تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۰-۱۲-۹۵ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۰-۱۲-۹۵ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۰-۱۲-۹۵ آیسک

امام جمعه موقت آیسک:دولت به ظرفیت‌های موجود کشور برای تحقق اقتصاد مقاومتی توجه کنند

آیسک/حاتمی
امام جمعه موقت آیسک درخطبه اول پس از توصیه به رعایت تقوای الهی با بیان اینکه تقوا یکی از آثار ایمان است افزود: یکی از دستاوردهای تقوا حیاست و به فرموده امام صادق علیه السلام حیا از ایمان است و کسی که حیا داشته باشد در مقابل زشتی‌ها بی‌تفاوت نخواهد بود.
حجت‌الاسلام مهدی آجری با استناد به روایات و احادیث گفت: حیا انسان را از گناه دور کرده و ابزار مناسبی برای دوری از گناهان است.
وی با بیان روایتی از پیامبر اکرم ص گفت: حیا ۲دسته است،خیلی از روی عقل وحیایی که از روی نادانی نیست.
خطیب موقت جمعه شهر آیسک در خطبه دوم با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با دست‌اندرکاران راهیان نور وفرماندهان دفاع مقدس گفت: احساس ضعف ملت‌ها موجب تشویق دشمن به حمله وتهاجم می شود،و در شرایط فعلی دولتمردان به جای احساس ضعف باید اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند.
وی با اشاره به برخی اظهارات مشاوران اقتصادی رئیس‌جمهور درباره بیمار بودن اقتصاد کشور و نا امیدی در درمان آن گفت: این سخنان باعث سوء استفاده دشمن و افزایش فشار اقتصادی به کشورمان می شود. به گفته وی مسئولان ما به جای احساس ضعف باید اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرندو بیش از پیش به ظرفیت‌های کشور توجه کنند.
به گفته وی ظرفیت‌های کشور برای تقویت وتحقق اقتصاد مقاومتی بسیار بالاست .وی از جمعیت جوان و نیروی انسانی کارآمد و خلاق به عنوان یکی از مهمترین سرمایه‌های کشور یاد کرد و معادن غنی و انرژی های پاک و سنگهای قیمتی را در کنار ظرفیت جغرافیایی و ترانزیتی کشور از ظرفیت های بالقوه کشور دانست و تاکید کرد: زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری هم در کشورمان وجود دارد ولی متاسفانه در فضای مجازی هنوز وابسته به غربی‌ها هستیم.
حجت الاسلام آجری در ادامه به تبیین موضوع انقلابی به انقلابی‌گری پرداخت و با اشاره به نظرات یکی روزنامه نگاران مصری که محرومیت اهل سنت را از نعمت ولی فقیه مطرح کرده بود وادعا کرده است سربلندی ایران در جهان به خاطر نعمت ولایت فقیه است گفت :رهبر معظم انقلاب بارها درباره موضوع انقلابی‌گری صحبت کرده و انقلابی ماندن ،انقلابی عمل کردن ،حفظ هویت انقلابی را خواستارشده اند.وی افزود: یکی از کارهای دشمن تلاش برای گرفتن هویت انقلابی ماست و نمی‌خواهد اصول و مبانی انقلاب به نسل جوان منتقل شود.
وی افزود: اگر مردم و مسئولان پایبند به ارزش ها و مبانی اسلامی باشند در اتفاقات روزگاراز راه مستقیم منحرف نمی‌شود.وی با اشاره به شاخصه های انقلابی گری گفت: پایبندی به ارزشها و مبانی اسلامی، همت بلند برای رسیدن به آرمان‌ها، پایبندی به استقلال در عرصه‌های فرهنگی اقتصادی و سیاسی ،حساسیت در برابر دشمن و تقوای دینی و سیاسی مهمترین شاخصه های انقلابی گری است که متاسفانه توسط برخی مسئولان نادیده گرفته شده است.(مباحث مربوط به استاندار و تحصن امامان جمعه و طلاب در خبر جداگانه)
وی با تسلیت سالروز وفات حضرت ام‌البنین س وروز تکریم ماداران وهمسران شهدا ضمن تجلیل از فدا کاری مادران در تشویق به حضور بانوان در حوزه های علمیه تاکید کرد ودر باره مناسبت های هفته سخن گفت.

Views – 1064

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*