تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۷-۰۷-۹۷ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۷-۰۷-۹۷ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۷-۰۷-۹۷ آیسک

تاکید امام جمعه آیسک بر بیمه کردن محصولات کشاورزی و دام ها

عرب نجات-امام جمعه آیسک ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهر با توصیه به تقوی الهی چهار ستون ایمان را عدل، یقین، عدل و جهاد برشمرد و به بیان نکاتی در خصوص رکن دوم ایمان یعنی یقین پرداخت.
حجت الاسلام و المسلمین «راد مرد» در خطبه ی دوم نماز با اشاره به سالروز شهادت عمار یاسر صحابی بزرگوار رسول خدا(ص) گفت: ویژگی ها و مجاهدت های این شخصیت بزرگ اسلامی باید الگوی همه ی ما مسلمانان باشد. وی افزود: آنچه که موجب شد نام این شخصیت در اسلام ماندگار شود حرکت در مسیر خدا و پیغمبر خدا بود تا جایی که نه تنها حیاتش بلکه مماتش نیز حق را نشان داد.
خطیب جمعه آیسک ادامه داد: در شرایط کنونی و در جنگ روانی دشمن جامعه امروز ما نیاز به چنین افراد و سربازانی دارند تا با اقتدار، منطق و استدلال در مقابل استکبار ایستادگی کنند.
وی با بیان اینکه دشمن برای متلاشی کردن جامعه ی اسلامی تلاش می کند تصریح کرد: یکی از برنامه های دشمن این است که پیشرفت ها و قوت ها را کمرنگ کنند و در مقابل ضعف ها و نقایص را بزرگنمایی کنند تا مردم را ناامید کنند.
وی تاکید کرد: باید در مقابل دشمن ثابت قدم و استوار باشیم.
حجت الاسلام رادمرد اظهار داشت: دشمن آن جا که می خواهد منافعش را تامین کند و نفعش می طلبد؛ غوغا راه می اندازد ( مثل جریان قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار و منتقد رژیم آل سعود) اما آنجایی که نفعی برایش ندارد سکوت اختیار می کند انگار نه انگار اتفاقی افتاده است (مثل به خاک و خون کشیدن هزاران یمنی از جمله کودکان و زنان) و «شعار مرگ بر آمریکا» نیز به خاطر همین منطق و استدلال است.
وی در ادامه با اشاره به فرار رسیدن فصل سرما و استفاده از وسایل گرمایشی از همشهریان خواست ضمن رعایت نکات ایمنی در مصرف گاز ( و همچنین سایر انرژ های در دسترس مثل برق، آب، بنزین و …) صرفه جویی کنند.
وی در ادامه بر بیمه نمودن محصولات کشاورزی و دام ها با توجه به خطرات احتمالی و به منظور جبران خسارت ها تاکید کرد.
حجت الاسلام و المسلمین رادمرد در پایان از هیئت اسکیت شهر آیسک برای برگزاری مسابقات در این هفته و همچنین تلاش برای توسعه این رشته تقدیر کرد.

Views – 573

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*