تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۰-۰۴-۹۹ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۰-۰۴-۹۹ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۰-۰۴-۹۹ آیسک

❇️امام جمعه بخش آیسک :
بی توجهی به فریضه امر به معروف و نهی از منکر عامل شیوع بد حجابی است.

حاتمی / امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۰تیر ۹۹در ادامه بحث هفته های گذشته درباره دعای صحیفه سجادیه گفت : اسلام خصوصیتش این است که همه عوامل رشد انسانی را در خود دارد هم رشد مادی در آن هست و هم رشد معنوی یعنی اسلام “خلق لکم ما فی الأرض جمیعا” است.
حجت الاسلام والمسلمین «علی رادمرد» با بیان اینکه در کنار رشد مادی جامعه رشد معنوی را هم باید ایجاد کرد افزود: اسلام جمع شده بین تلاش و سازندگی مادی با تلاش و سازندگی معنوی است.
به گفته وی به نتیجه رساندن این موضوع در محیط خانواده نیازمند توجه ویژه به حوزه باورهاست و باور به مبانی معرفتی و عقیدتی اسلام ناب محمدی بسیار مهم است اما تحقق این اسلام ناب جز با حاکمیت اسلام و تشکیل نظام اسلامی امکان پذیر نیست.
ناطق افزود:در کنار باورهای ایمانی یک مومن، باورهای انقلابی او هم مهم است چون در این فضا میخواهد تربیت صورت پذیرد، برای تربیت و پرورش یک جامعه مومن انقلابی ،تربیت و پرورش جوان مومن انقلابی هم لازم است. بنابراین هم باورهای در حوزه ایمان مهم است هم در حوزه انقلاب .خطیب جمعه آیسک در ادامه گفت : برای رسیدن به یک صلاح و شایستگی در حوزه تربیت فرزندان و ایجاد فضای تربیتی در خانواده باید به باورها توجه کرد هم باورهای ایمانی هم به باورهای انقلابی، یعنی یک مومن انقلابی در حوزه باورها باشیم و یک مومن انقلابی تربیت کنیم.
اسلام‌ناب که مومن انقلابی طرفدار آن است اسلام ظلم ستیز ،اسلام عدالتخواه، اسلام مجاهد، اسلام طرفدار محرومان، اسلام مدافع حقوق پابرهنگان و رنج دیدگان و مستضعفان است. به گفته وی، اسلام ناب محمدی خودش را به واسطه مجاهدت مجاهدان و مومنان انقلابی که در مکتب اسلام ناب تربیت یافته در فضای جهانی نشان می دهد وآزادی خواهان را مجذوب خودش می‌کند.

خطیب جمعه آیسک در خطبه خطبه دوم پس از سفارش به رعایت تقوای الهی، یکی از شئونات انسان متقی که می‌خواهد کاری را به کسی بسپارد توجه به «تقوا و تعهد در امور مربوط به مردم» دانست. حجت الاسلام والمسلمین رادمرد افزود:
سه ماه ذی القعده و ذی الحجه و محرم الحرام برای ارتباط با خدا و سلوک الی الله به مثابه سه ماه نورانی رجب و شعبان و رمضان است و ماههای ثلاثه دوم یعنی ذی القعده و ذی الحجه و محرم فرصتی است تا جاماندگان از ماه رمضان این آمادگی را پیدا کنند تا در پرتو این ایام خاص زیارت امام رضا علیه السلام، روز عرفه، عید قربان، عید غدیر و توسلات ناب در سوگواری ایام محرم، خود را به کاروان بندگان الهی برسانند.
وی با بیان اینکه بهترین دستورالعمل هم ‌در ابتدای این سه ماه یعنی ذی القعده «استغفار» است. به گفته وی از روزهای برجسته ذی القعده روز ۲۳ ماه را مورد اشاره قرار داد وافزود: علاوه بر اینکه ولایت حضرت رضا علیه السلام ضیافت استغفار است، حریم رضوی نیز حریم استغفار است و این برای اهل ایمان بزرگترین بشارت است. وی سالروز حمله به مسجد گوهرشاد و روز عفاف و حجاب در ۲۱ تیرماه را مورد اشاره قرار داد وافزود : مطمئناً پشت سر بدپوششی و بدحجابی که در شهرها دیده می شود و در شهرهای همجوار ما متاسفانه در حال شیوع است، کم کاری ما در حوزه تعمیق و عمق بخشی به باورها و رفتارهای به خصوص در نسل جوان که در مدارس ما آموزش می بیند به شکل واضح و روشن کم کاری متوجه آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه است که کار مبنایی نشده یا خیلی کم انجام شده است.
ناطق عدم برخورد صحیح با مسائل و موضوعات آسیب های فرهنگی را باعث جبهه‌گیری و ایجاد یک لجبازی در میان برخی افراد دانست واظهار کرد:عدم آگاهی والدین و بی‌تفاوتی و ولنگاری برخی خانواده ها، سبب ایجاد پشتوانه برای بدپوششان و بدحجابان شده است.
امام جمعه بخش آیسک گفت: بی تفاوتی اقشار مذهبی ما و گسترش فرهنگ “به ماچه” و عدم امر به معروف و نهی از منکر و به فراموشی سپردن آن از عوامل افزایش بد حجابی در جامعه است. وی به استناد اظهارات یک صهیونیستی، عفاف زدایی و به دنبال آن فروپاشی خانواده را کلید رمز انحطاط تمدن ایران اسلامی دانست.
وی با گرامیداشت ۲۶ تیرماه سالروز آغاز به کار اولین دوره شورای نگهبان گفت :انتظاراتی مطرح است که در مسیر وظایفی که انجام می پذیرد اتقان،دقت و حق را مورد توجه قرار دهند و همچنین متوجه این نکته باشیم که هجمه‌ای علیه شورای نگهبان به دلیل برآورده نشدن خواسته های گروه ها و جناح ها و منافع شخصی برخی از افراد است لذا ما باید نسبت به حمایت از شورای نگهبان توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

Views – 525

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*