تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۴-۱۰-۹۴ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۴-۱۰-۹۴ آیسک

امام جمعه موقت حجت الاسلام والمسلمین آجری در بیانات خطبه اول ضمن دعوت خودو همگان به رعایت تقوای الهی با ذکر حدیثی از امام جعفر صادق ع  بر حقوق مومنین نسبت به یکدیگر تاکید کرد و گفت: مومن برادر مومن است در دو  چیز باید او را یاری کند و در چهار چیز او را مخالفت کند: ۱-مومن چشم برادرش است۲- مومن راهنماو دلیل اوست ۳-مومن به برادش خیانت نمی کند.۴-هرکز ظلم وستم به برادرش روا ندارد. ۵-در معامله قش نمی کند و ۶-هیچگاه وعده ای نمی دهد و اگر میدهد خلف وعده نمی کند.

خطیب جمعه موقت آیسک به نقل از مکاسب شیخ انصاری همجنین در سوال یکی از صحابه امام صادق ع در خصوص حق مسلمان بر مسلمان به هفت مورد اشاره نمود و گفت امام میفرمایندافرادی که مطلع باشند باید عمل کنند وان به این شرح است: ۱-آنچه برای خودش می پسندد برای برادش نیز بپسندد. ۲- به برادرش با جان و مال و دست وزبان و .. کمک کند. ۳- بریا او چشم و راهنما و آیینه باشد.  ۴- تو نباید سیر باشی و همسایه ات گرسنه، لباس داشته باشی و او بی لباس ، سیراب باشی و او تشنه. ۵- باعث خشموغضب او نشود، بدنبال رضایت و خشنودی او باشد . امرش را اطاعت نماید. ۶- اگر در خانه نوکری داری و همسایه ات خادم ندارد خادمت را بریا کمک به همسایه ات بفرست. ۷- سوگندش را تصدیق کنی ، دعوتش را اجابت کنی، هنگام بیماری به عیادتش بروی، فوت کرد به تشییع جنازه اش برویقبل از درخواست مک به او کمک کنی.

در خطبه دوم امام جمعه موقت آیسک ضمن اشاره به بحث بسته شدن پرونده pmd در اثر مقاومت و ایستادگی ملت ایران، منطق قوی و صادقانه نظام و هدایت هوشمندانه مقام معظم رهبری گفت: ملتها باید برحقوقشان پافشاری کنند،از سوی دیگر معلوم شد حق همیشه پشت پرده باقی نمی ماند. در ادامه به طرح سوال : آیا پس از بسته شدن برجام  مفاد آن اجرایی می شود؟ آیا تحریمها لغو می شود یا سراغ بهانه های دیگر می گردند؟ ” گفت: مسئولان باید بدانند از اول انقلاب تاکنون دشمنی صهیونییستها با انقلاب و جمهوری اسلامی کم نشده است. اینها صفت گرگی دارند.  و با گذشت مدت کوتاهی طرح محدودیت و ممنوعیت روایدد ایران و سه کشور دیگر را تصویب می کنند. که سبب کاهش ورود سرمایه گذاران به ایران می شود. در خصوصو نامه جان کری به آقای ظریف و تضمین عدم وجود مانع بر اجرای برجام آقای عراقچی می گوید: این قانون اخیر قطعا مرودات علمی و فرهنگی را تح تتاثیر قرارداده و نقض برجام است.

ما هم از مسئولان دیپلماسی کشور می خواهیم آنچه شان ملت بزرگ ایران است با اینهابرخورد کنند.

در خصووص سالروز ۹ دیماه روز بصیرت و میثاق با ولایت نیز با ذکر موانع کسب بصیرت  از جمله دلبستگی به دنیا، گرفتار شدن به شهوات و لذتها سیاست امروز دشمن را اندلسی کردن ایران برشمرد و به راههای عملی بصیرت به این ترتیب اشاره نمود: ۱- شناخت حقیقی ولایت و ولی امر۲- داشتن فکر وتحلیل سیاسی ۳- دوراندیشی در امور  ۴- رعایت تقوا و ۵- عبرت گرفتن از امور.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*