تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۳۰-۹-۹۷ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۳۰-۹-۹۷ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۳۰-۹-۹۷ آیسک

امام جمعه آیسک : ملت ایران هرگز اجازه نخواهد داد افکار منحرف و تفرقه انگیز در جامعه ایجاد شود

 

حاتمی/امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۳۰ آذر ۹۷ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی در ادامه بحث پیرامون رذیله اخلاقی غیبت و سوءظن و بدگمانی گفت: سوء ظن زمینه شکل‌گیری غیبت است .

حجت الاسلام و المسلمین «علی رادمرد »گفت: بدترین مردم افراد بدگمان هستند و تجسس کنندگان و بازگو کنندگان رازها و لغزش‌های مردم هتاک و بدترین انسانها هستند .

خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با اشاره به آیه ۱۴۹ سوره آل عمران و تلاش دشمنان برای تغییر در افکار ،باورها ، رفتار و نهایتاً ساختار جامعه گفت : امام خمینی(ره) با انقلاب و نهضت اسلامی، افکار، باور ها و رفتار مردم و ساختار نظام را تغییر داد و امروز بعد از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ما به این باور و ایمان رسیده اند که راه نجات آنها «زنده نگهداشتن نظام مقدس جمهوری اسلامی» است.

وی با بیان اینکه اگرچه از بدو انقلاب اسلامی عده ای با نظام همراهی کردند ولی فکر، ایمان و باور شان دچار تغییر نشد و فقط رفتار آنها تغییر کرد گفت:  متاسفانه عده‌ای در متینگ های سیاسی، دانشگاه ها و محافل مختلف اینگونه(ناکارآمدی انقلاب) القا می‌کنند و در شبکه‌های اجتماعی افراد را مورد هجمه قرار می دهند.اینها یک روز شهدای مدافع حرم و یک روز دفاع مقدس را زیر سوال می‌برند و در مقابل شعار های ارزشمند ،شعارهای دیگری مطرح می‌کنند، یک بار هم شهدا ،مقاومت و روزی هم زیرساخت‌های اصلی نظام را تضعیف می کنند و با شبهه ،با سوءمدیریت ،با کم کاری با بدفهمی ،کج فهمی و نفهمی ،انقلاب و نظام را تضعیف می‌کنند .اینها هنوز نفهمیده اند که امام برای چه انقلاب کرد، اینها راه نجات کشور را سازش می دانند همراهی با کفار را راه نجات می دانند .

حجت‌الاسلام رادمرد گفت: اینها می‌گویند در کشور دیکتاتوری است ،اگر راست می گویید چرا خودتان مسئولیت‌ها را رها نمی کنید؟ چرا برای کسب میز و ریاست سر ودست می شکنید و به هر کاری دست میزنید تا به این مسئولیت ها برسید .

به گفته وی این شرایط معلول رفتن به سمت کافرین و دنبال منافع خود بودن است، وقتی راه غیر خدا را دنبال می کنید و چشم به یاری دیگران دارید ودچار خسارت  شده‌اید،این حرف‌ها در مطرح می‌کنید و راهی جز فرافکنی ندارید، عدم موفقیت ها و سوء مدیریت ها را به گردن رهبری انقلاب می‌اندازید .

به اعتقاد وی مدیریت اسلام و سیاست برخاسته از اسلام می‌تواند راه نجات باشد.امام جمعه آیسک ضمن تأکید بر مراقبت و بصیرت ،وحدت و استقامت مردم بر سر اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب گفت :هرگز اجازه نخواهیم داد این افکار منحرف و تفرقه انگیز در جامعه ایجاد شود .

وی با اشاره به حضور مسئولان کشوری و استانی طی دو هفته اخیر در بخش‌ آیسک، ضمن تشکر از برنامه ریزان این سفرها، خواستار پیگیری و تحقق مصوبات این سفرها وجلسات شد و اظهار امیدواری کرد به زودی مردم از نتایج آن منتفع شده و امیدشان بیشتر شود.

ناطق با اشاره به افزایش کلاهبرداری های اینترنتی و سرقت ها در منطقه خواستار هوشیاری مردم و رعایت مسائل امنیتی و ایمنی در داخل شهر، دامداری ها و اراضی کشاورزی شد.

Views – 738

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*