تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۲-۴-۹۷ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۲-۴-۹۷ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۲-۴-۹۷ آیسک

امام جمعه موقت آیسک حجت الاسلام والمسلمین موسوی در خطبه اول نماز جمعه جمعه ۲۲ تیر ماه ضمن دعوت نمازگزاران و خود به رعایت تقوای الهی به ذکر حدیثی از امیر المومنین ع اشاره کرد و گفت: با همراهی تقوا هیچ اصل ثابتی از بین نمی رود، هیچ کار خیری از بین نمی رود. وی ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س)  و روز دختر به فرازهایی از زندگی پربرکت این شخصیت آسمانی و کریمه اهل بیت اشاره نمود و افزود: حضرت معصومه س باید الگوس زندگی ما شود چون در یک خانواده نورانی تربیت یافته است که زمینه های فردی، اجتماعی و سیاسی را می توان متذکر شد. ایشان در زمینه فردی انسانی مومن، متقی، زاهد، پاکدامن است چون در خانواده ای الهی تربیت یافته است. در زمینه اجتماعی فعال و پاسخگوی به شبهات بودند و در عرصه سیاسی انسانی بصیر و دشمن شناس است. امروز این اتفاقات خوب بایدبرای دختر مومن بیفتد. و افزون بر پراهمیت نمودن نقش و جایگاه خانواده در تربیت باید به مظاهر  و مصادیق فساد و تباهی زن که ره آورد جامعه غربی است مبارزه کرد.

امام جمعه محترم موقت در خطبه دوم به مناسبت های پیش رو اشاراتی داشته و گفت: امروز در عرصه سیاسی به تقوا نیاز داریم که باید دو نکته را مد نظر قرار دهیم یکی از گذشته عبرت بگیریم و دیگری به مولفه های قدرتمان توجه کنیم. وی افزود: آمریکا از ۱۵ سال پیش جنگ اقتصادی را علیه ما شروع کرده است ، درست از هان زمانی که رهبری عزیز موضوع اقتصاد را در شعارهای سال وارد کردند. دشمن طی این سالها چنداقدام اساسی را انجام داده است؛ اولا  ایجاد معاونت مالی و تروریسم بعد از حادثه ۱۱ سپتامبر. ثانیا رایزنی بین المللی و تماس با ۱۶۵ بانک بین المللی برای قطع ارتباط با بانک مرکزی ایران  ثالثا ایجاد مرکز تامین مالی تروریسم در عربستان و رابعا تصویب معاهده های بین المللی صرف برای فشار برایران و برای مبارزه با ایران . وی در بخش دیگری از بیانات خود به وظیفه امروز دولت مردان در تجربه از بدعهدی های تاریخی اروپاییان اشاره کرد و اذعان داشت: امروز اروپا در تلاش است سنگ آخر آمریکا را بزند. گرچه هرچه دشمن فرک کند  و تلاش کند این نظام و انقلاب با حمایت امام زمان و توکل بر خدا به سعادت خواهد رسید.

ناطق در بخش پایانی خطبه های نماز جمعه به تبریک سالروز تاسیس شورای نگهبان ، آن را مهم ترین و اصلی ترین نهاد نظام برمرد که ضامن اسلامیت و جمهوریت نظام است. وی به وظایف شورای نگهبان از جمله؛ تطبیق قوانین کشور با اسلام و قانون اسای ، تفسیر قانون اساسی و نظارت برانتخابات اشاره کرد و افزود: اگر شورای نگهبان تضعیف شود نظام تضعیقف می شود، بعضی دوستان نادان امروز در درون کشور بعضی اوقات با حمله به شورای نگهبان مبانی نظام را سست می کنند کهاگر این نهاد را تضعیف کنند اثری از انقلاب باقی نخواهد ماند.

شایان ذکر است بعد از خطبه های نماز جمعه از تعدادی از ورزشکاران و برندگان بازهای بومی و محلی قدردانی شد.

Views – 223

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*