تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۸-۰۴-۹۸ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۸-۰۴-۹۸ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۸-۰۴-۹۸ آیسک

مطالبه امام جمعه آیسک از مسئولان منطقه ای برای رفع مشکلات مردم

حاتمی / امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۸تیر۹۸پس از سفارش به رعایت تقوای الهی در ادامه مباحث هفته‌های گذشته با استناد به آیات سوره انفال گفت: لازمه تقوا حرکت در مسیر الهی است و یکی از تفاوت های حکومت های الهی و غیر الهی حرکت مردم در مسیر تقواست.
حجت الاسلام و المسلمین «علی رادمرد» به نقش حکومت اسلامی و ولی اشاره کرد و افزود: در چنین حکومتی ولی در مقابل ظلم و فساد می ایستند و مردم را بیدار می کند و در چنین شرایطی است که رهبری انقلاب می گویند «ما در مسائل کشور بن بست نداریم» این نتیجه حرکت در مسیر تقواست.
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم بابیان روایتی از رسول اکرم ص گفت : اگر مردم به احکام الهی و دستورات دینی بی تفاوت باشند خیر و برکت از میان آنها برچیده می‌شود.
حجت الاسلام رادمرد امام جمعه آیسک با اشاره به دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با مقام معظم رهبری و سخنان معظم له درباره «تکبر و غرور» گفت: تجربه نشان می‌دهد که استکبار همچنان با غرور و تکبر به دنبال تحقق خوی استکباری خود است.
وی با بیان نمونه هایی از خوی استکباری آمریکا وایادیش، محقق نشدن ۱۱ تعهد اروپاییان در برجام را مؤید این موضوع دانست.
وی به عملیات سنگین روانی دشمن و تقویت آن توسط مزدوران داخلی اشاره کرد و گفت: تحریم‌ها خط مشی فشار دشمن با هدف تضعیف ایران است تا ما از انقلاب دست برداشته و عقب‌نشینی کنیم ولی این خواب دشمن هرگز تعبیر نخواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه همه مردم و مسئولان باید با کارهای جهادی، مطالعه و هزینه کردن به میدان بیایند، تاکید کرد :مسئولان باید استراتژی تدافعی را کنار بگذارند و تهاجمی عمل کنند. وی با اشاره به مطالبات مردم از مسئولان استانی و شهرستانی گفت :مسئولان منطقه ای باید خارج از مسیر عادی که در بخشنامه ها و مسائل اداری است با ابتکار و خلاقیت مشکلات مردم را رفع کنند. وی با اشاره به اینکه متاسفانه برخی مدیران دچار روزمرگی شده‌اند، خطاب به مدیران گفت :به پشت میزنشینی اکتفا نکنید و فعالیت‌های میدانی داشته باشید تا نتایج مدیریت خود را در سطح جامعه ببینید.
امام جمعه آیسک اعلام کرد: «اگرچه به شورای اداری شهرستان سرایان دعوت نمی‌شویم» و از عملکرد و برنامه‌های مدیران اطلاعی نداریم، ولی مردم ما مطالبات دارند و جوانان خلاق و مبتکر برای توسعه و پیشرفت منتظر مسئولان نمی مانند، با فکر، ایده، مطالعه وتحقیق خود به میدان می آیند واز ظرفیت‌های شهر وروستای خود نهایت استفاده را می کنند تا زمینه کار ورونق تولید فراهم شود. وی با اعلام افتخار به این جوانان وتلاشگران تصریح کرد: کار جهادی جوانان شهری وروستای بخش آیسک در عرصه کار وتولید قابل تحسین است.

Views – 509

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*