تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۹-۱۱-۹۵ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۹-۱۱-۹۵ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۹-۱۱-۹۵ آیسک

آیسک/ حاتمی
امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۹ بهمن ماه با استناد به خطبه متقین مولا علی علیه السلام در نهج البلاغه یکی از نشانه های انسان با تقوا را شاکر بودن بیان کرد و بابت همه نعمتهای خدا به ویژه باران اخیر خدای را شکر کرد.
حجت الاسلام و المسلمین عرب با بیان روایتی از امام صادق علیه السلام گفت: شکر نعمت دوری از گناه است و این بالاترین رتبه شکر الهی است. وی از “گفتن و به جای آوردن سپاس خدا، مراقبت از نعمت های الهی ،صدقه دادن و عملی کار کردن” بعنوان مراتب شکر خدا یادکرد.
وی در سالروز اقامه نماز جمعه در شهر آیسک یکی از نعمت هایی را که چهار سال از خداوند به مردم این شهر عنایت کرده است نعمت بزرگ و عظیم نماز جمعه برشمرد و درباره ثواب آن به سخنی از رسول اکرم ص اشاره کرد و گفت: ملاک قرب الهی نماز جمعه و تعداد حضور در آن است.
وی نماز جمعه را یکی از شئونات ولایت دانست و افزود: نمازجمعه عنصر حفظ کننده نظام و نگهدارنده ارکان آن وحافظ انقلاب است .به گفته وی تهاجم ها به انقلاب و نظام باید در سنگر نماز جمعه پاسخ داده شده و فرمایشات رهبری و خواسته‌های ولی امر از مردم و مسئولان در خطبه های نماز جمعه تبیین شود.
حجت الاسلام عرب افزود: نماز جمعه وسیله تربیت اسلامی و سنگر مقابله با تهاجم فرهنگی و دفاع از انقلاب است. وی از حضور مردم همیشه در صحنه در مراسم نماز جمعه آیسک و همکاری مالی آنان در راستای امور فرهنگی با ستاد نماز جمعه این شهر تقدیر کرد.
وی با انتقاد نسبت به ترویج برخی فیلم های مغایر با مبانی اسلام و مروج قتل و خشونت در جشنواره فیلم فجر گفت :متاسفانه در این جشنواره فیلم انقلابی مقابله با منافقین جایی نداشت.

خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با توصیه به رعایت تقوای الهی به سالروز کودتای رضاخانی و تسلط ایادی انگلیس بر کشورمان اشار کرد و گفت :رضاخان که تمام منویات خارجی‌ها را اجرا کرد توسط خود آنها طرد شد و مردم به دنبال طرداو شادی کردند ،چرا، چون او به مردم توجه نکرد وباغضب مردم مواجه شد، وقتی مسئولی به مردم توجه نکرد با غضب مردم مواجه می‌شود و این یک درس است برای مسئولان ما تا ذهنیات خود را برای مردم نسخه پیچی نکنند‌.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند “اگر کسی به مردم توجه نکند کنار مردم کنارش می زنند” افزود:

مردم از بسیاری از موضوعات در کشور گلایه دارند، تبعیض، حقوق های نجومی و…،چرا سارقان بیت المال معرفی نمی شوند.حجت الاسلام و المسلمین عرب با اشاره به سخنان اخیر رهبری در باره نارضایتی و گلایه مردم از عملکرد مسولان گفت:مردم از کم کاری های مسئولان گله مندهستند، کدام برنامه در سال “اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل” انجام شده تا مردم نتایج آن را لمس کرده باشند ،مردم گلایه دارند، خیلی هم گله دارند،مردم از نداشتن برنامه ریزی درحوزه اقتصاد کشور گلایه دارندومتاسفانه درحالیکه سال اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل رو به پایان است ولی مردم تاثیراقدامات مسولان مشکلات را نمی بینند.
ناطق اطهارداشت؛ تمام تلاش دشمن در عرصه اقتصادی است و سعی می‌کند با فشار وارد کردن به مردم آنها را از نظام اسلامی رویگردان کند.وی با اعلام اینکه برخی مسئولان بر اساس پازل چیده شده دشمن عمل می‌کنند افزود :در آستانه انتخابات عده ای دست در دست دشمن گذاشته و تلاش دارند تا ذهنیت مردم را منحرف کنند لذا هر روز یک بلوا و موضوعی را مطرح کرده و مردم را دچار تشتت ذهنی میکنند.یک روز موج آشتی ملی رامطرح می‌کنند و دو قطبی کردن جامعه را دنبال می کنند،مردم ما فقط با فتنه گران و کسانی که دست در دست اسرائیل آمریکا گذاشتندو خسارات عظیم در فتنه ۸۸ را به کشور تحمیل کردند قهر هستند.
به گفته وی با حضور حماسی مردم در راهپیمایی سراسری ۲۲ بهمن امسال بار دیگر آرزوهای دشمنان و فتنه گران لگد مال شد ولی با این تفاسیر سران فتنه دوست دارند آزاد شده و به مناصب دولتی برسند، برخی هم همه کارها را زیر لوای مذاکره با کدخدا کردند ولی دیدیم که چه نتیجه ای گرفتند.
وی افزود: یک مسئول در استان ما مدعی است که مردم شاد نیستند ولی در استان محل سکونت او مردم می رقصند و شاد هستند، چشم ما روشن، این مردم خون دادند که تو این حرف ها را بزنی ،بر اساس چه ملاکی می‌گویی مردم ما شاد نیستند ،انتظار نداریم مسئول ارشد و بلند پایه استان اینطور حرف بزند.
بر اساس چه ملاکی مردم ما شاد نیستند حتما با ملاک های مد نظر شما مردم شاد نیستند، بله مردم ما متدین هستند، وبا این بچه بازی ها منحرف نمی شوند.
ملاک نشاط در کشور ما حضور مردم در راهپیمایی بود، در عرصه انتخابات نشاط مردم ما را ببینید، نشاط مردم حضور ‌در صحنه است ولی شما در برابر گرد و‌ خاک و قطع آب و برق خوزستان،سیل سیستان و بلوچستان و جاهای دیگر احساس شرمندگی نکردید ولی به خاطر لغو یک سخنرانی در مشهد معترض می‌شوید.
امام جمعه آیسک افزود:متاسفانه منویات رهبری روی زمین مانده و مردم هوشیار ما در کشوری که شاخص آن اسلام و ولایت است درجایی که از ارزشها فاصله گرفته شودهرگز سکوت نخواهند کرد. به گفته وی از مسولان کشوری انتظار داریم مسولانی که برای استان متدین و انقلابی خراسان جنوبی میگذارند انقلابی باشند. ‌

 

Views – 1171

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*