تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۸-۸-۹۷ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۸-۸-۹۷ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۸-۸-۹۷ آیسک

امام جمعه آیسک : تا پای جان بر سر زنده نگه داشتن آرمان های امام و شهدا با روحیه شهادت طلبی و با صلابت خواهیم ایستاد

حاتمی/ امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۸ آبان ۹۷ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی گفت: از آنجا که شیطان همواره در تعقیب انسان بوده و تلاش می‌کند جامعه ایمانی را به کفر سوق دهد لذا اهل ایمان باید همواره مراقب بوده و با برنامه‌ریزی درست تقویت ایمان را مد نظر داشته باشند.
حجت الاسلام و المسلمین« علی رادمرد» تصریح کرد: یکی از بلاهای خانمان سوز و رذیله های اخلاقی که شیطان برای ضربه زدن به انسان مومن و جامعه مومنین دنبال می‌کند «حسادت »است .
وی با استناد به آیات و روایات گفت :انسان حسود زندگی راحتی ندارد و غم و غصه های او بیش از دیگران است .
ناطق ،غیبت کردن در غیاب افراد- تملق و چاپلوسی در حضور افراد و سرزنش و شماتت در مصیبت ها و گرفتاری ها را علائم انسانهای حسود برشمرد و تأکید کرد: باید مراقب باشیم و با حفظ ایمان و تقوا رذایل اخلاقی را از خود دور کرده و نگذاریم شیطان در ما نفوذ کند .
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با تبریک حلول ماه ربیع الاول ،ماه میلاد سرور کائنات به ایثارگری مولی متقیان بزرگترین حامی اسلام در حساس‌ترین شب تاریخی اشاره کرد و درباره لیله المبیت و هجرت سرنوشت‌ساز پیامبر اکرم صلی الله سخن گفت .
حجت الاسلام رادمرد گفت :هجرت فقط رفتن از یک مکان به مکان دیگر نیست بلکه از مصادیق هجرت دوری از رذایل و تبدیل کردن آنها به فضایل الهی است.
وی به تلاش دشمنان طی ۴۰ سال گذشته برای دست برداشتن ملت ما از اسلام اشاره کرد و گفت: دشمنان و منافقان طی این چهار دهه تحریم کردند، ضربه زدند ،تبلیغات کردند و تلاش نمودند تا ما از ایمان وانقلاب دست برداریم ولی اعتقادمان این است راهی که خدا پیش روی ما قرار داده است نگرانی در آن وجود ندارد و تلاطم های دشمنان در راه و اراده مردم اثر ندارد و به دشمنان می گوییم که تا پای جان بر سر نگه داشتن آرمان‌های امام و شهدای عزیزمان با روحیه شهادت طلبی مقتدر و با صلابت خواهیم ایستاد.
امام جمعه آیسک افزود :ما با منطق انقلابی خود و رفتار انقلابی خود در نشر گفتمان پر افتخار انقلاب نخواهیم گذاشت گفتمان سازش و سازشکاری به عنوان گفتمان اصلی جامعه مطرح شود.
وی با اشاره به اینکه ملت ما با ایمان و اراده قوی با ایستادگی خود آمریکا را به چالش کشیده و زوال آن را به نظاره نشسته است گفت: ما فرزند رمضان و محرم هستیم و در محرم و صفر برای شهادت و مبارزه با ظلم آماده شده ایم و شعار «هیهات من الذله» را زنده و جاوید نگه خواهیم داشت.
وی افزود: الحمدلله که سکاندار انقلاب و نظام ما امامی روشن بین و روشن ضمیر، آشنا و دشمن شناس، اسلامی ،مکتبی و اهل بیتی است که با رهنمود ایشان و اطاعت امت امیدواریم بتوانیم راه روشن انقلاب را ادامه دهیم.
اما م جمعه آیسک در ادامه با اشاره به هفته وقف آن را سنت ارزشمند رسول اکرم ص و ائمه اطهار ع دانست و با اشاره به اثرات مثبت وقف در رفع مشکلات آحاد جامعه به ویژه محرومان، خواستار گسترش فرهنگ وقف و سوق دادن آن در زمینه های درمانی ،آموزشی ،فرهنگی و قرآنی شد .
حجت الاسلام رادمرد در پایان از هیئت امنای هیئت های مذهبی بخش آیسک که تلاش کردند و با خدمات صادقانه مجالس عزاداری ماه های محرم را با شکوه برگزار کردند و از حضور و خدمات خالصانه جوانان برومند این منطقه در این محافل قدردانی کرد.

 

Views – 732

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*