تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۹-۱۲-۹۳

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۹-۱۲-۹۳

۱۳۹۳-۱۲-۲۹

نماز جمعه این هفته به امامت امام جمعه موقت حجت الاسلام والمسلمین طالبی با حضور شکوهمند مردم شهید پرور برگزار شد. خطیب محترم جمعه در ابتدا ضمن دعوت خود و آحاد محترم مردم به رعایت تقوا، آن را از نشانه های توصیف مومنین درقرآن دانستند. وی ضمن اشاره به نامه امام حسین (ع) به فرماندار مکه و بیان این که فرمودند:” کسی می تواند ادعا کند من قیامت را باور دارم، آخرت را باور دارم که در این دنیا از خدا بترسد.” افزود: چگونه بفهمیم اهل خوف از خدا هستیم؟  و در پاسخ با اشاره به روایاتی از امام کاظم (ع) و امام صادق (ع) دو عامل خوف از خدا را به این ترتیب بیان داشت:

۱- احدی خائف از خدا نمیشود مگر کسی که گفتار وی با رفتارش هماهنگ باشد، خلوت و جلوت او یکی باشد.  منقول از امام کاظم (ع)

۲- انسانی که دنبال مقام و جاه باشد، اسمش مطرح باشد، ریاست طلب باشد ، این انسان خائف نمی شود. (به نقل از کافی شریف ج۲ ص۶۹ از امام صادق (ع)

خطبه دوم:

امام جمعه محترم موقت آیسک ، حجت الاسلام والمسلمین طالبی ضمن تبریک فرارسیدن عید باستانی و اذعان به این مطلب که اسلام با شادی کردن و عید داشتن مخالفتی ندارد از خداوند خواست به معنای واقعی همه روزمان عید باشد یعنی در آن روز گناهی نکنیم.

خطیب جمعه موقت آیسک افزود: هدف از شادی و نشاط جدا کردن خستگی های تن ، ذهن و روح از خودمان است در حالیکه اگر گناه کنیم به هدفمان نرسیده ایم.

امام جمعه موقت آیسک در ادامه ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) گفت: یقینا حضرت زهرا(س) اولین شهیده راه ولایت است و فدک که حضرت ایشان آن را بیان نموده اند، یک عنوان مشیر است برای رسیدن به موضوع ولایت.

امام جمعه موقت آیسک در پایان از امت مومن درخواست نمودند به حرمت ایام شهادت حضرت زهرا (س) در کنار دید و بازدیدهای سال نو قدری  شادی ها را محدود و با شرکت در مراسم شهادت ایشان از معنویت و نورانیت حاصل بهره مند گردیم

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*