تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۹-۳-۹۶ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۹-۳-۹۶ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۹-۳-۹۶ آیسک

تقدیر امام جمعه آیسک از تلاش وزارت اطلاعات در مقابله با گروه‌های تروریستی

آیسک/حاتمی
امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۹ خرداد ۹۶ پس از توصیه به رعایت تقوای الهی با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت امام حسن مجتبی ع به بیان ویژگی های اخلاقی و سیره زندگانی آن حضرت پرداخت و” کرامت- حسن خلق- یاد مرگ و صبرو حلم” را ویژگی های شاخص امام حسن علیه السلام بر شمرد.
حجت الاسلام والمسلمین “حسین عرب” در ماه مبارک رمضان مومنان را به اکرام ایتام و نیازمندان و رسیدگی به زندگی فقرا فرا خواند و افزود :امام حسن مجتبی ع علاوه بر اینکه کریم اهل بیت بودند، بزرگترین نمونه صبر در تمام ابعاد زندگی می باشند.
ناطق در خطبه دوم با تاکید بر رعایت تقوای الهی خصوصا در عرصه مسائل سیاسی و اجتماعی با استناد به خطبه ۲۴ نهج البلاغه گفت: خط قرمز حضرت علی علیه السلام مخالفت با حق بود و هرگز اهل سازش نبود، وی مقام معظم رهبری را امروز مصداق بارز ولایی بودن و کوتاه نیامدن از حق دانست و افزود: ما پیروان ولایت که انقلابی گری نماد تلاش ما در مسائل سیاسی است باید با هوشیاری عمل کنیم وراه برخی افراد را که هدفشان راضی کردن قدرت‌های مستکبر است دنبال نکنیم ،امروز هدف اصلی مسئولان نظام باید به کار گرفتن نیرو و توان داخلی برای رفع مشکلات باشد و این نوع انقلابی‌گری است.
به گفته وی برخی مسئولان در مقابل انقلابی گری عقلانیت را مطرح می کنند و در برخی موارد کوتاه آمدن از مواضع اصولی را مطرح می‌نمایند، برخی درباره جبهه مقاومت -انرژی هسته ای -موشک ها و … پیشنهاد دارندکه دست از این موارد برداریم تا هزینه‌ها کم شود ،چون تحریم هستیم و مشکلات اقتصادی داریم. اینها اشتباه می‌کنند ،سازش هم هزینه دارد هزینه بالایی هم دارد. عربستان سعودی نصف ذخایرش را داد تا سلاح بگیرد. انسان متدین وشیعه کسی نیست که در این مسائل کوتاه بیاید و موجودیت، انقلاب، امام حسین ع و غیره را بدهد. به گفته وی معنای انقلابی گری این است که مسئولان کشور دچار وسوسه دشمنان نشوند و فریب دغل کاری و دست دوستی دراز کردن آنها را نخورند.وی صراحت در بیان سخنان و موضع گیری در هر شرایطی را همراه با اتخاذ مواضع انقلابی شیوه ولایت دانست و به تذکرات صریح رهبری در هفته گذشته پیرامون مسائل فرهنگی گریزی زد. ناطق با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری درباره کم کاری متولیان فرهنگی و لزوم ورود افسران جنگ نرم که فعالیت در این حوزه حساس گفت: با توجه به خطاب مستقیم رهبری وفرمان” آتش به اختیار” همه نیروهای دلسوز و انقلابی باید برنامه‌ریزی داشته و با تشکیل گروههای محلی در مباحث فرهنگی براساس اولویت‌ها اقدام کنند.
حجت الاسلام عرب به برخی توجیه گری ها درباره سند۲۰۳۰ نیز اشاره کرد و بیانات اخیر رهبری را فصل‌الخطاب این مسئله دانست و خاطرنشان کرد: خیانت بزرگ این است که هنوز هم برخی حرف می زنند و آن را توجیه می کنند و به اشتباه خود ادامه می‌دهند. به گفته به کسی که با حرف رهبرش بیدار نشود با لگد دشمن هم بیدار نخواهد شد.
خطیب جمعه آیسک با بیان اینکه باید مراقب باشیم امنیت کشور به دست خودمان به خطر نیافتد افزود: برخی نفهمیدند که مواضع اقتدار ما “سپاه- موشک- مدافعان حرم- شهرک های موشکی زیرزمینی “است و آنها را در تبلیغات انتخاباتی خود مورد هجمه قرار دادند،آنها هزینه کردن در عراق و سوریه رانفی کردندو مدافعان حرم را سربازان بشار اسد با حقوق های میلیونی معرفی کردند، نفهمیدند که اینها تامین کننده ی امنیت است، اینها امنیت به بار می آورد، این حرفها غم انگیزو دردآور است.
دیروز بچه های حزب الله را تندرو و افراطی می‌خواندند و امروز خوشحالند که اینها دفاع کردند،دیروزدر کوچه پس کوچه ها بساط رقص وشادی به پا کردند و به نگرانی بسیجیان و بچه حزب اللهی ها توجه نکردند ولی امروزفهمیدند که اینها نیروهای خوب هستند و تامین کننده امنیت.
حجت الاسلام عرب امام جمعه آیسک با محکوم کردن حادثه تروریستی اخیر در تهران که منجر به شهادت جمعی از هموطنان و مجروح شدن عده ای افراد بی‌گناه شده اظهار داشت: این اتفاقات توجه بیشتر به عرصه امنیت کشور را یادآور می شود.
وی با تقدیر از تلاش‌های نیروهای امنیتی کشور گفت: انصافا وزارت اطلاعات بیدار وفعال است وبا هوشیاری و تلاش سرباران گمنام امام زمان عج در این وزارتخانه در سالیان اخیر بیش از ۱۰۰۰ گروه تروریستی را شناسایی و دستگیر کردندو انشالله با همراهی مردم شاهد موفقیت بیش از پیش نیروهای امنیتی و سربازان گمنام امام زمان عج خواهیم بود.وی تصریح کرد: این حوادث را با تقویت مبارزه ای که در نقاط حساس انجام می دهیم خفه خواهیم کرد. وی تداوم دفاع از حرمین معصومین و حمایت از جبهه مقاومت را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: ما به دنبال نابودی آمریکا و اسرائیل غاصب هستیم و انشالله این پیروزی را به چشم خواهیم دید.

 

Views – 1181

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*