تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۰ فروردین ۹۵
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۰ فروردین ۹۵

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۰ فروردین ۹۵

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۰ فروردین ۹۵
امام جمعه آیسک درخطبه اول پس از توحید نماز گزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به خطبه متقین مولا علی (ع) در تشریح نشانه های افراد متقی گفت : متقین درپیمودن راه درست اهل نشاط بوده و با شادی دراین راه قدم بر می دراند،آنها شب ها را با ترس و روزها را با خوشحالی سپری می کنند.
وی عوامل شادکننده محیط خانواده را خوش اخلاقی و خوشرویی،تفریحات سالم،گفتوگوکردن و شوخی و مزاح در حدو اندازه کافی دانست و بابیان حدیثی از امام صادق(ع)گفت:در بحث تجسم اعمال در عالم پس از مرگ شادی به عنوان یک مصاحب و همراه در صورت نیک و زیبا،مومن را همراهی میکند.
حجت الاسلام عرب در ادامه با اشاره به حلول ماه رجب نماز گزاران را به بهره گیری از فرصت های بزرگ این ماه و آماده شدن برای حضور مهمانی خدا درماه مبارک رمضان تاکید کرد.
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با اشاره به نقل قول معروف سید حسن نصرالله جبهه خط شکن وجبهه مقاومت که گفته است” نگاه مابه جایگاه وشخص امام خامنه ای یک نگاه اعتقادی وتکلیفی است وباایمان واعتقادراسخ تبعیت از ولایت راواجب میدانیم”تصریح کرد:متاسفانه نگاه برخی افراد درکشورمان به جایگاه و شخصیت رهبری نگاه صرفا ارشادی است و تقیدوالتزام عملی به منویات رهبری وجود ندارد به همین دلیل است که برخی اوقات دچار اشتباهات می شوندومواضعی مخالف منویات رهبری دارند.
وی بااعلام اینکه درمواجهه بامنویات رهبری ۳ نگاه شامل:۱) نگاه سطحی وتشریفاتی ۲)جناحی وگروهی ۳) عمیق و مبنایی وجود دارداظهارکرد:در نگاه سطحی و تشریفاتی برخی افراد جایگاه رهبری را ارشادی میدانندکه متاثر ازفلسفه وفرهنگ غرب و اندیشه های لیبرالیستی و تکنوکراتی است،آنها جایگاه ،ولی فقیه را به حد جایگاه یک انسان عادی که در امور عادی نظر می دهد پایین می آورند.به اعتقاد وی این نگاه درطول انقلاب اسلامی به ماضربه زده است.
امام جمعه آیسک با اشاره به اینکه دراین شرایط برخی ازافراد مسئول درکشور مردم را از عدم برقراری ارتباط با آمریکا و دیگران می ترسانند اظهارکرد:مردم باید از خطر نفوذ و نتیجه ملموس آن در پی مذاکرات اخیر بترسد،همانطور که نگاه امام راحل (ره) درمورد رابطه باآمریکا رابطه میش و گرگ بود امروز هم در سالروز قطع رابطه با آمریکا اعلام میکنیم که ما تاآخر ایستاده ایم و باآمریکا مذاکره نخواهیم کرد.
وی با گرامیداشت روز ملی فناوری هسته ای و تجلیل از شهدای هسته ای گفت: انرژی هسته ای نماد پیشرفت کشور بااتکال به توان داخلی است خصوصا انرژی هسته ای ماکه بومی بود،و در اوج تحریم هابه ثمر رسید.
حجت الاسلام عرب درتبیین نگاه “سیاسی وجناحی”به جایگاه رهبری معظم انقلاب گفت: وقتی سخنان رهبری را رصد میکنیم می بینیم که هرجناحی با نگاه سیاسی و دلخواه خود به آنها عمل می کندو نگاه های همه جانبه و فراجناحی را نمی بینیم و این مشکل است برای جامعه ما.
وی نگاه “عمیق و بنیادین”به جایگاه و منویات رهبری را ناظر به جایگاه ولایت فقیه و تجلی ملموس آن دانست و تاکید کرد:در تمام امور سیاسی ،فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی شاخصه ها باید منویات رهبری باشدودرتمام زمینه ها به این نگاه نیاز داریم.
وی باتجلیل از شهید آوینی و مرحوم سلحشور به عنوان نماد هنرمندان انقلابی ، روز هنر انقلاب اسلامی را گرامی داشت و افزود :انتظار است که هنرمندان زیبایی های انقلاب ، دفاع مقدس و پیشرفت های نظام را بازیابی و در قالب شعر،نقاشی ، تاثیر فیلم و سریال به مردم نشان دهند.

 

درباره‌ی adine4

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*