تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۳۰-۱۱-۹۴ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۳۰-۱۱-۹۴ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۳۰-۱۱-۹۴ آیسک

گزیده ی خطبه های نماز جمعه ۳۰ بهمن ۹۴

در سومین سالگرد اقامه ی  نماز جمعه ی شهر آیسک آیین عبادی سیاسی و وحدت آفرین جمعه ی این هفته همچون جمعه های گذشته به امامت حجت الاسلام والمسلمین عرب امام جمعه ی آیسک با شکوه خاصی  در مصلی مسجد جامع این شهر برگزار شد. وی در خطبه ی اول با توصیه به تقوای الهی به بیان آیاتی از سوره ی نساء پرداخت و تصریح کرد:خدای متعال نیازی به رعایت تقوا توسط بندگانش ندارد بلکه بندگان نیاز به رعایت تقوی دارند و تقوا  عامل رشد انسان است.

ناطق با تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت زهرا(س)و دعوت از آحاد  مردم برای حضور در مجالس عزاداری فاطمیه ی اول   با بیان حدیثی از حضرت زهرا(س) در باره ی فشار قبر گفت: یکی از  عوامل فشار قبر ،سبک شمردن نماز است و خداوند متعال برای کسانی  که نماز را سبک بشمارند ۱۵ عقوبت در دنیا، زمان مرگ، عالم برزخ و روز قیامت قرار داده است. حجت الاسلام عرب با بیان مصادیق سبک شمردن نماز گفت :کاهش برکت عمر، رزق و روزی، سیمای نورانی، بدون ثواب  ماندن اعمال، به اجابت نرسیدن دعاها و تاثیر نداشتن دعای صالح در حال انسان عقوبت های دنیوی سبک شمردن نماز است.وی مرگ با ذلت،تشنه و گرسنه جان دادن را عقوبات  زمان مرگ انسان های سبک شمارنده ی نماز دانست و در ادامه یکی از دیگر عوامل فشار قبر را بی مبالاتی نسبت به نجاسات و پاکی و افراط و تفریط در این موضوع اعلام کرد.

خطبه دوم:

خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با اشاره به گذشت ۳۷ سال از عمر بابرکت انقلاب و برگزاری ۳۵ انتخابات در کشور ۵ گزاره کلیدی انتخابات ها در کشورمان تبیین کرد و تاکید کرد: اکگر کسی با این راهبردها مقابله کند، مخالف انقلاب و نظام است.

حجت الاسلام والمسلمین عرب با بیان اینکه ساز و کار انتخابات سالم و دقیق در کشور فراهم است افزود: دشمنان با طرح مباحث دروغ همواره در صدد دلسرد کردن مردم از حضور در صحنه انتخابات بوده و دائم برنامه ریزی کرده اند و بعد از راهبردهای ب یاثر سالهای گذشته که ترساندن مردم از حمله، تهمت ناسالم بودن انتخابات ، تلقین دلسرودی و بی تفاوتی مردم و هوچی گری و غوغاسالاری بوده است امسال راهبرد جدید “نفوذ” را دنبال می کنند و تلاش می کنند مردم به افرادی رای بدهند که منافع آمریکا را در مجالس خبرگان و شورای اسلامی تامین کنند.

امام جمعه آیسک با اشاره به هشدارهای مقام معظم رهبیر درباره نفوذ و تخریب شورای نگهبان گفت: دشمن درحال نفوذ دادن افرادی خاص و تخریب برخی چهره ها در رسانه های خارجی از جمله بی بی سی است که این خود دخالت صریح در امور کشور ماست.ولی تا مردم بیدار و هوشیار هستند اجازه نخواهند داد در امور کشورشان دخالت شود.

ناطق بر حضور حداکثری در انتخابات به عنوان یک واجب عینی و انتخاب اصلح تاکید کرد و ملاکهای افراد صالح و شایسته را از بیانات امام راحل(ره) و رهبری تشریح کرد. به گفته ی وی مردم ، همانطور که در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور گسترده داشتند باز هم با حضور ملی درانتخابات هفتم اسفند جواب محکمی به دشمنان خواهند داد و دل مقام معظم رهبری را شاد خواهند کرد.حجت الاسلام والمسلمین عرب در پایان با اشاره به آغاز چهارمین سال اقامه نماز جمعه در آیسک به برکات ایجاد نهاد امامت جمعه و برپایی این آیین عبادی و سیاسی اشاره کرد و توفیق های ستاد نماز جمعه و نهادامامت جمعه را مرهون پشتیبانی آحاد مردم ولایتمدار این شهر دانست و از همراهی آنان و تلاش اعضای ستاد نماز جمعه و نیروهای نظامی و انتظامی تقدیر کرد.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*