تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۸-۸-۹۵ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۸-۸-۹۵ آیسک

امام جمعه موقت آیسک:
راهپیمایی اربعین بزرگترین اجتماع بشری ودارای بازتاب سیاسی است

امام جمعه موقت آیسک در خطبه اول نماز جمعه این هفته پس از سفارش به رعایت تقوای الهی به تشریح بخش دیگری از نامه ۳۱نهج البلاغه پرداخت وافزود:مولا علی (ع)در این نامه خطاب به امام حسن(ع)راههای پرهیز از آخرت فروشی را بیان کرده و عالمانه حرف زدن،درهر مساله ای اظهار نظر نکردن وبی گدار به آب نزدن را از جمله این راهکارها دانست.
حجت الاسلام والمسلمین علی طالبی با بیان اینکه خیلی از گرفتاری های بشر به خاطر بی توجهی به عاقبت کار است افزود:باید از نمونه های موفق با نا موفق در تاریخ درس بگیریم ودر هر کاری به عاقبت و نتیجه آن فکر کنیم.
خطیب موقت جمعه آیسک در خطبه دوم با اشاره به آیه ۳۲سوره حج درباره شعائر الهی گفت:یکی از شعائر بزرگ مذهبی شیعیان پیاده روی عظیم اربعین است.
وی با اشاره به برخی شبهات مطرح شده درباره این حرکت باشکوه در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی گفت:براساس روایات اهل بیت این حرکت مردمی یکی از خصوصیت های مومنان واقعی است و علمای بزرگ جهان اسلام هم آن را انجام داده اند.
وی افزود:راهپیمایی اربعین یک تظاهرات بزرگ سیاسی،اجتماعی اعتراضی دربرابرمخالفین اهل بیت (ع)است و بعنوان بزرگترین اجتماع بشری جهان اسلام دارای بازتاب سیاسی است و تفکر ناب شیعه را به عالم می شناساند.
ناطق با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از مردم اصفهان و تاکید مجدد ایشان بر بصیرت داشتن گفت؛متاسفانه برخی نخبگان ومسولان از مردم عادی در مسیر بصیرت عقب تر هستند.
خطیب موقت جمعه آیسک با تشریح ارکان ۳گانه بصیرت برشناخت دشمن،شناخت ترفندهای دشمن و شناخت مسیر که همانا فرمایشات رهبری است تاکید کرد.
حجت الاسلام طالبی گفت:چرا برخی افراد دلباخته غرب شده و بر افکار باطل خود اصرار دارند در حالی که اگر بصیرت باشد در می یابیم که اصرار اروپایی ها بر جلوگیری از خدشه دار شدن برجام برای چیست؟
وی افزود:چرا برخی هشدارهای رهبری را جدی نمیگیرند؟ چرا در بحث تحقق اقتصاد مقاومتی مردم چیزی را احساس نمی کنند؟چرا با کسانی که ابروی نظام را خدشه دارکردند برخوردنشد و لیست اسامی آنها اعلام نشد؟
وی با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج یاد و خاطره دلاوران بسیجی را گرامیداشت .

Views – 952

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*