تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۱-۰۴-۹۸ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۱-۰۴-۹۸ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۱-۰۴-۹۸ آیسک

انتقاد امام جمعه آیسک از نبود نظارت و مدیریت بر اقتصاد کشور‌؛
اگر نمی توانید کاری بکنید تعطیل کنید

حاتمی/ امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۱ تیر ۹۸ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی در ادامه مباحث هفته‌های قبل درباره «دلایل عقلی و نقلی لزوم وجود حکومت در جامعه» گفت: حکومت علاوه بر اینکه در جامعه نظم ایجاد می‌کند سعادت بشر را هم تضمین می نماید.
حجت‌الاسلام و المسلمین «علی رادمرد» افزود : تنها حکومتی که می‌تواند به شکل درست سعادت بشر را تضمین و تامین کند حکومتی است که بر اساس اسلام شکل گرفته باشد.
وی با اشاره به اثرات مخرب استفاده از سلاح های شیمیایی در جهان گفت؛ تفاوت حاکم دینی و حکومت اسلامی با سایر مکاتب در این است که والی و حاکم جامعه اسلامی، فتوا به حرام بودن ساخت و نگهداری سلاح های کشتار جمعی می‌دهد و حاکم جائر حکم قتل عام مردم با این سلاح را می‌دهد.
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با اشاره به اینکه شرط قبولی نماز، ادای زکات و شرط قبولی شکر خدا، سپاسگزاری از والدین است اظهار کرد: شرط قبولی تقوای انسان‌ها نیز صله رحم و رفت و آمد با اقوام و خویشان است.
وی در ادامه با تبریک سالروز میلاد ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا ع جوانان و اقشار مردم را به قرائت زیارت جامعه کبیره در ایام ولادت و شهادت ائمه و مطالعه در سیره امامان فراخواند.
حجت الاسلام «رادمرد» با گرامیداشت ۲۱ تیر سالروز قیام خونین مردم مشهد در مسجد گوهرشاد در سال ۱۳۱۴ و روز عفاف و حجاب گفت :شالوده و قوام دین و حیا و عفت است و کسانی که حیا ندارند دین هم ندارند.
وی افزود؛ کسانی که در برابر اجرای احکام الهی و دین، دم از آزادی می‌زنند به دنبال آزادی وارداتی و استعماری هستند تا جامعه را دچار فساد و فحشا و بی بندوباری کنند و اگر به این هدف برسند دیگر جوانان ما نخواهند توانست به مسائل مهم کشور توجه کرده و دغدغه و تفکر و مطالبه داشته باشند.
به گفته وی هرچیزی که در جای خودش نباشد منجر به فساد می شود و امروز مفاسد اقتصادی ما هم یک منکر است.
ناطق گفت : برخی مسئله بی حجابی و بدحجابی را یک آسیب جدی قلمداد نمی‌کنند در حالیکه بر اساس احکام اسلامی عفاف و حجاب جایگاه مقدس و والایی دارد و نگاه قرآن و دین به حجاب نگاه اساسی و اصولی است.
وی خواستار توجه و برنامه‌ریزی مسئولان فرهنگی در حوزه ترویج عفاف و حجاب شد.
خطیب جمعه آیسک با اشاره به ۲۶ تیر سالروز تاسیس شورای نگهبان ضمن تبریک به ناظرین این شورا در باره اهمیت و جایگاه نظارتی آن نهاد انقلابی مطالبی بیان کرد.حجت الاسلام و المسلمین رادمرد، با اشاره به شرایط سخت زندگی مردم زیر بار گرانی وفشارهای اقتصادی گفت:مدیرانی که حقوقهای میلیونی ونجومی میگیرندچطور می توانند فضای بازار واقتصاد را درک کرده ومدیریت کنند.آیا می توانند با یک یارانه زندگی کنند. به اعتقاد وی اگر مردم نسبت به این شرایط اعتراض عمومی نمی کنند نشانه رضایت از عملکرد مسئولان نیست بلکه نشانه بصیرت وفهم درست آنان از مسائل جامعه ومنطقه است.آنها این اقدام را به ضرر کشور ونظام وموجب سو استفاده دشمنان می دانند لذا صبر می کنند تا سر مسئولان ناکارآمد به سنگ بخورد.
وی تعطیلی کارخانجات را ناشی از عملکرد نادرست بانک‌ها دانست ونبود نظارت را عامل گرانی وافزایش بی‌رویه مواد غذایی مصرفی مردم دانست. وی از مدیران که قادر به مدیریت شرایط فعلی نیستند خواست تا مسئولیت را به دیگران واگذار کنند.
وی با اشاره به اعزام حجاج گفت: بهترین عمل بعد از بازگشت حجاج مدیریت در هزینه هاو اختصاص بخشی از آن به امور خیریه براساس اولویت ها است.
امام جمعه آیسک در ادامه گفت: بی تفاوتی ها و اقدام نکردن مسئولان در اوضاع اقتصادی کشور که دشمن کمربه ایجاد بحران بسته است زیبنده مسئولان اسلامی نیست، این بی‌تفاوتی در حوزه نظارت که بخشی از آن مشکلات امروز مردم به آن برمی‌گردد خیانت است. نتیجه حقوق نامشروع ومشکل دار این است که برخی آقایان فکر و ذکرشان برجام است، در حالی که اینها طرح‌های گام به گام انجام می‌دهند آنها دریک گام و یک روز ما را متوقف کردند.
وی بازی دادن مردم و فرصت‌سوزی به بهانه برجام را مورد انتقاد قرار داد و گفت :مسائل اصلی کشور اشتغال، اقتصادوتوجه به واژه مقاومت است ولی متاسفانه در مسئولان فهم درستی از این واژه بوجو نیامده و امروز برغم وعده ها نه چرخ سانتریفیوژها می چرخد ونه چرخ زندگی مردم با این راهبرد وتفکر دولتی ها. امام جمعه آیسک اعلام کرد:بخشی از سرمایه کشور در قالب ارز۴۲۰۰ تومانی در اختیار بانک‌ها قرار گرفت تا مشکلات اقتصادی رفع شود ولی انه آن را چند برابر فروختند وخیانت کردند این آغاز فساد ورانت بود.
وی تاکید کرد ملت ما برغم همه سختی ها د. مسیر امام، انقلاب وشهدا ورهبری جانانه ومجاهدانه خواهد ایستاد.

Views – 425

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*