تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۷-۰۴-۹۹آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۷-۰۴-۹۹آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۷-۰۴-۹۹آیسک

امام جمعه بخش آیسک:
مسئولان برای رفع مشکلات مردم پای کار بیایند

حاتمی /امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۷تیر ماه ۱۳۹۹با توصیه به رعایت تقوای الهی، در ادامه بحث هفته های گذشته درباره «دعای ۲۵ صحیفه سجادیه» گفت:درمسیر تربیتی کردن فضای خانه توجه به باورها بسیاراهمیت دارد، چرا که اگرباورها را تقویت نکنیم با مشکل مواجه خواهیم شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین «علی رادمرد» اظهار داشت :در حوزه باورهای دینی و ایمانی اولین مسئله و مهمترین مسئله توحید است چون مهمترین مشکل دنیایی که امروز رنگین ترینش در غرب متجلی است جدایی از خدا و اعتقاد به خدا و التزام به اعتقاد به خداست، اعتقاد ظاهری شاید باشد لکن به اعتقاد به خدا التزام نیست،اگر مسئله مبدا و توحید حل شود بسیاری از مسائل حل خواهد شد. به گفته وی یک مصداق برای باور های انقلابی،دشمن شناسی و شناخت نقشه های آن است،این مصداق یکی از عناصر اصلی خط امام بزرگوار ما بود.وی افزود :باور به وجود دشمن، یک باور صحیح انقلابی است، وقتی چنین باوری در خانواده ای شکل بگیرد مدافع حرم در آن خانواده تربیت می‌شود چون آن فرزندِخانواده دشمن،نقشه او را شناخته،وارد میدان می شود، این باور در مسیر کار به انسان ثبات قدم می‌دهد،انگیزه حرکت و مبارزه به انسان می‌دهد،لذا زود جا نمی‌زند، خسته نمی شود،با مقداری ناملایمات صحنه را ترک نمی‌کند،با بهانه های مختلف کار و زندگی و غیره عرصه مبارزه با دشمن را خالی نمی کند،اینها برکات وجود باورهای انقلابی در یک خانه است که تربیت کننده است.
خطیب نماز جمعه آیسک در خطبه دوم ضمن تسلیت سالروز شهادت امام جواد علیه السلام، با استناد به روایتی از آن امام گفت :کسی که راه ورود به کاری را نمی شناسد،راه خارج شدن از آن،در مانده اش میکند. وی افزود :در عرصه مسئولیت همین‌گونه است،مثال واضح همین «برجام» که مصداق روشن است. وی برجسته ترین ویژگی امام جواد ع را خردسالی آن حضرت به هنگام عهده داری،این منصب الهی دانست و افزود :ایشان نخستین امامی بودند که قبل از سن بلوغ مسئولیت پیشوایی امت را به عهده می گیرندو مامون خیلی تلاش کرد از این موضوع سوء استفاده کند،جلسات مناظره ای شکل داد و دانشمندان را جمع کرد تا از این فرصت استفاده کند و اهداف خودش را دنبال کند،اما موفق نشد.
