تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۷-۶-۹۴ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۷-۶-۹۴ آیسک

۹۴-۶-۲۷

نماز جمعه این هفته نیز همچون جمعه های گذشته با حضور پرشور مومنین در مصلای نماز جمعه آیسک برگزار شد. در این مراسم امام جمعه محترم در خطبه اول با اشاره به فرارسیدن روز عرفه ، روز شناخت خود و خدای خود در عظمت رحمت و مغفرت خداوند در این روز بزرگ ضمن نقل حدیثی از امام صادق(ع) در خصوص آمرزش افرادی که در ماه رمضان آرزیده نشده اند، روز عرفه را فرصت مناسبی برای آمورزش دانست.

در ادامه و در سیر بحث پیرامون مرگ خطیب محترم جمعه در موضوع احتضار و آمادگی برای آن سخن گفت. و ضمن ارائه تعاریف لازم مشاهدات محتضر به هنگام مرگ را به این شرح برشمرد: ۱- جایگاه برزخی خودش را می بیند  ۲-دیدن ملک الموت  ۳-دیدن حضرات معصومین (ع).    ۴- حضور شیاطین   ۵-اموال، اولاد و اعمال خویش را می بیند.

امام جمعه آیسک در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به شرارتهای کم نظیر رژیم صهیونیستی در یورش به مسجد الاقصی و مردم بی دفاع فلسطین ضمن محکوم نمودن انفعال و سکوت سران کشورهای عربی گفت: کاش کمی از غیرت جوانان فلسطینی را سران این کشورها داشتند. وی افزود: مسجدالاقصی خط قرمز ماست، این قطعی است و تا نابودی اسراییل این مساله جدی و محکم است . بعضی دارند کوتاه می آیند در حالیکه مساله فلسطین مساله اول جهان اسلام است.  انشا اله اسراییل کمتر از ۲۵ سال دیگر محو خواهد شد.

در ادامه خطیب جمعه آیسک با ارائه شواهد کافی بی کفایتی سران سعودی در اداره حرمین شریفین را متذکر گردید و افزود: برای اداره حرمین شریفین باید شورایی از کشورهای اسلامی تشکیل و ایفای نقش نماید. سپس امام جمعه محترم ضمن طرح تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری پس از برجام در خصوص انواع نفوذ دشمن در حوزه های امنیتی ، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی هشدار داد و افزود: روحیه انقلابی گری را می خواهند تغییر دهند در مسائل انقلاب نباید کوتاه آمد، اگر بیدار باشیم امید آنها نا امید می شود. دشمن منتظر است خوابمان بگیرد، نباید گذاشت این فکر و امید شیطانی پا بگیرد.

در پایان نیز نماز گزاران خشم و انزجار خود را با سردادن شعارهایی در محکومیت اسراییل نشان دادند.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*