تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۱-۱۰-۹۷ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۱-۱۰-۹۷ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۱-۱۰-۹۷ آیسک

تاکید امام جمعه آیسک بر همراهی مردم با دولت برای عبور از مشکلات اقتصادی

حاتمی/ امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۱ دی ماه ۹۷ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی در ادامه بحث گذشته گفت: با نگاه به اثرات مخرب غیبت باید فضای جامعه را از غیبت پاک کنیم .
حجت‌الاسلام والمسلمین« علی رادمرد» افزود: همانطور که حق نداریم غیبت کنیم ,حق نداریم غیبت را هم بشنویم، لذا اگر نمی توانیم غیبت را رد کنیم باید از محفلی که در آن غیبت می‌شود خارج شویم.
وی تصریح کرد: برابر روایت رسول اکرم ص کسی که در برابر غیبت از برادر مومن خود دفاع کند خداوند نصرت خود را در دنیا و آخرت شامل حال او می گرداند .
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با تبریک پنجم جمادی الاول سالروز ولادت حضرت زینب س گفت : ایمان و بصیرت توام بااستقامت عقیله بنی هاشم حضرت زینب بود که وی رابه اسوه صبر و استقامت وایثار تبدیل کرد.
ناطق در ادامه روز پرستار را نیز به پرستاران کشورمان تبریک گفت.
حجت‌الاسلام «رادمرد» با اشاره به اینکه ثمره استقامت در مسیر اسلام؛ عمران ،پیشرفت و آبادانی است افزود: در تمام ابعاد زندگی باید پایبند به این مسیر و طریق باشیم و اگر مدیریت می‌کنیم مدیریت‌های ما باید بر اساس پایبندی به ارزشهای اسلامی باشد .
وی گفت: با تغییر زمان و شرایط یا تغییر دولت نباید رفتارها و گفتارها تغییر کند .
وی با تاکید بر حفظ وفاداری مسئولان به ارزش‌های ناب اسلام گفت: پایبندی به ارزش‌های انقلاب و اسلام صرفاً در حوزه‌های سازمانی مدیریت نیست ،بلکه ،مسیر اسلام و تقوا باید در تمام شئون زندگی مدیران ما تعریف شود و تمام زندگی آنها باید تحت تأثیر مدیریت اسلامی قرار گیرد.
ناطق برخورد شجاعانه و عاقلانه در برابر دشمن را لازمه یک مدیر اسلامی برشمرد و تصریح کرد: مدیر انقلابی در برابر تهدید و تطمیع دشمن جا نمی زند ،کسانی که در مقابل این تهدیدها شجاعانه برخورد نمی‌کنند و ترس خود را با شعار و عوام فریبی مخفی می‌کنند این‌ها باید با شناخت درست از راه دشمن ،عاقلانه و شجاعانه با او برخورد کنند .
به گفته امام جمعه آیسک وقتی ۴۰ سال دشمنی آمریکا را تجربه کرده ایم و برجام نافرجام او را دیده ایم ،دوباره سراغ آمریکا رفتن خطا است و عاقلانه نیست ،آمریکاییها علاوه بر اینکه بد عهد و بد قول هستند دشمن درجه یک ما نیز هستند . در این فضا برخی عناصر روشنفکر از مذاکره با آمریکا دم می‌زنند ،مگر شما دشمن های آمریکا را با ما نمی بینید ؟دنبال چه هستید ؟با کی و بر سر چه مذاکره کنیم؟وقتی وزیر امور خارجه آمریکا آقای پمپئو سیاست‌های واشنگتن را نابودی نظام مقدس جمهوری اسلامی بیان می کند .
وی با اشاره به اظهارات یک تئورسین آمریکایی که می گوید« ایران زمانی کشور نرمالی میشود که جمهوری اسلامی از بین برود »گفت: مذاکره با آمریکا یعنی چه ؟ کسانی که موضوع مذاکره با شیطان بزرگ را مطرح می‌کنند یا نفهم هستند یا خود را به نفهمی زده‌اند.
امام جمعه آیسک گفت: همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کرد آمریکابد عهد است و طی ۴۰ سال گذشته بارها و بارها برای ملت ما مشخص شده و بدقولی او را تجربه کرده‌ایم لذا مسئولان باید به جای معطل گذاشتن کشور به دنبال کار و تلاش باشند،با این وادادگی و چشم به دست دشمن مخالفیم .وی افزود: اگر در مسیر اسلام و آرمان‌های اسلامی حرکت می‌کردیم در مدیریت اقتصادی و سیاسی کشور شاهد این سختی هاومشکلات مردم نبودیم لذا وظیفه همه ما با این همه مشکلات و گرفتاریها این است که روحیه انقلابی خود را در جامعه پررنگ کنیم ،همیشه بیدار و بصیر باشیم و از دشمن غفلت نکنیم ،نگذاریم دست های خائن ما را نسبت به آینده کشور نامید کنند.
امام جمعه آیسک تاکید کرد: ملت ما امیدوارانه با سختی ها مبارزه می کند و همه ما خالصانه و مجاهدانه تلاش می‌کنیم و همانطور که رهبری فرمودند ملت هم دولت را کمک خواهد کرد ،ما دولت را از خود می دانیم و تلاش خواهیم کرد که از این گرفتاری ها و سختی ها عبور کنیم.

 

Views – 257

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*