تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۳-۵-۹۴ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۳-۵-۹۴ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۳ مرداد ۹۴

امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز با اشاره به خطبه متقین نهج البلاغه یکی از سیره های انسان های مومن را تواضع دانست و درباره درجات تواضع گفت: انسان باید قدر و اندازه خود را بشناسد تا با قلب آرام در جایگاه خود قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین حسین عرب تصریح کرد: مشکل امروز جوانان ما در شروع زندگی و ازدواج اینست که برای خود و زندگی جایگاه می تراشند و توقعات فراوانی دارند که بعضا برآورده شدن آنها نا ممکن است. به گفته ی وی علت بسیاری از مشکلات خانوادگی ناشی از عدم رعایت تواضع است. وی رعایت سه اصل « زمان، مکان و زبان » در انتقاد کردن را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: گفتار ساده، لحن مهربانانه و دلسوزانه از شرایط موثر بودن انتقاد در افراد است.

خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به مناسبت های هفته اشاره کرد و فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و روز دختران را تبریک گفت و با اشاره به اینکه دختران، مادران و زنان فردای جامعه و جهان اسلام هستند افزود: دختران ما باید افق و دید نگاه خود را به واقعیت های دنیا واقع بینانه داشته باشند تا گرفتار فرهنگ منحط غربی نشوند.

حجت الاسلام عرب با تشریح تلاش غرب  بویژه آمریکا برای تاراج و غارت ملتها با ابزار  استفاده از مسایل جنسی گفت: غرب و آمریکا به دنبال تغییر هویت ملتها هستند تا از طریق تضعیف هویت ملی و مذهبی به اهداف خود برسند.

وی با اشاره به ابعاد کودتای ۲۸ مرداد گفت: تاریخ برای درس نگرفتن است لذا نمی توان به آمریکا اعتماد کرد. به گفته ی وی آمریکاییها به دنبال ۲۸ مرداد دیگری هستند ولی بدانند که مردم و مسئولان بیدارند و محکم در برابر توطئه های اجانب ایستاده اند.

امام جمعه آیسک با گرامیداشت سالروز پیروزی مقتدرانه حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه که روز مقاومت نامگذاری شده است یادآور شد با مقاومت جوانان حزب الله گام اول ایده استکبار در ایجاد  خاورمیانه جدید به شکست انجامید و به دنبال این مقاومت امریکا تئوری جنگ نظامی در مقابل ایران را از سر بیرون کرد.

حجت الاسلام عرب ۲۶ مرداد ماه سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی را گرامیداشت و به بهانه اجرای حکم قضایی درباره فرزند یکی از مسئولان کشور از جدیت قوه قضائیه در اجرای احکام صادره بدون توجه به مسائل حزبی و سیاسی تقدیر کرد

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*