تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۵-۱۲-۹۶ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۵-۱۲-۹۶ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۵-۱۲-۹۶ آیسک

آیسک/خبرگزاری صدا وسیما-حاتمی 

امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۵ اسفند ۹۶ در آخرین خطبه نماز جمعه سال و در آستانه تحول طبیعت و فصل رویش بر توجه به تحولات درونی و تحول در انسان‌ها همپای تحول در طبیعت تاکید کرد .

حجت الاسلام والمسلمین “حسین عرب” با اشاره به اینکه در دعای تحویل سال هم این تحول را از خداوند طلب می‌کنیم افزود: ماه رجب ماه خدا و ماه نزول رحمت الهی پیش رو است لذا باید از این فرصت معنوی برای خودسازی و تحول معنوی استفاده کنیم .ناطق با بیان روایتی از امام رضا علیه السلام اقامه دو رکعت نماز و قرائت دعای سفارش شده از رسول اکرم ص در اول سال جدید را مورد تاکید قرار داد و راههای در امان ماندن از شر شیطان را “روزه داری- صدقه دادن -استغفار -پرداخت حقوق مردم و بازگرداندن واجبات ضایع شده” بیان کرد . وی خصلت های نیک مومنان که موجب ناکامی شیطان می‌شود را؛” سلام کردن به یکدیگر -مصافحه کردن و دست دادن- گفتن بسم الله در شروع کار- گفتن ان شاءالله- توبه کردن روزانه- صلوات فرستادن و محبت اهل بیت ع “برشمرد و اظهار کرد: به فرموده پیامبر اکرم ص کسانی که این خصلتها را دارند اهل بهشت هستند .

وی در آستانه سال نو بر کمک به نیازمندان جامعه و مستضعفان واقعی تاکید کرد.

 امام جمعه آیسک  در خطبه دوم نماز جمعه پس از سفارش خود ونملزگزاران به رعایت تقوای الهی ،با اشاره به اینکه در سال ۹۶ شاهد افزوده شدن برگهای زرین دیگری به دفتر پرافتخار انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی بودیم گفت:مردم ما در تداوم عهد خود با روح الله در دفاع از انقلاب خمینی کبیر جانانه ایستادند و افتخارات فراوانی را به نام خود ثبت کردند.وی مشارکت شکوهمند و هوشمندانه در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی- تجدید میثاق حماسی در یوم‌الله ۲۲ بهمن -شکست آشوب‌های دی ماه و رویش نسل جوان انقلابی و با انگیزه را از مهمترین افتخارات کشورمان برشمرد. وی به موفقیت‌های کشورمان در حوزه خارجی و منطقه‌ای ازجمله به شکست هیمنه داعش- شکست سناریوی سعودی‌ها در هجمه علیه کشورمان- گسترش اسلام در کشورهای منطقه- پیروزی جبهه مقاومت در سوریه -شکست طرح اقلیم شمال عراق و … اشاره کرد و این موفقیت ها را مرهون اقتدار کشورمان به واسطه نیروهای متعهد و انقلابی دارای بصیرت و آگاهی و پای کار بیان کرد.

 ناطق در ادامه به برخی کم‌کاری‌ها در حوزه‌های مختلف به واسطه بی‌انگیزگی، ندانم کاری و عدم اعتقاد راسخ برخی مسئولان به خدمت به مردم اشاره کرد و افزود: با گذشت سالها همچنان سفارش رهبری درباره اقتصاد مقاومتی بر زمین مانده است و مسئولان بدانند با دل خوش کردن به برجام و سفرهای هیئت‌های خارجی کار کشورمان پیش نخواهد رفت.

 به گفته وی ملاک در حوزه اقتصاد جیب مردم و قدرت خرید آنان است ،مسئولان گزارش دهند که در عمل چه کاری برای تحقق اقتصاد مقاومتی انجام داده اند؟ وی درشرایط فعلی که کشور درگیر مبارزه امنیتی- اقتصادی -فرهنگی و اجتماعی است کار جهادی و در طبق اخلاص گذاشتن خود را ضروری دانست.

وی درباره مناسبت‌های هفته از جمله سالروز ارتحال حاج آقا  سید مصطفی خمینی و همسر مکرمه امام راحل-ولادت امام محمد باقر ع- شهادت امام هادی علیه السلام -روزملی شدن صنعت نفت-سالروز حمله رژیم پهلوی به مدرسه فیضیه قم و عملیات فتح المبین را یادآوری کرد.

Views – 908

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*