تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۵-۸-۹۷ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۵-۸-۹۷ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۵-۸-۹۷ آیسک

مرتضی عرب نجات/ امام جمعه آیسک در خطبه های این هفته با اشاره به بازنشسته شدن استاندار فعلی از وزارت کشور خواست فردی خستگی ناپذیر برای استانداری این استان تعیین گردد تا برای حل مشکلات مردم محروم این منطقه اقدام کند.
حجت الاسلام و المسلین “رادمرد” در خطبه ی اول نماز جمعه این شهر با توصیه به تقوی الهی، رذیله ی حسادت را از بین برنده ی ایمان و اعمال صالح برشمرد و تصریح کرد: اگر این رذیله ی زشت خود را در رفتارهای سیاسی و اقتصادی نشان دهد موجب خسارات غیر قابل جبران خواهد شد و ضربات آن سنگین خواهد بود.
خطیب جمعه آیسک در خطبه ی دوم نماز جمعه با تسلیت شهادت امام حسن عسکری(ع) گفت: در محافل و مجالس علاوه بر سیره ی عبادی ائمه می بایست به همه ابعاد زندگی معصومین و بخصوص سیره ی مبارزاتی اهل بیت(ع) توجه شود.
وی افزود: اهل بیت (س) همواره با ظلم و دستگاه ظلم مبارزه می کردند و شیعیان واقعی آن ها نیز باید در برابر ظلم بلند شوند و از مظلوم دفاع کنند.
وی تاکید کرد: این که برای اعتلای اقتصاد کشور حرکت کنیم و یا برای تربیت صحیح فرزندان خود تلاش کنیم که برای جامعه مفید باشد خود مصادیقی از مبارزه است.
حجت الاسلام رادمرد در ادامه با تاکید بر اینکه مسئولین نباید از ظرفیت های کشور غفلت کنند افزود: به مسئولان می گوییم دست از گفتاردرمانی بردارند و برای حل مشکلات مردم اقدامی عملی انجام دهند.
وی تصریح کرد: متاسفانه در همین شهرستان علی رغم ظرفیت های عظیم، منابع و معادن و .. شاهد تعطیلی برخی واحدهای صنفی و صنعتی و بیکاری جوانان هستیم و این نشان می دهد غفلت هایی صورت گرفته است.
خطیب جمعه آیسک با بیان اینکه اکنون که قرار است بر اساس قانون با بازنشستگی بخشی از مدیران کشورتغییر کنند باید با واگذاری مدیریت به جوانان، در مسیر پیشرفت کشور شتاب ایجاد کرد.
وی اظهار کرد: استاندار فعلی استان نیز شامل این قانون شده است که بر همین اساس از دولت و وزارت کشور می خواهیم فردی خستگی ناپذیر و سخت کوش برای این استان معرفی کند تا با التزام به آرمان های امام (ره) و انقلاب به جای منافع شخصی و حزبی برای حل مشکلات این مردم محروم تلاش کند.
وی تاکید کرد: مردم ما رنج های زیادی را متحمل شده اند و و نباید رنج دیگری بر مردم تحمیل کرد.
رادمرد اظهار کرد: بی ثباتی در سطح مدیریت استان موجب بی برنامگی مدیران و عدم توسعه منطقه خواهد شد.
خطیب جمعه آیسک در ادامه به اقدام قوه قضاییه در برخورد با مفسدین قضایی و اعدام دو تن از این مفسدین اشاره کرد و افزود: این اقدامات (برخورد با مفسدین) و اطلاع رسانی به مردم موجب اعتماد سازی در جامعه می شود.
وی در ادامه افزود: ما خواستار ادامه روند برخورد قاطع با همه مفسدین اقتصادی هستیم.
حجت الاسلام و المسلمین رادمرد با اشاره به سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به دستور امام راحل(ره) افزود: هرجا تفکر بسیج وارد شد شاهد موفقیت بوده ایم و همین تفکر بود که مردم عراق و سوریه را نجات داد.
وی در پایان با اشاره به فرارسیدن هفته ی وحدت تاکید کرد: همه ما باید با همدلی، همفکری و همراهی در مسیر وحدت گام برداشته و از اختلافات دست برداریم.

 

Views – 676

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*