تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۳۰-۸-۹۳

گزیده خطبه های نماز جمعه ۳۰-۸-۹۳

نماز جمعه این هفته آیسک به امامت امام جمعه موقت حجت الاسلام والمسلمین موسوی برگزار گردید. ایشان با توصیه نمازگزاران به تقوا با اشاره به حدیثی از امیرالمومنین (علیه السلام) که فرمودند: اگر تمام درهای آسمان و زمین را بر انسان ببندند اما این مردم متقی باشند، خداوند راههای نجات را برای آنها باز می کند و از جایی که گمان نمی کند روزی را نازل می کند، بر توجه به آن تاکید نمودند.

امام جمعه موقت در ادامه خطبه اول به ادامه بحث گذشته در مورد ایمان و صفات مومنان پرداخته و با استناد به آیات ۲ تا ۴ سوره مبارکه انفال پنج صفت حیاتی و اصولی  مومنان را که در قرآن به آن اشاره شده شامل مسوولیت پذیری، تکامل ایمان ، توکل برخدا، نماز و انفاق دانستند.

خطیب جمعه موقت آیسک ضمن گرامیداشت ایام هفته بسیج و ابتکار هوشمندانه حضرت امام در سال ۵۸، آن را نیروی کارآمد نظام در تمام عرصه ها دانسته و جامعه امروز را نیازمند روحیه بسیجی تشریح نمودند. همچنین یکی از اساسی ترین پایه های بسیج را اخلاص دانسته وحفظ هویت ملی را نیازمند این مولفه دانسته و ضعف فرهنگ بسیجی را آسیب آفرین خواندند.

در خصوص فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی علیه السلام نیز به اقتدار کشور ناشی از نیروهای مسلح ، وجود ایمان و افزایش تقوا در کنار تجهیزات نظامی، تلاش دشمن برای اسلام هراسی در جهان و افزایش سرعت رشد و اقتدار در جهان با نصب العین قرار دادن منویات و تعالیم آسمانی پیامبر اکرم (ص) اشاره نمودند. ایشان توجه دشمنان به معرفی اسلام قلابی در مقابل اسلام ناب در صورت تکفیری ها متذکر شدند.

شایان ذکر است تعداد زیادی از بسیجیان و پاسداران به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج با لباس فرم در نماز حاضر شده بودند.

 

 

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*