تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۶شهریور۹۵
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۶شهریور۹۵

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۶شهریور۹۵

خطیب جمعه آیسک با تبریک ولادت امام هادی(ع) و امام کاظم (ع)وعید غدیر و دهه ولایت به ارتباط تقوا و ولایت اشاره کرد وبا استناد به آیه ۳۵سوره مائده گفت:برای رستگارشدن ۳راهکار شامل تقوا پیشه کردن،باخود وسیله آوردن نزد خدا و جهاد در راه خدا وجود دارد که وسیله همان ائمه و معصومین هستند .
حجت الاسلام والمسلمین حسین عرب امام جمعه آیسک تصریح کرد:ارتباط مستقیمی بین تقوا و ولایت پذیری وجود دارد و این یک ارتباط دوسویه است.
وی با استناد به به آیه۱۱۹سوره توبه به تاکید خداوند متعال برهمراهی مومنان و تقوا پیشگان با صادقین اشاره کردوگفت:امامان ستون صدق و راستگویی هستند و مهمترین فلسفه صداقت هم اصلاح امور است در حالی که کذب و دروغ عامل فساد و تباهی برخی کارهاست.
وی با ابراز نگرانی از شیوع دروغگویی در جامعه بر نگاه واقع بینانه به مسائل تاکید کرد.
امام جمعه آیسک راههای پیشگیری ودرمان دروغگویی را نخست ریشه یابی آن دانست و ضعف ایمان ،حسد،کبر و غرور را ریشه آن بیان کرد.وی افزود:بزرگان خانواده ومسولان هم باید مراقبت کنند تادرگفتارشان راههای دروغگویی را به دیگران یاد ندهند.

خطبه دوم
امام جمعه آیسک در خطبه دوم با توصیه به تقوای الهی گفت:اگر تقوی را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم کمتر به مشکل برخورد کرده و باید به این باور برسیم که فقط از نظر روحی ،روانی و دینی روی همه امور دنیا موثر است.

حجت الاسلام المسلمین عرب امام جمعه آیسک بگفت:پیام غدیر تبعیت از ولایت است و باید ببینیم ولی امر از ما چه میخواهد واگر علوی هستیم باید به توصیه های نائب امام زمان خود عمل کنیم.
وی با اشاره به اینکه در مقابل تفکر شیعه و حادثه غدیر دو گروه ایستادندافزود:اول جریان سلفی به سردمداری وهابیت که واقعه غدیر را امری شیعی و منحصر به ان میدانند که باید به انان گفت خیر اینطور نیست غدیر یک مساله اسلامی است و جهان اسلام نمی تواند چشم خود را براین واقعه ی بزرگ ببندد.
وی افزود: دومین گروه طرفداران اسلام سکولار هستند ،کسانی که دین را از سیاست جدا میدانند و به اینها هم باید گفت اتفاقا حادثه غدیر کاملا سیاسی و اجتماعی است ،چرا که در واقعه ی غدیر یکی از مهمترین مسایل اجتماعی و سیاسی جامعه اسلامی یعنی تعیین جانشین پیامبر اتفاق افتاد.
وی تصریح کرد:چه طور کسی می تواند ادعا کند که تفکر شیعی دارد و قائل به آن است اما در تقابل با ولایت فقیه قرار گیرد.
وی ادامه داد : در اسلام چند مساله اصل است اول اینکه اسلام دینی شخصی و فردی نیست بلکه کاملا اجتماعی است
دوم اینکه وجود قانون برای جامعه اسلامی ضروری است و سوم اینکه برای اجرای قوانین نیاز به فردی داریم تا علاوه بر اگاه بودن به قوانین بر تمایلات شخصی خود نیز بتواند غلبه کند و این کسی نیست جز معصومین و جانشینان ان ها.
خطیب جمعه آیسک در ادامه مهمترین مطالبات رهبر معظم انقلاب را ازآحاد مردم ومسولان؛ مشارکت در آمار گیری نفوس و مسکن و دادن آمار صحیح،خرید کالای داخلی در راستای اقتصاد مقاومتی،توجه به زبان فارسی،مقابله با ظالمان و مستکبران وبه روز رسانی توان روحی وتسلیحاتی نیروهای مسلح برشمرد.
ناطق با تاکید بر اینکه در ایام خرید لوازم التحریر دانش آموزان باید خرید کالای ایرانی مد نظر باشد گفت:البته درمواردی مردم مقصر نیستند بلکه برخی مسوِلان مقصرند چرا که کالاهای ایرانی وبا کیفیت کمتر در بازار دیده می شود.
حجت الاسلام عرب با اشاره به سالروز بزرگداشت شهریار که بنام روز زبان فارسی نامگذاری شده است بر لزوم استفاده از زبان فارسی و حذف برخی لغِات خارجی و بیگانه از صحبت ها و نوشته ها تاکید کرد.
وی با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس بر افزایش آمادگی روحی و نظامی آحاد مردم و تمرین برای آماده بودن در برابر تهاجمات دشمن تاکید کرد.
امام جمعه آیسک در پایان به بهانه جشن عاطفه ها کمک خیران واحاد جامعه برای تامین ملزومات دانش آموزان بی بضاعت را خواستار شد.

 

img_8265 img_8266 img_8267 img_8268 img_8269 img_8270 img_8271 img_8272 img_8240 img_8241 img_8242 img_8243 img_8244 img_8245 img_8252 img_8250 img_8249 img_8248 img_8247 img_8246 img_8253 img_8254 img_8256 img_8257 img_8258 img_8259 img_8264 img_8263 img_8262 img_8261 img_8260

Views – 1082

درباره‌ی جواد حاتمی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*