تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۱-۰۲-۹۷ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۱-۰۲-۹۷ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۱-۰۲-۹۷ آیسک

امام جمعه موقت آیسک: نخبگان و مسئولان از تجربه تاریخی برجام درس بگیرند

آیسک/ خبرگزاری صدا و سیما – حاتمی
امام جمعه موقت آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۱ اردیبهشت ۹۷ با توصیه به رعایت تقوای الهی و دوری از هوای نفس و وسوسه های شیطانی ،در آخرین جمعه ماه شعبان با استناد به روایتی از امام صادق علیه السلام اهمیت و ثواب روزه گرفتن در سه روز پایان ماه شعبان را بیان کرد.
حجت الاسلام مهدی آجری در ادامه به فضیلت ماه رمضان اشاره کرد و نمازگزاران را برای آماده شدن و بهره گیری از فیوضات آن فراخواند .
وی به برکات و ویژگی های ماه رمضان اشاره و آن را بهترین زمان برای عبادت و خودسازی دانست و افزود : مومنان در ماه رمضان با شناخت و معرفت حقیقی خود را در مسیر رحمت الهی قرار می‌دهند .وی انجام فعالیت‌های اجتماعی و خانوادگی- تربیت اخلاق اسلامی و فرصت پیوند با ولایت را از دیگر ویژگی های این ماه برشمرد .
خطیب موقت جمعه آیسک در خطبه دوم با استناد به بیانات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی که راه را به ما نشان دادند گفت: بازخوانی و بازبینی کلام امام فقید به ما یادآور می‌شود که اعتماد به آمریکا سرابی بیش نیست و هر کس فکر کند آمریکا برای ما قدمی بر خواهد داشت جاهل است.
حجت الاسلام آجری با اشاره به اقدام اخیر رئیس جمهور آمریکا در اعلام خروج یک جانبه کشورش از برجام گفت: اولین تبعات منفی این خروج برای آمریکاست وبا این اقدام رییس جمهور آمریکا بار دیگر عمق بی‌اعتمادی عمومی ملت ایران به آمریکا ثابت شد.
وی با تأکید بر لزوم تقویت منافع کشورمان در پی این اقدام گفت : شکاف در توسعه اقتصادی آمریکا و اروپا تشدید شده واین یک فرصت برای جمهوری اسلامی ایران است که با تقویت ساختار داخلی خود بار دیگر بی اعتمادی به غرب را در اندیشه نخبگان و مسئولان متجلی کند.
به گفته وی ،مقام معظم رهبری از برجام به عنوان یک تجربه تاریخی یاد کردند و اگر مسئولان به ولی فقیه زمان اعتماد داشتند و به پشتوانه فرمایشات ایشان تصمیم می گرفتند امروز کشورمان در جایگاه دیگری قرار داشت، لذا نخبگان جامعه و مسئولان باید از تجربه تاریخی برجام درس بگیرند و از تفکر اعتماد به دشمن دور شوند.
به اعتقاد وی منازعه آمریکا به عنوان شیطان بزرگ با ایران، ایدئولوژیک است ،آنها به دنبال اهداف استراتژیک و جغرافیای سیاسی نیستند ،انها نابودی نظام مقدس جمهوری اسلامی را می‌خواهند ولی همانطور که مقام معظم رهبری پاسخ قوی به آنها دادند، نظام جمهوری اسلامی ایران مقتدر و با صلابت است و خواهد بود .
خطیب موقت نماز جمعه آیسک با اشاره به اینکه آژانس بین المللی انرژی هسته ای مشروعیت اقدامات جمهوری اسلامی ایران را بارها تایید کرده است ودر صلح‌آمیز بودن آن شکی نیست اظهار داشت: رسانه های غربی از جمله بی‌بی‌سی هم این مهم را اذعان کرده‌اند.
حجت الاسلام آجری امام جمعه موقت آیسک با تشریح درس‌ها و عبرت‌های خروج یکجانبه آمریکا از برجام گفت: به دشمن و وعده‌های او نباید اعتماد کرد، در حالی که مذاکرات وحضور ما در برجام هزینه‌های سنگینی برای ما داشت ولی باید باور کنیم که تنها مسیر پیشرفت کشور بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی است و اگر طی ۱۰ سال گذشته که رهبر فرزانه انقلاب هر سال شعار های مرتبط با اقتصاد مقاومتی مطرح می‌کردند به سفارشات آقا عمل می‌شد امروز این نگرانی و مشکلات را نداشتیم .
وی با تأکید بر اینکه در ادامه مسیر باید از طرف مقابل و کشورهای اروپایی تضمین های جدی و محکم گرفته شود افزود :دامن زدن به اختلافات داخلی و مردم را مقابل مسئولان قرار دادن هدف اصلی دشمن است لذا همه مردم, خصوصاً مسئولان پشت سر رهبری حرکت کنند تا دشمن از این شرایط سودی نبرد.

Views – 819

درباره‌ی admin

یک نظر

  1. سایت خوبی دارید ، موفق باشید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*