حجت‌الاسلام «رادمرد» در ادامه به ۲۷ تیرماه سالروز پذیرش قطعنامه ۵۹۸اشاره کرد واظهار داشت :صدور قطعنامه از جانب شورای امنیت سازمان ملل و علت آن هم شکست های پی در پی بود که رژیم متجاوز بعثی متحمل می شد،فشار سنگینی که رزمندگان اسلام ایجاد کرده بودند و داشت برای صدام و حامیان او مفتضح می شد.به گفته وی از زمان صدور آن تا قبول رسمی جمهوری اسلامی ایران،شاهد فتوحات بزرگ رزمندگان اسلام بودیم و از سویی شاهد فشار سنگین حامیان صدام ،حصر اقتصادی،حمله به تاسیسات ما در خلیج فارس،تمرکز بی سابقه نیروهای آمریکایی و ناتو در نزدیک مرزهای آبی و هوایی و حتی تجاوز به آنها و آمریکا تقریباً وارد صحنه شده بود،بمباران های وسیع شیمیایی و حمله به شهر‌ها،زدن هواپیمای مسافری و جنایات دیگر؛پذیرش قطعنامه در آن شرایط توطئه وسیع دشمن را خنثی کرد،هرچند حضرت امام ره با نامه‌ای که نوشتن برخی از ابعاد پذیرش قطعنامه را روشن ساختن و همان واژه “جام زهر”که در نامه مطرح کردن گویای برخی مطالب بود،در جریان برجام هم برخی از نوشیدن همان جام یاد کردند.اما جمعه بخش آیسک در بخش دیگری از خطبه دوم تاکید کرد:در دوران برجام ما در اوج بودیم وضعیتمان با اول انقلاب بسیار متفاوت بود،دشمن چون احساس ضعف در ماکرد، جنگ هشت ساله بر ما تحمیل شد.ضعیف پنداشتن ما آن‌گونه دشمن را جری کرد اما اکنون که دشمنان اقرار به قوی بودن ما دارند.ماقوی بودیم اما ضعیف نشان داده شدیم،خودمان را محتاج آنها نشان دادیم و این گرفتاری ها به وجود آمد.
حجت‌الاسلام والمسلمین «رادمرد» درباره راه حل این شرایط تاکید کرد :اولامجلس شورای اسلامی باید قوی ظاهر شود و با رعایت مبانی امامین انقلاب به وظایف خود عمل کند و دستگاه‌های اجرایی را پاسخگو کند.
دوما با تدوین طرح‌های فوری اما متقن و کارشناسانه و دقیق اوضاع را سر و سامان بدهند،قوانین اولویت‌دار را در دستور کار قرار دهند،ساعت به ساعت حضور نمایندگان برای حل مشکلات مردم و سیاستگذاری و ریل گذاری و در ریل نگهداشتن قوای اجرایی،مسیر زندگی مردم را بهبود ببخشند.
وی تصریح کرد :دشمن مترصد ایجادفضایی است تا نارضایتی ایجاد کندوفراخوان بدهد برای ایجاد آشوب، همانطور که کار همیشگی آنها است اخیراً هم فراخوان وبا هشتک سازی وایجاد شبهه قصد التهاب آفرینی وتجمع خیابانی داشتند وسر وکله برخی سلبریتی ها هم پیدا شد و پیام هایی در فضای مجازی….
ادامه دارد….edited مجازی دادند اما با هوشیاری مردم این توطئه‌ها خنثی می شود لکن مسئولین از این هوشیاری مردم خدای نکرده سوء استفاده نکنند، خاطرجمع نشوند،مشکلات را حل کنند.
امام جمعه آیسک گفت :در برخی جلسات می‌نشینیم همان مشکلات سالهای گذشته مثل اینکه ضبط شده باشد تکرار می شود کی می‌خواهد حل شود؟ آنقدر باید پیگیری شود که پاشنه در اتاق برخی مسئولین از جا کنده شود،تا بفهمند مردم مشکل دارند،خیلی از مشکلاتی که مردم دارند نیاز به بودجه خاصی ندارد،یک بخشنامه ، یک پیگیری ، یک تصمیم قاطع می‌خواهد تا حل شود، اخیراً در برخی روستاهای ما و شهر ما موضوعات و مشکلاتی مطرح است که هنوز هم حل نشده! با اینکه بارها از جانب مردم مطرح شده،نبود یک تصمیم قاطع مشکل را در منطقه نه تنها حل نمی‌کند بلکه پیچیده‌تر هم می کند.
وی در پایان با اشاره به فصل برداشت غلات از کشاورزان عزیز خواست نسبت به پرداخت زکات که تطهیر کننده مال، جسم وزندگی آنهاست اهتمام داشته باشند.

Views – 461

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*