تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۳-۴-۹۶ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۳-۴-۹۶ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۳-۴-۹۶ آیسک

امام‌جمعه آیسک:  در نهاد وسرشت آمریکا، کینه و عناد با اسلام ناب محمدی موج می‌زند

آیسک/  حاتمی

امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۳ تیرماه ۹۶ پس از توصیه به رعایت تقوای الهی با استناد به خطبه متقین مولا علی علیه السلام در نهج البلاغه گفت: متقیان کسانی هستند که نسبت به حرام خدا اهل چشم‌پوشی هستند و نگاه خیره به نامحرم ندارند.

حجت الاسلام والمسلمین “حسین عرب” به مناسبت روز عفاف وحجاب گفت :حجاب قبل از آنکه امری دینی و اسلامی باشد یک امر فطری و عقلی است. وی با بیان اینکه حجاب در قرآن معنای عام دارد ،ابعاد آن را شامل:حجاب جسم -حجاب در نگاه -حجاب در گفتار و حجاب در رفتار با استناد به آیات قران آن  تشریح کرد.

ناطق مشکلات کنونی دنیا و بحران های اجتماعی و خانوادگی را معلول موفق بودن شیاطین در ترویج بی حجابی و فساد دانست و افزایش آمار طلاق و کاهش ازدواج ها را نگران کننده و پیامد ترویج فساد و بی حجابی در جامعه دانست.

خطیب جمعه آیسک درخطبه دوم با بیان روایتی از امام باقر علیه السلام یکی از صفات متقین را بهره‌برداری مناسب آنها از فرصت‌های زمانی و مکانی بیان کرد.حجت الاسلام عرب امام جمعه آیسک با اشاره به تلاش استکبار برای غارت منابع غنی و ثروت کشورهای غرب آسیا گفت: دشمن و استکبار برای غارت بدون مزاحمت منابع این کشورها برنامه ریزی کرده بود ولی با بیداری مردم وحضور ایران در منطقه جلوغارت آنان گرفته شده است و امروز استکبار به سرکردگی آمریکا به دنبال تنش آفرینی در منطقه است تا بتوانند به اهداف و منافع خود برسد.

وی افزود: با درایت مرجعیت شیعه و حکم جهاد آیت الله سیستانی واتحاد شیعه و سنی وگروه‌های جهادی در عراق و کمک مستشاری رزمندگان غیور ایران و سردار سلیمانی ،کمر داعش در عراق شکست و باید مردم عراق مراقبت کرده و با حفظ وحدت خود پیشرفت کشورشان را رقم بزنند.

وی به برنامه ریزی میان مدت آمریکا برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت :آنهاپس از غائله کوی دانشگاه در سال ۷۸، ده سال بعد فتنه ۸۸  راه انداختند و الان هم تلاش دارند که امنیت روانی جامعه و مردم را به هم بریزند،لذا هشدار می‌دهیم اگر کسی بخواهد وارد این جریانات شود و امنیت مردم را به هم بریزد با برخورد سخت مردم انقلابی مواجه خواهد شد.

وی با اشاره به سالگرد پذیرش قطعنامه ۵۹۸ ،جوانان را به مطالعه پیام تاریخی امام خمینی ترغیب کرد ودرباره اعتماد نکردن به آمریکا مطالب بیان کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه ما با آمریکا درگیر نیستیم بلکه این آمریکاست که با جهان درگیر است افزود:در نهاد و سرشت آمریکا کینه و عناد با اسلام ناب محمدی موج می زند.وی افزود :آمریکا دشمن ماست و نباید به او اعتماد کردند و که هرجا با او اعتمادکرده این ضربه خورده ایم .وی حاصل اعتماد کردن به آمریکا را در جریان برجام و مذاکرات هسته ای داشتی تحریم‌ها دانست .امام جمعه آیسک با تبریک سی و هفتمین سالگرد تاسیس شورای نگهبان پس از تشریح وظایف آن شورا گفت: با وجود شورای نگهبان قوی است که انتخابات های باشکوه در کشور برگزار می‌شود.

وی با گرامیداشت روز بهزیستی و تامین اجتماعی بر کمک مردم و دولت به نهادهای حمایتی ازجمله بهزیستی تاکید کرد.

Views – 931

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*