تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۱-۷-۹۶ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۱-۷-۹۶ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۱-۷-۹۶ آیسک

تقدیر امام جمعه آیسک از مواضع رئیس جمهور و مسئولان کشور در قبال تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

آیسک/خبرگزاری صدا وسیما- حاتمی
امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۱ مهر ۹۶ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی و تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت امام سجاد ع، در ادامه بحث پیرامون ویژگی‌های لشکریان حق و منتظران امام زمان عج گفت : ترس از مرگ وحق دانستن مرگ از ویژگی‌های این افراد است.حجت الاسلام والمسلمین عرب ؛آرزوهای طولانی،فرورفتن در گناه،آباد کردن دنیا و خراب کردن آخرت را از دلایل ترس از مرگ برشمرد.
وی با استناد به سخن شهید” زین الدین” که گفت؛ منتظران امام زمان عج منتظران شهادت هستند، افزود: انس گرفتن با مرگ، حضور در تشییع جنازه ها و حضور در قبرستان ها و مجالس ترحیم تمرین به یاد مرگ بودن است.
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با اشاره به اینکه معمولاً حمله گرگ ها توأم با سروصدا و تهاجم موریانه ها آرام و بی صدا است گفت: دشمنان خارجی ما از جمله آمریکا مثل گرگ درکمین هستند وعده ای در داخل کشور همچون موریانه از درون اهداف انقلاب را نشانه رفته اند لذا در مقابل این ۲جریان باید با شجاعت و آمادگی،جلو دشمن ایستاد ودر مقابل نفوذ موریانه هاودشمنان داخلی هم بایدپیشگیری ، رصد نفوذ و بصیرت را جدی بگیریم.
حجت الاسلام عرب در ادامه به برخی تهاجم ها علیه نهادهای انقلابی اشاره کرد وگفت:برخی افراد در جریان انتخابات ناشی گری کرده برضد سپاه سخن گفتند وامروز شاهد هستیم که رئیس جمهور آمریکا دهان باز کرده و سپاه را تروریست معرفی می کند،آنها امروز دریافتند که اشتباه کرده اند.
ناطق با تقدیر از مواضع ریاست جمهوری و وزیر امور خارجه و فرماندهی کل سپاه پاسداران در قبال سخنان وقیحانه ترامپ درباره تحریم سپاه گفت: اتحاد و همدلی مردم و مسئولان و در کنار هم بودن آنان برای مقابله با دشمن مشترک اقدام مبارکی است.
وی همچنین با قرائت بیانیه ائمه جمعه سراسر کشور در حمایت قاطع از سپاه، بر حمایت بی دریغ ملت قدرشناس ایران اسلامی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد.
امام جمعه آیسک با اشاره برخی هجمه ها علیه دستگاه قضایی کشور نیزگفت: ایستادگی در برابر فتنه‌گران و ضد انقلاب موجب شده برخی عناصر داخلی علیه قوه قضاییه کشور با انتشار اخبار دروغ و کذب تلاش کنند تا این نهاد را تخریب و تضعیف نمایند.
به گفته وی از تضعیف این دستگاه بجز فتنه گران و اخلالگران کسی سود نمی‌برد. وی به استناد آیاتی از قرآن درباره مذاکره و خلف وعده و خیانت ظرفیت و سرنوشت برجام سخن گفت و از مسولان خواست با اقتدار جواب نقض عهد ها و خباثت آمریکا دشمنان را بدهند ودر اقتصاد مقاومتی هم با عمل به تاکیدات رهبری کشور را بیمه کنند.

Views – 297

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*