تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۸-۰۶-۹۹ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۸-۰۶-۹۹ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۸-۰۶-۹۹ آیسک

حاتمی / امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۸ شهریور ۹۹پس از سفارش و رعایت تقوای الهی در ادامه تشریح دعای ۲۵ صحیفه سجادیه به نقش خانواده در تربیت فرزندان و شایسته‌سالاری اشاره کرد و افزود: اگر جعگه دعا یک هدف را برای ما در زندگی معین می‌کند ولی تلاش در کنار دعا، احترام در رفتار با فرزندان و ایجاد روحیه کار، مجاهدت و تلاش باید سرلوحه کار ما باشد.
حجت‌الاسلام والمسلمین «علی رادمرد»، مهارت آموزی در طول دوران زندگی را ضروری خواند و بر ایجاد روحیه کار و تلاش و مهارت آموزی اعم از مهارت‌های زندگی و مهارت کار در جامعه تاکید کرد و افزود: با دعای پدر و مادر و تربیت صحیح اسلامی فرزندان در دنیا و آخرت بهره هایی برای والدین خواهند داشت.
خطیب نمازجمعه آیسک در خطبه دوم تاکید کرد : رمز پیروزی ملت مسلمان تقوای الهی و انسانهای خدا ترس است. وی افزود: از کارهای مهمی که نخبگان و خواص باید به آن توجه کنند تبیین حقایق بدون تعصب و حاکمیت تعلقات جناحی و گروهی است. وی با اشاره به لزوم روشنگری برای جلوگیری از تحریف گفت :نخبگان باید تلاش کنند قدرت آگاهی و بصیرت مردم در زمان انتخاب بالا برود تا بتوانند انتخاب درست داشته باشند. حجت الاسلام «رادمرد» به تلاش رسانه‌های دشمن برای شبهه افکنی، مشوش کردن افکار و پوشاندن حقایق در جامعه اشاره کرد و گفت: دشمن می کوشد تا امت مسلمان در جایی که باید باشند نباشند، انتخاب درست نداشته باشند، واوضاع را درست تحلیل نکنند. بر اساس آن وضع اقدام و موضع‌گیری کنند.
وی وظیفه نخبگان و کسانی که دغدغه دارند را آگاهی به مسائل و بصیرت افزایی دانست و افزود : وظیفه همه ما بعد از شناخت و بصیرت در گام دوم، اقدام، تصمیم و عمل است.
وی با بیان اینکه دفاع مقدس ما حقایقی داشت که همه‌اش درس عبرت است افزود: اگر آن روزهای دوران دفاع مقدس وجبهه دانشگاه بود الان هم دفاع مقدس دانشگاه است و همه کسانی که سر سفره انقلاب و دفاع مقدس نشسته‌اند باید حقایق و واقعیت‌ها را برای مردم بیان کنیم.
امام جمعه آیسک اولین درس دفاع مقدس را بصیرت و اقدام به موقع بیان کرد و افزود: با همه سختی های آن زمان مردم تلاش کردند که حرف امام و رهبر روی زمین نماند و امروز هم نباید بگذاریم حرف ولی امر مسلمین روی زمین بماند. ناطق با اشاره به برگزاری موفق رزمایش ذوالفقار ۹۹ توسط نیروهای توانمند ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: این اقتدار ثمره مجاهدت های هشت سال دفاع مقدس وبصیرت و مقاومت ۴۰ ساله این مردم است. امام جمعه آیسک با اشاره به فرارسیدن ۳۱ شهریور سالروز آغاز تهاجم دشمن بعثی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهدای گرانقدر، از رزمندگان و آزادگان تجلیل کرد. وی سالروز شهادت حضرت رقیه س را تسلیت گفت و با خدا قوت به پرسنل مراکز اورژانس ۱۱۵ آیسک و کریمو، برای تلاشگران این عرصه آرزوی موفقیت کرد.

Views – 448

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*