تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۶-۸-۹۶ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۶-۸-۹۶ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۶-۸-۹۶ آیسک

تاکید امام جمعه آیسک بر کمک آحاد مردم به زلزله زدگان کرمانشاه

عرب نجات- امام جمعه آیسک در جمع نمازگزاران این شهر با تسلیت ایام گفت: امت اسلامی در برابر پیامبر(ص) که در واقع پدر امت اسلامی است وظایفی دارد.
حجت الاسلام و المسلمین “عرب” ایمان به خدا و رسولش، اطلاعت از پیامبر، رجوع به سیره ی نبوی در اختلافات فردی و اجتماعی و … را از جمله وظایف مومنین در برابر رسول خدا برشمرد و افزود: پیامبر خدا رحمت للعالمین بود او کسی بود که حتی برای کافرین گریه می کرد چرا که برای انسان جایگاهی جز بهشت و جوار رحمت الهی قائل نبود.
وی با اشاره به حدیث نبوی(الخَلقُ عِیالُ الله) گفت: محبوب ترین بنده نزد خدا کسی است که نفعش به خلق خدا برسد. وی بر کمک آحاد مردم به زلزله زدگان کرمانشاه که در سرمای شدید این شب وروزها زندگی خود را از دست داده اند گفت: هرسال در پذیرایی عزاداران ۲۸ صفر در آیسک حدود ۳۰میلیون تومان هزینه می شد که امسال ان شالله همشهریان همت کنند و دوبرابر آن را برای زلزله زدگان اختصاص دهند.
وی تاکید کرد: همشهریان سعی کنند کمک ها به صورت نقدی اهدا شود تا نهادهای بتوانند برای آن چه مردم نیاز دارند هزینه کنند.
خطیب جمعه آیسک در خطبه ی دوم نماز این هفته هم با بیان اینکه یکی از بزرگترین اقدامات پیامبر ایجاد وحدت و انسجام در جامعه اسلامی بود، گفت: همه ی کشورهای اسلامی باید دست در دست همدیگر به دنبال وحدت و ایجاد امت واحده ی اسلامی باشند تا جهان آماده حضور منجی باشد.
وی با اشاره به حادثه جانکاه زمین لرزه کرمانشاه و تسلیت به داغدیدگان گفت: ما شاهد همدلی مردم و مسئولین بودیم که به کمک مردم شتافتند. حجت الاسلام و المسلمین عرب با اشاره به بد اخلاقی های سیاسی صورت گرفته بعد از حادثه زلزله گفت: اولویت همه در مرحله ی اول باید کمک به زلزله زدگان و رفع نیازهای ضروری آن ها مثل مسکن باشد.
وی افزود: در ادامه باید بررسی شود مشکل کجای کار است که این حادثه اینقدر خسارت وارد کرده است
وی تاکید کرد باید این روحیه بسیجی و همدلی در همه عرصه های کار در کشور حفظ شود.
وی یادآور شد در عرصه ی اقتصاد مقاومتی هم باید مردم و مسئولین اینگونه وارد عمل شوند و همه سعی کنند تا در هیچ عرصه ای وابسته به غرب نباشیم.
وی با انتقاد از مونتاژکاری در صنعت کشور افزود: نیازمند یک انقلاب در عرصه ی صنعت هستیم.
وی افزود: شاهد این بودیم که آمریکایی ها به کشورهایی که می خواهند به زلزله زدگان کشورمان کمک کنند هشدار داده تحریم های آمریکا را در نظر بگیرند
این خلق و خوی حیوانی آمریکا را نشان می دهد.
وی با اشاره به استعفای حریری و حوادث لبنان افزود: نقشه های مثلث شوم آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی یکی یکی نقش بر آب می شود و توطئه هایشان باعث نابودی خودشان خواهد شد

Views – 1227

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*