تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۹ آبان ۹۴

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۹ آبان ۹۴

خطیب جمعه موقت آیسک در خطبه اول پس از توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و دوری از هوای نفس با بیان روایتی از رسول اکرم (صلوات الله علیه و آله) به تشریح ۶ عامل فخر فروشی و افتخار مردم پرداخت و حسن جمال، فصاحت و بلاغت در بیان، ثروت و اولاد، آباء و اجداد، قدرت و قوت و ملک و فرمانروایی را عوامل افتخار انسان ها برشمرد و تصریح کرد : تمام این عوامل زودگذر دنیوی است و انچه می تواند موجب رستگاری انسان شود عمل صالح در سایه تقوا است .

حجت الاسلام والمسلمین « مهدی آجری » در خطبه دوم با اشاره به بیانات رهبری معظم انقلاب درباره جریان تکفیری و شکل گیری گروه تروریستی داعش با هدف مقابله با حرکت بیداری اسلامی گفت: حوادث اخیر در کشور فرانسه نتیجه سیاست های دولت این کشور و دولت های اروپایی در حمایت از گروه های تروریستی از جمله داعش است .

وی با اشاره به بی توجهی اغلب کشورها به هشدارهای جمهوری اسلامی ایران درباره پرورش گروه های تروریستی گفت : این بی توجهی ها سبب شد امروز عملکرد تروریستی آنها گریبانگیر کشورهای اروپایی و اربابان آنها شود .

خطیب موقت جمعه آیسک با اشاره به نقش غرب در پیدایش گروه تروریستی داعش که از اظهار نظرهای غربی ها پیداست تاکید کرد: سیاست دوگانه اروپایی ها درباره تروریست ها و حمایت های آنها امروز بلای جان خودشان شده است .

به گفته وی غرب باید به این نتیجه برسد که مبارزه واقعی علیه تروریست ها را با محوریت سازمان ملل آغاز کند .

حجت الاسلام آجری با گرامیداشت آغاز هفته بسیج و تبریک این ایام به بسیجیان و آحاد مردم گفت : فلسفه تشکیل بسیج به عنوان یک ارتش ۲۰ میلیونی توسط بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی حضور جوانان پاک و متعهد در عرصه دفع از کیان اسلامی به دنبال آزادسازی سوسنگرد بود و امروز هم علت شکست ناپذیری جمهوری اسلامی این است که اکثریت قاطع ملت ما بالقوه بسیجی هستند و همین بسیجیان در حماسه ۸ سال دفاع مقدس مشت محکمی بر دهان آمریکا و ابر قدرت های شرق و غرب زدند .

وی در پایان با اشاره به اظهارات مقام معظم رهبری درباره بسیج و بسیجیان بر حفظ تفکر بسیجی و بصیرت افزایی در کنار اخلاق و عدم سایش اعتقادی نیروهای بسیجی تاکید کرد و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به پشتوانه تفکر بسیجی شکست ناپذیر است.

درباره‌ی adine4

۲ نظر

  1. کیفیت سایت عالی….

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*