تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۸-۱۰-۹۷ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۸-۱۰-۹۷ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۸-۱۰-۹۷ آیسک

انتقاد امام جمعه آیسک از معطل ماندن ۸ ماهه انتخاب فرماندار سرایان

حاتمی/ امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۸ دی ماه ۹۷ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی در ادامه بحث پیرامون غیبت به تشریح دلایل به وجود آمدن غیبت پرداخت و با استناد به حدیثی از امام صادق علیه السلام ۱۰ علت و ریشه غیبت را بیان کرد .
حجت الاسلام و المسلمین« علی رادمرد »تاکید کرد :باید تلاش کنیم این بلای خانمان‌سوز را از جامعه دور کنیم.
وی در خطبه دوم با تسلیت فرارسیدن ایام فاطمیه اول و شهادت حضرت زهرا سلام گفت: در تاریخ مظلومیت شیعه ،جانسوزترین واقعه شهادت حضرت زهرا سلام است .
خطیب جمعه آیسک گفت :در دفاع از مسیر ولایت و امامت بهترین الگو ,سیره مبارزاتی و سیاسی حضرت فاطمه زهرا س است .
وی به تلاش برخی افراد برای تحریف تاریخ انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: برای آنکه جامعه ما گرفتار تحریف تاریخ نشود باید تاریخ حقیقی خود را بدانیم .
حجت‌الاسلام رادمرد با بیان برخی از خصومت ها و جنایات آمریکا در ایران اسلامی گفت : ملت ما تاریخ حقیقی و واقعی خود را می بیند و همیشه «شعار مرگ بر آمریکا» را زنده نگه خواهد داشت .
وی با اعلام اینکه برخی افراد تلاش می کنند تاریخ را به گونه‌ای دیگر برای نسل جوان ترسیم کنند لذا آمریکا را بزک می کنند وجنایات و کشتار های آمریکا را نادیده می‌گیرند .
وی گفت: عده ای بی بصیرت هم در داخل کشور به آمریکا چراغ سبز نشان می‌دهند و پالس مثبت می‌دهند، ولی ملت ما با استقامت و اقتدار در مقابل دشمنی های آمریکا خواهد ایستاد.
حجت الاسلام« رادمرد» امام جمعه آیسک در ادامه خطبه دوم گفت: اگر واقعا در شهرستان دغدغه ای برای حل مشکلات نیست مسئولان رسماً اعلام کنند ،هشت ماه است که شهرستان سرایان فرماندار ندارد و امور شهرستان و فرمانداری با سرپرستی اداره می شود اگرچه کارها پیش می رود.
وی ضمن تقدیر و تشکر از سرپرست فرمانداری سرایان گفت: اگرچه کارها پیش می‌رود ولی برخی امور که فرماندار می‌تواند انجام دهد سرپرست نمی تواند انجام دهد چون اختیارات فرماندار بیشتر است .
وی گفت: وقتی موضوع را پیگیری می‌کنیم آقایان اعلام می‌کنند که موضوع در حال پیگیری است.
به گفته وی یکی از راه حل های مشکلات شهرستان حضور فرماندار است و اگر می خواهیم در یک مسیر و یک جهت همه مردم هماهنگ و همراه باشند باید توجهی به مردم به شود و امروز نیازمند مدیریت پایدار در منطقه هستیم تا خدمات رسانی بهتری به مردم انجام شود.
وی با تاکید بر اینکه این همه مشکلات در شهرستان وجود دارد و هشت ماه است که آقایان تعلل می‌کنند و در حال بررسی هستند به ما اعلام کنند که اگر واقعا جریان‌های سیاسی وجود دارند و منافعی دارند که آنها نمی گذارند و مانع می‌شوند بگویند، اگر جریان سیاسی وجود دارد که مانع است و مواضعی را مطرح میکند اعلام کنند.
اینجا باید عرض کنم؛ شما دارید به این مردم ظلم می‌کنید، اگر مطرح می‌کنید اگرفلانی باشد منافع شما تامین است واگر فلانی نباشد منافع شما تامین نمی شود، این چه تفکری است ؟انتظار داریم از آقای استاندار، ایشان خودشان هم قبلا اعلام کردند که ملاک و معیار حزبی و جناحی بودن افراد نیست ،حمایتشان می‌کنیم تا موضوع محقق شود.
به گفته وی مردم خریدار حرف نیستند, مردم خریداری خدمت ،مجاهدات کار و تلاش هستند، کسی که مدافع آرمانهای امام شهدا و نظام بوده و اعتقاد و تلاش و مجاهدت در خدمت مردم داشته باشد .
امام جمعه آیسک خواستار توجه ویژه استاندار خراسان جنوبی و وزارت کشور و تسریع در انتصاب فرماندار شهرستان سرایان شد.
وی در پایان از برنامه ریزی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بخش آیسک وشروع برنامه های بزرگداشت این ایام تشکر کرد و خواستار همکاری و همراهی مردم در اجرای این برنامه ها شد.

 

Views – 276

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*