تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۷-۱-۹۵ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۷-۱-۹۵ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۷-۱-۹۵ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۷-۱-۹۵

امام جمعه آیسک در خطبه اول با اشاره به آخرین وصاصای حضرت علی(ع) به فرزندانشان درباره رعایت تقوا و نظم اظهار داشت: اگر انسان در زندگی خود بی نظم باشد نمی تواند تقوای الهی را رعایت کند و بی نظمی تاثیر مستقیمی روی اعمال ما دارد.

حجت الاسلام والمسلمین عرب با بیان حدیثی از امام رضا(ع) تصریح کرد: یکی از راههای آرامش داشتن نظم و انضباط است. به گفته ی وی بر اساس فرمایش امام صادق(ع) نیمی از زندگی ما برنامه ریزی است و حضرت علی (ع) هم بی برنامگی را عامل فقر و تنگدستی بیان کرده اند.

وی با ابیان اینکه برنامه ریزی موفق نیاز به ۱- هدف داشتن ۲- رعایت اولویت ها  ۳- پرهیز از عجله دارد تاکید کرد: هدف کلی در زندگی ما و هدف خلقت رسیدن به قرب الهی است و بریا رسیدن به آن باید اهداف جزیی را تبیین و با رعایت اولویت ها و دوری از عجله و شتاب در راه تحقق آن گام برداشت.

ناطق در ادامه بحث عالم پس از مرگ نیز گفت: روابط انسان ها بعد از مرگ به سه دسته شامل ارتباط اموات با سایر مردگان، ارتباط با عالم دنیا و ارتباط با زندگان در عالم خواب و بیداری است، باید بدانیم زندگی پس از مرگ سک زندگی فردی است و بر اساس آیات ۱۶۶ سوره بقره و ۹۴ انعام تکیه گاههای غیر الهی با مرگ از بین می رود و هرکس   اعمخال خودش است.

خطبه دوم:

خطیب جمعه آیسک در طبه دوم پس از توصیه به رعایت تقوای الهی و بهره گیری از فضایل ماهخ رجب به بیانات امام  خمینی(ره) در ۵ دیماه ۵۸ اشاره کرد وگفت: بنیانگذار انقلاب اسلامی تاکید کردند که اگر اقتصاد مملکت نجات پیدا نکند همه جور وابستگی به دنبالش خواهد آمد و وقتی چیزی نداشته باشیم دشمنان به ویژه آمریکا اهدافشان را به ما تحمیل خواهدن کرد.

حجت الاسلام والمسلمین عرب یادآور شد: آنچه امام (ره) ترسیم کردن استقلال کشور در تمام شئون است و برای نجات کشور از وابسیگی در اقتصاد باید راهکارهای ارائه شده توسط مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی را عمل کنیم.

وی با اشاره به نامگذاری سال به اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل تاکید کرد: الگوی اقتصاد بومی ما برآمده از فرهنگ اننقلابی و ایرانی است لذا امروز مردم و مسئولان بای تلاش کنند تا ۴ هدف اصلی اقتصادمقاومتی یعنی غلبه بر مشکلات اقتصادی ، شکست و عقب نشینی دشمن ، تحقق اقتصاد عدالت بنیان و درون گرا و حفظ دستناوردهای کشور تحقق یابد.

امام جمعه آیسک یکی از نکات مورد اشاره رهبری را توجه به واردات کشور دانست و تصریح کرد: واردات به کشور باید به گونه ای باشد که قدرت داخلی و تولید را ضعیف نکند. وی با اشاره به اینکه عمده واردات کشور شامل سه دسته ۱-کالاهای واسطه ای، ۲ کالاهای سرمایه ای و ۳ کالالهای مصرفی است، خاطرنشان کرد: واردات کالا های واسطه ای و سرمایه ای برای ایجاد اشتغال و بهره وری از ظرفیت های داخلی مانای ندارد ولی واردات کالاخای مصرفی به ضرر اقتصاد کشور استو مردم باید با خرید کالاهای داخلی و حمایت از تولیدملی با اعتماد به اقتصاد داخلی آن را شکوفا کنند.

حجت الاسلام عرب در ادامه به بحث نفوذ اشاره کرد و درباره سخنان مقام معظم رهبری در دیدا نوروزی با مسئولان گفت: هدف دشمنان براندازی نظام جمهوری اسلامی است و نفوذ یک حقیقت انکارناپذیر است. وی ابعاد نفوذ را شامل ۲ بخش فردی و جریانی توصیف کرد و جاسوسی و تصمیم سازی با نفوذافراد و شبکه سازی در داخل جامعه و ترویج مسایل مادی و جنسی را ابعاد این نفوذ برشمرد.

وی باتبری روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی و باشاره به سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از رشادت های نیروهای مسلح کشورمان در دفاع مقدس ۸ ساله ، تامین امنیت و اقتدارنظامی و حفظ امنیت پایدار تقدیر کرد.

وی با تبریک ولادت امام جواد(ع) و ۱۳ رجب ولادت حضرت علی(ع) بر بهره گیری هرچه بیشتر از فیوضات معنوی اعتکاف  رجبیه تاکید کرد.

 

photo_2016-04-16_08-30-34 photo_2016-04-16_08-30-00 photo_2016-04-16_08-30-23 photo_2016-04-16_08-30-28 photo_2016-04-16_08-30-30 photo_2016-04-16_08-30-32

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*