تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۸-۱۲-۹۶ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۸-۱۲-۹۶ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۸-۱۲-۹۶ آیسک

عرب نجات/

امام جمعه آیسک در خطبه های نماز جمعه ۱۸اسفند ماه ۹۶ با تبریک میلاد حضرت زهرا (س) و سالروز ولادت امام راحل گفت: عقل بشر نمی تواند مقام و منزلت حضرت فاطمه زهرا صدیقه کبری سلام الله علیها را درک کند.

حجت الاسلام و المسلمین عرب گفت: زندگی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و آشنایی با سبک زندگی آن حضرت بسیار برای ما راهگشا خواهد بود.

وی با بیان اینکه اولین اصل حاکم بر زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها  اصل معنویت بود افزود: متاسفانه امروز در خانواده معنویت کمرنگ شده است.

وی تصریح کرد: با حضور معنویت در زندگی خیلی از مشکلات حل می شود.

خطیب جمعه آیسک با بیان اینکه نگاه اسلام خانواده را یکی از بنیادهای ارزشمند می داند گفت: بحث ازدواج جوانان باید جدی گرفته شود و همه سعی در رفع موانع ازدواج کنند.

وی ادامه داد: بر اساس سخن حضرت زهرا سلام الله علیها  دروغگویی، خیانت و برخوردهای شکننده زوج ها با یکدیگر از عوامل فروباشی خانواده هاست.

حجت الاسلام و المسلمین عرب  در قسمتی از بیانات خود با اشاره به مشکلات اقتصادی منطقه و خشکسالی ها و سرمازدگی از تمام خیرین خواست تا به کمک نیاز مندان بشتابند.

امام جمعه آیسک در خطبه دوم نماز این هفته گفت: تغییر و تحول نسل ها، یکی از مباحث مهم در حوزه جامعه شناسی است و در آموزه های اسلامی نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. وی افزود: امام علی علیه السلام می فرماید: «فرزندانتان را به اخلاق(آداب )و خوی های خودتان منحصر و مقید مسازید؛ چرا که آنها برای زمانی جز زمان شما آفریده شده اند.

حجت الاسلام و المسلمین عرب ادامه داد: انقلاب اسلامی از ابتدای شکل گیری تا کنون، با چهار نسل مواجه بوده که عبارتند از:

۱. نسل اول، افرادی هستند که در سال ۱۳۴۲ جوان بودند و بخشی از عمر خود را صرف مبارزه با استبداد رژیم منفورسابق کردند و به همراه امام (ره)، باعث به وجود آمدن انقلاب اسلامی شدند و جمهوری اسلامی را تشکیل دادند. 

۲. نسل دوم که پرورده نسل اول است، کسانی هستند که موتور حرکت انقلاب اسلامی بودند و جنگ تحمیلی را اداره کردند و با کمترین امکانات، توانستند بر ارتش مزدور صدام پیروز شوند و حماسه های جاودانه ای از خود به یادگار بگذارند و در واقع، نسل انقلاب و جنگ نام دارند

۳. نسل سوم، فرزندان نسل دوم هستند و تجربه قبل از انقلاب و جنگ را ندارند.

۴. نسل چهارم، که در واقع آینده انقلاب اسلامی هستند.

حجت الاسلام و المسلمین عرب تصریح کرد: وضعیت کلی جوانان کشور، نشان می دهد که ۷۰ درصد جمعیت جامعه، زیر ۳۰ سال هستند و ۳۵ درصد از آنها، در گروه سنی جوانان قرار دارند که که به عنوان یک سرمایه بسیار عظیم، بخش مهمی از جامعه کنونی را شکل داده اند.

وی با بیان اینکه بصیرت این نسل بیشتر از نسل اول انقلاب است افزود: شهدای مدافع حرم از همین نسل هستند.

خطیب جمعه آیسک افزود: به جای اینکه نسل سوم را مشکل آفرین بدانیم باید به آن ها میدان داد و آن وقت دید که چه طور مسائل حل می شوند.

وی در ادامه به سفر وزیر خارجه فرانسه به کشور و لفاظی های قبل از سفر وی اشاره کرد و افزود: شاهد برخورد عزتمندانه جمعی از دانشجویان، دبیر شورای عالی امنیت ملی و وزیر محترم خارجه با وی بودیم.

وی تاکید کرد: باید در مقابل مستکبرین عزتمندانه ایستاد.

امام جمعه آیسک تصریح کرد: آنچه امروز باعث دشمنی پیش از پیش آمریکا با ایران شده است اقتدار، عزت و نفوذ بیش از پیش نظام اسلامی در سطح منطقه و جهان است.

حجت الاسلام و المسلمین عرب در پایان با اشاره به روز ملی راهیان نور (۲۰ اسفندماه) ،سفرهای راهیان نور را یک حرکت پر ثمر و با برکت عنوان و بر تقویت آن تاکید کرد.

Views – 320

درباره‌ی admin

۲ نظر

  1. بابت تصاویر و این پست کامل ممنونم
    خدا خیرتان دهد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*