهد آیت الله نمر باقر النمر را محکوم کردند. در این راهپیمایی اقشار مختلف مردم با سردادن شعار های کوبنده ی “مرگ بر آل سعود خائن” ، “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر اسرائیل” این اقدام سفاکانه و مذبوحانه  ی آل سعود را در کنار سایر اقدامات غیر اسلامی این رژیم از جمله پشتیبانی و تقویت گروه های تروریستی مانند داعش، فتنه گری در کشور های اسلامی از جمله سوریه، عراق و لبنان، لشکر کشی به یمن و هدف قرار دادن سفارت ایران در این کشور و ده ها اقدام جنایتکارانه دیگر را شدیدا محکوم کردند.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*