تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۸-۱-۹۶ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۸-۱-۹۶ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۸-۱-۹۶ آیسک

امام جمعه آیسک:افزایش بیکاری درکشور بدلیل بی توجهی به اقتصاد مقاومتی است
آیسک/ حاتمی
امام جمعه آیسک  در خطبه اول نماز جمعه این هفته با استناد به روایتی از رسول مکرم اسلام ص بر تمرین و رعایت تقوای الهی تأکید کرد و گفت:تقوی رعایت کرد سبک زندگی اسلامی است .حجت الاسلام والمسلمین عرب چگونگی تعامل با خود -تعامل با همنوعان- تعامل با حاکمیت و تعامل با محیط پیرامون را الزامات سبک زندگی بر اساس اسلام دانست و افزود :یکی از تاکیدات اسلام تفکر و اندیشه است و شیاطین تلاش می‌کنند انسانها را از تفکر و تعقل باز دارند.
وی به استناد آیات ۱۹۰ و ۱۹۱ سوره آل عمران نشانه های انسان های صاحب عقل و خرد را “اصل مهم فکر کردن “بیان کرد و افزود :کاری که از روی عقل و فکر باشد مثبت و مفید خواهد بود ولی متاسفانه مشکل ما این است که برخی کارها را بدون تفکر انجام می دهیم.
ناطق در ادامه با اشاره به فرارسیدن ایام البیض از اعتکاف به عنوان یک سنت حسنه برای تفکر در خلوت ،ارتباط با خدا و جدا شدن از مظاهر دنیا یاد کرد و افزود: اعتکاف علاوه بر راه نزدیک شدن به خدا شیوه‌ای برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است و شرکت در جوانان در این سنت معنوی و عبادی نشانه افسرده نبودن جامعه ما است.
امام جمعه آیسک در خطبه دوم پس از سفارش به رعایت تقوای الهی به تبریک مناسبت های هفته از جمله میلاد امام جواد و حضرت علی علیه السلام پرداخت و سالروز وفات حضرت زینب را تسلیت گفت.
ناطق در ادامه به بیان ویژگی‌های حکمرانان و کارگزاران از زبان امیرالمومنین ع در آستانه انتخابات گفت: اولین و بهترین ویژگی مدیران اجرایی کشور این است که اصل تقوا را رعایت کرده و حامی دین و تارک هوای نفس باشند ،اگر حاکم دینی این مسائل را رعایت ‌نکند افرادو جامعه را به گمراهی خواهد کشاند .خطیب جمعه آیسک گفت:حاکم دینی باید خود وجامعه را به دینداری و به خدا نزدیک و احکام اسلام را پیاده کند، باید موانع دینداری مردم را بردارد تا دینداری جامعه توسعه پیدا کند.
وی دومین ویژگی حاکمان را پرهیز از دنیا پرستی و تجمل گرایی دانست و بر سوق دادن مردم به سوی عدالت اجتماعی و اقتصادی توصیه کرد .حجت الاسلام عرب گفت: شجاعت داشتن در برابر دشمن ویژگی دیگر حاکمان است و مدیری که در برابر زیاده‌خواهی دشمنان بایستد و روحیه استکبارستیزی داشته باشد هرگز با دشمن با لبخند وارد گفتگو نمی شود. وی با اشاره به ۲۰ فروردین ۵۹ سالروز قطع روابط سیاسی و بازرگانی آمریکا با ایران و شروع تحریم ها گفت:سکوت در برابر دشمن و موضع‌گیری نکردن در برابر اقدامات اخیر آمریکا سبب شده است بعد از برجام ۵۰ مورد تحریم جدید علیه ایران اعمال شود. خطیب جمعه آیسک در ادامه به بیانیه امام خمینی  ره در قبال این قطع رابطه اشاره کرد و افزود: پیشرفت امروز ما مرهون شجاعت  وصلابت امام است و انقلاب دست اجانب را از اموال ملت کوتاه کرد .حجت الاسلام عرب گفت:به فرموده رهبری با این دشمن زیاد خواه هیچ ارتباطی  نخواهیم داشت ، برای پاسخ دادن به دشمن مسئول شجاع می‌خواهیم، مسئولی که جواب هتاکی نخست وزیر انگلیس را با شجاعت بدهد تا دوباره علیه ما حرف نزنند.
وی برتوجه ویژه به جوانان و استعدادهای داخلی تاکید کرد و در آستانه ۲۰فروردین روز ملی فناوری هسته‌ای گفت: تاکید مقام معظم رهبری تکیه به نیروی داخلی و جوانان است و بیکاری جوانان و تحصیلکردگان زیبنده نظام نیست و افزایش بیکاری در کشور به دلیل بی توجهی به اقتصاد مقاومتی است.
وی با اشاره به نامه نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی درباره خرید و حمایت از کالای داخلی گفت :همانطور که رهبری فرمودند خرید کالای خارجی که مشابه داخلی دارد شرعا و قانونا حرام است لذا همه موظف به خرید کالای ایرانی هستیم و باید فروشگاه های عرضه کننده تمام اجناس کاملاً ایرانی در شهرهای ما دایر شود.وی درباره روز سلامتی سخن گفت وبا گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان آوینی و صیاد شیرازی بر الگوگیری جوانان از زندگی این بزرگواران تاکیدکرد.
امام جمعه آیسک در پایان از حضور پزشکان آیسکی مقیم مشهد و انجام خدمات رایگان دندانپزشکی برای محرومان و نیازمندان تقدیر کرد و تداوم این اقدام خیرخواهانه توسط سایر متخصصان در تمام بخش‌ها را خواستار شد.

Views – 583

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*