تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۹-۸-۹۶ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۹-۸-۹۶ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۹-۸-۹۶ آیسک

تاکید امام جمعه آیسک بر گسترش فرهنگ کتاب خوانی ومطالعه در جامعه

ایسک/خبرگزاری صدا وسیما- حاتمی
امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۹ آبان ۹۶، ماه های محرم و صفر را فرصت طلایی برای استفاده و بهره‌برداری به منظور رشد تقوا و معنویت و رهایی از ظلمات دانست و افزود: زیارت اربعین یکی از پر مضمون ترین زیارتها و روایات است و امام حسین علیه السلام خون قلب خود را در راه خدا نثار کرده تا بندگان از ضلالت و گمراهی نجات یابند .
حجت الاسلام و المسلمین” حسین عرب” شیوه‌های نجات انسان از ضلالت را نصیحت کردن و وبذل کردن بدون چشمداشت دانست وامام حسبن ع را نمونه این بذل معرفی کرد.وی در ادامه عوامل گمراهی و ضلالت را “پیروی از هوا و هوس -دوست ناباب- پیروی از گذشتگان – احساس بی نیازی و پیروی از اکثریت” برشمرد و درباره هر یک مثالی را مطرح و تصریح کرد: در مقابل این عوامل باید به سوی نور برویم تا به خوبی ها و خدایی شدن برسیم. وی” قرآن – پیامبر س – نماز وعلم “را عوامل هدایت برشمرد.وی در پایان یاد و خاطره شهدای اخیر نیروی انتظامی در حفاظت از مرزهای میهن اسلامی را گرامی داشت.امام جمعه آیسک با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی پایین بودن میزان سرانه مطالعه در کشور را نگران کننده دانست و خواستار گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه شد.
ناطق در خطبه دوم پس از توصیه به رعایت تقوای الهی با استناد به پیام رهبر معظم انقلاب در فروردین ۸۵ به مناسبت اربعین گفت: اربعین حرکتی پرشور و باشکوه است که یاد عاشورا را در دنیا زنده کرده است و سابقه‌ای دیرینه دارد .وی یکی ازمهترین بخش های هر جامعه را فرهنگ آن دانست و ارزش‌های جامعه را نمادهای مهم آن برشمرد. وی تصریح کرد: نمادهای کشور ما چون” ۲۲ بهمن -۱۳ آبان- روز قدس” نشان دهنده این است که هنوز جامعه ما استکبار ستیز است.
خطیب جمعه آیسک در ادامه خطبه دوم ؛اربعین را یک نماد تحول آفرین دانست که امروز تمام جوامع را تحت تاثیر خود قرار داده است .حجت الاسلام والمسلمین عرب با اشاره به برخی شبه افکنی ها درباره این حرکت عظیم مردمی که در سکوت خبری امپراطوری رسانه‌ای غرب قرار گرفته است گفت: برخی افراد این حرکت را یک برنامه سیاسی از سوی ایران می‌دانند و برخی با تشکیک در آن می‌گویند این هزینه ها و کارها در راستای خدمت به فقرا باید هزینه شود ،برخی هم حکایت عرب -فارس را دامن می‌زنند ولی بدانید که این حرکتها وقدامات برای ضربه زدن به اصل حرکت پیاده روی و کنگره جهانی و عظیم اربعین است .
به گفته وی حرکت اربعین که امروز به تجمع بزرگ جهانی تبدیل شده است نجات دهنده جهان و مقدمه‌ای برای ظهور منجی عالم بشریت است. وی کربلا را منبع تولید اقتدار شیعی بر محوریت امام حسین علیه السلام دانست و افزود ؛اربعین فرهنگ مهربانی، سخاوت و بخشش است و ظرفیتی برای نشان دادن فرهنگ عظیم شیعی می باشد لذا دشمن آرام نمی‌نشیند و دائم در حال توطئه برای برچیدن این جریان بزرگ است.
ناطق با اشاره به تلاش استکبار با تشدید تحریم ها -گذر از برجام- برخورد با حزب الله و محور مقاومت و تقویت داعش گفت :مداخله آنها در امور عراق با همه پرسی در کردستان به شکست انجامید و امروز به دنبال تنش در لبنان و عربستان هستند .
وی در پایان یاد و خاطره شهدای اخیر نیروی انتظامی در حفاظت از مرزهای میهن اسلامی را گرامی داشت.

 

Views – 1086

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*