تازه ها
خانه / دسته‌بندی نشده / گزیده خطبه های نماز جمعه ۴-۱-۹۶ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۴-۱-۹۶ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۴-۱-۹۶ آیسک

امام جمعه موقت آیسک: شاه کلید رونق اقتصادی کشور انتخاب مدیر انقلابی است

آیسک/ حاتمی
امام جمعه موقت آیسک در اولین نماز جمعه سال ۹۶ در ادامه بحث پیرامون نامه ۳۱ نهج البلاغه وتوصیه های امیرالمومنین ع به امام حسن علیه السلام گفت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از فروع مسلم دین اسلام است و از ملاک‌های شناخت اهل ایمان، آمربودن وناهی بودن است.
حجت الاسلام طالبی با اشاره به اینکه یکی از برجستگی‌های فریضه امربه معروف و نهی از منکر در نظام حقوقی اسلام این است که یک گام از نظام های حقوقی عالم جلوتر است افزود:تنها مکتبی که زمینه حضور ناظران را در قبال اتفاقات مطرح می کند نظام حقوقی اسلامی است.
وی ابزارهای امر به معروف ونهی از منکر راشامل: زبان، ابزار در اختیار حاکم اسلامی و ورود مردم به صحنه دانست وگفت:متاسفانه برخی مسئولان اجرایی ما زمینه جهنم رفتن مردم را فراهم می کنند ،مگر باکارناوال شادی،موسیقی ورقص می شود زمینه به بهشت رفتن مردم را فراهم کرد،برادرانه به مسئولان اجرایی توصیه می کنم دست از این کارها بردارید. به اعتقاد وی با تعطیلی امر به معروف ونهی از منکر در جامعه این لودگی ها گسترش پیدا می کند وجوب آن را هم مردم خواهند خورد.
خطیب موقت جمعه آیسک در خطبه دوم پس از توصیه به رعایت تقوای الهی، فرارسیدن سال۹۶،سال اقتصاد مقاومتی- تولید واشتغال را تبریک گفت واظهار امیدواری کرد:درسایه توجهات ولی عصر عج امسال سالی پر خیر وبرکت برای هموطنان باشد.
حجت الاسلام طالبی با تشکر از امام جمعه محترم واعضای ستادبرگزاری نماز جمعه آیسک به خاطر میزبانی دهمین همایش طلاب و فضلای منطقه فردوس که با حصور ۴۰۰نفر از طلاب وروحانیان شهرستان های فردوس، بشرویه وسرایان روز پنج شنبه در آیسک برگزار شد اظهار امیدواری کرد :این رویداد عظیم که بزرگترین اجتماع طلاب در استان خراسان جنوبی بود باعث تقویت اسلام و گسترش فرهنگ دینی در منطقه شود.
وی با تبریک فرا رسیدن ماه رجب ،ماه بارش رحمت الهی بربندگان خدا،بر بهره گیری از فیوضات معنوی این ماه تاکید کرد. ناطق با اشاره به بیانات نوروزی مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی بر فهم وشناخت صحیح تفکر اسلام انقلابی تاکید کرد وبا اشاره به اینکه بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی برخی تحصیلکردگان از غرب برگشته و روشنفکران در مقابل این تفکر قد علم کردند وناکارآمدی دین را در مسایل اجتماعی و جدایی دین از سیاست را مطرح کردند افزود:در ایام انتخابات این مباحث پررنگ شده و طرح دوگانه دروغین تعهد و تخصص برای اداره جامعه مطرح می شود. وی بر حضور نیروهای مومن،کارآمد،متخصص وانقلابی در عرصه انتخابات و بصیرت مردم در انتخاب افراد متعهد و متخصص انقلابی تاکید کرد. ناطق افزود:شاه کلید رفع مشکلات کشور و رونق اقتصاد انتخاب مدیران انقلابی است وطرز تفکر انقلابی میتواند مشکلات جامعه را حل کند.

Views – 1218

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*