تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۹ شهریور۹۵
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۹ شهریور۹۵

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۹ شهریور۹۵

امام جمعه آیسک در خطبه اول پس از توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) را تسلیت گفت وبا بیان روایتی از آن امام همام گفت:خدا به واسطه رعایت تقوای الهی بنده را از آنچه عقلش بدان نمی رسدحفظ می کند.
حجت الاسلام والمسلمین حسین عرب افزود:خدا بواسطه تقوا کوردلی را برطرف می کند .
وی در آستانه روز عرفه به اهمیت و جایگاه دعا در زندگی انسانها اشاره کرد وگفت؛ دعا مغز عبادت است واگر دعا نبود خدا به انسان توجه نمی کرد.
ناطق در ادامه با اشاره به اینکه از اهل بیت دعاهای زیادی به ما رسیده است افزود:از بهترین ادعیه دعای عرفه ودعای ۴۷صحیفه سجادیه است که حاوی مضامین فوق العاده می باشد.
خطیب جمعه آیسک با تسلیت سالروز شهادت مسلم ابن عقیل سفیر امام حسین(ع)یاد وخاطره آیت الله طالقانی ،شهید محراب آیت الله مدنی و شهدای منا را گرامیداشت.

خطبه دوم

امام جمعه آیسک با اشاره به تاکیدات مقام رهبری درباره پرهیز از شتابزدگی در مذاکرات و امضای تفاهم نامه ها قراردادها درباره موضوع fatfگفت:آمریکا و استکبار بر ای آنکه بتوانند خوی استکباری داره پیش ببرند نهادهای بین المللی را بوجود آورده اند و امروزه نهادهای بین المللی هم اکثرا سیاستهای آمریکا را در جهان پیش می برند.
حجت الاسلام والمسلمین عرب گفت: تعریف آمریکا این است که سپاه پاسداران در ایران و حزب الله لبنان تروریسم هستند ودر این اقدام مالی ۳ هدف را دنبال می کند تا اولا ارتباط مالی ایران را به عنوان پشتیبان حرکت های اسلام طلبانه منطقه و حامی مظلومان جهان قطع کند ودر ادامه راه های دورزدن تحریم ها توسط ایران را کشف و هویت تجار ایرانی وشرکای آنها را بدست آورد.
وی با اعلام اینکه نفوذ ایران در منطقه یکی از مولفه های قدرت کشورمان است افزود:انتظار داریم مشکلات کشور با هوشیاری حق وحقوقات ملت را به راحتی از دست ندهند،انرژی هسته ای مولفه قدرت ما بود،غنی سازی ۲۰درصدی همچنین.امامروزمیخواهند در حوزه مالی هم نفوذ ما را کاهش دهند.
خطیب جمعه آیسک حل نشدن موضوع مالی وfatfدر برجام را اشتباه تیم مذاکره کننده دانست واظهارداشت:حل نشدن این موضوع امروز بهانه آزاد نشدن پول های بلوکه شده ایران است.
به گفته وی خجالت آور تر این بود که بانک های ملی وسپه با صدور نامه اعلام کردند ما نمیتوانیم به افراد و نهادهای تحت تحریم خدمات بدهیم و این نوعی خودکشی وخود تحریمی بود.
وی با محکوم کردن برخی اظهار نظرها درباره ضروری نبودن توسعه دفاعی و نظامی کشور گفت: این حرف نشان خیانت یا جهالت گوینده آن است ،مگر تهدیدات و عربده کشی دشمنان این ملت را نمی بینند که در گوشه و کنار این حرفها را بیان می کنند.
وی تاکید کرد:مردم باید هوشیار بوده وتوسعه امنیت و توان دفاعی کشور را مطالعه کنند .
حجت الاسلام عرب با اشاره به پیام مهم رهبر انقلاب به مسلمانان جهان گفت:برخی افراد خام اندیش به دنبال مصالحه و همکاری با رژیم عربستان هستند که این خواب پلیدی است ،چرا مسئولان موضع محکمی در قبال این رژیم خائن ندارند.
وی تاکید کرد:مردم و ملتها باید کنار هم جمع شده ودست این خائنان وال سعود را از حرمین شریفین کوتاه کنند.
وی براحیای سنت قربانی کردن و توزیع گوشت بین فقرا تاکید کرد

 

img_8081 img_8080 img_8087 img_8086 img_8085 img_8084 img_8083 img_8082 img_8088 img_8089 img_8090 img_8091 img_8093 img_8094 img_8100 img_8099 img_8098 img_8097 img_8096 img_8095 img_8101 img_8102 img_8103 img_8104 img_8105 img_8106 img_8107 img_8108 img_8109

Views – 978

درباره‌ی جواد حاتمی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*