تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۰-۷-۹۷ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۰-۷-۹۷ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۰-۷-۹۷ آیسک

امام جمعه آیسک: نمایندگان مجلس با منطق، استدلال و حفظ مبانی اسلام تصمیم بگیرند.

حاتمی/ امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۰ مهر ۹۷ پس از سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناه گفت :همواره باید تلاش کنیم که در فهرست مومنان واقعی و رستگاران قرار گیریم .
حجت الاسلام و المسلمین «رادمرد »با اشاره به اینکه ایمان از مفاهیم کمی نیست و راه ارزیابی و سنجش آن رفتن به سمت ملاک های ملموس و محسوس است افزود :حضرت علی علیه السلام در حکمت ۳۱ نهج البلاغه با بیان چهار پایه و ستون برای ایمان ،«صبر» را یکی از ستون‌های اصلی بیان می‌کنند که خود دارای پایه‌های دیگری است .
وی «صبر در شوق» با رها کردن شهوات،« صبر در شفقت»با ترس از گناه و پرهیز از حرام ،«صبر درزهد» با عدم وابستگی به دنیا و« صبر در ترغب»با انتظار کشیدن برای حضور در سرای باقی را پایه های صبر برشمرد و تاکید کرد :در این شرایط انسان مومن به نعمت های الهی نگاه امانت دارد و یاد مرگ در او توقف ایجاد نمی‌کند .
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با تسلیت فرارسیدن سالروز رحلت حضرت رقیه س ،در تشریح اهمیت اربعین و برگزاری همایش میلیونی شیعیان گفت :اربعین روز عزت شیعه است و همه در هر کوی و برزن و جایگاهی باید تلاش کنیم تا اربعین با عزت تر برگزار شود. وی افزود :تحقق این همایش میلیونی کمک و مدد همه ملت و شیعیان را می‌طلبد .
ناطق با گرامیداشت سالروز شهادت شهید محراب «آیت الله اشرفی اصفهانی»، به ۲۴ مهرماه روز پیوند اولیا و مربیان اشاره کرد و بر ارتباط مستمر اولیاء و مربیان بعنوان متولیان خانه اول و دوم دانش آموزان تاکید کرد. حجت‌الاسلام «رادمرد» با تسلیت سالروز شهادت امام حسن مجتبی ع به مباحث روز جامعه اشاره کرد و افزود: در غوغای گرانی و مشکلات اقتصادی در فضای کشور مباحثی درباره معاهدات بین المللی از جمله لایحه fatfمطرح شد و به دلایلی این قرارداد تصویب شده است و دلیل عمده برای پیگیری آن را اینطور اعلام کرده‌اند که: ما نمی‌خواهیم بهانه به دست آمریکا بدهیم لذا باید به سمت تصویب این معاهده برویم. وی گفت :سال ۱۳۵۷ ما با پیروزی انقلاب بهانه به دست آمریکا دادیم و بهانه آنها دین اسلام و انقلاب ماست، آنها از اسلام می‌ترسند و جمهوری اسلامی را نمیخواهند چرا که همیشه مسلمانان را به استکبار ستیزی و مبارزه با ظلم دعوت می کند. به گفته وی خیلی خوش خیالی است که کسانی که وکیل مردم هستند اینطوری دشمن را امیدوار کنند. وی افزود: متاسفانه سیاسی‌کاری آقایان منجر شد به این گونه مسایل ،مایک قسم را به شما نمایندگان یادآوری می‌کنیم، قسم خوردید که حافظ دین اسلام ،منافع و مصالح کشور و ملت باشید، حافظ انقلاب ،راه امام و شهدا باشید.
امام جمعه آیسک گفت: برخی نمایندگان باید با معارف اسلامی بیشتر آشنا شده و از مرکب سیاست و قوم و قبیله حزبی پیاده شوند، نمایندگان مجلس شورای اسلامی وکیل مردم هستند و حرف و تلاششان باید تخصصی و بر اساس منطق باشد.
وی درباره این بهانه که« رونق نگرفتن مبادلات بانکی ایران در دنیا به خاطر تصویب نشدن این کنوانسیون است »افزود: هیچ تضمینی درباره بهبود در روابط بانکی نیست و همه باید بدانند که آمریکا دشمن ماست ،طی ۴۰ سال مردم ما با پوست و خون درک کردند که آمریکا دشمن اصلی ماست و بزک کردن آمریکا و تلاش برای برقراری ارتباط بی فایده است.
به گفته وی مردم بصیر ایران و دلسوزان انقلاب از نمایندگان مجلس شورای اسلامی می خواهند که با منطق ،استدلال و با حفظ مبانی اسلام حرکت کنند و تصمیم بگیرند.

 

Views – 685

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*