تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۴-۱۲-۹۶ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۴-۱۲-۹۶ آیسک
عرب

گزیده خطبه های نماز جمعه ۴-۱۲-۹۶ آیسک

عرب نجات- امام جمعه آیسک در جمع نمازگزاران این شهر با بیان اینکه فضای رشد معنوی در خانواده ها باید فراهم باشد، خانواده را مهمترین و اساسی ترین رکن تربیت اسلامی برشمرد.

حجت الاسلام و المسلمین عرب گفت: والدین در جهت تقویت بنیان خانواده تلاش کنند و علاوه بر تامین نیازهای مادی فرزندان خود به نیازهای روحی و روانی آن ها هم توجه کنند.

وی تاکید کرد: خود والدین باید عامل به خیر باشند تا بر فرزندان خود تاثیرگذار باشد.

وی در ادامه به دیدار مردم آذربایجان با رهبر انقلاب افزود: حضرت آیت الله خامنه‌ای در ادامه با اشاره به سوابق برجسته و انقلابی مردم تبریز، این دیدار را بهترین فرصت برای بیان چند مسئله اساسی در خصوص «کارکردهای انقلاب»، «آسیب‌شناسی انقلاب»، «اولویت‌ها» و در نهایت «آینده انقلاب اسلامی» خواندند. امام جمعه آیسک تبدیل نظام طاغوتی به مردم سالاری را از کارکردهای انقلاب اسلامی برشمرد که بدست مردم و با الهام از تعالیم اسلامی صورت پذیرفت.

وی افزود: یکی دیگر از کارکردهای انقلاب اسلامی این بود که جلوی دخالت بیگانگان و مستکبرین در این کشور را گرفت و امروز همه چیز بدست مردم صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: ثمره ی انقلاب اسلامی رشد و شکوفایی استعدادهای کشور بود و موجب حرکت ملی به سمت پیشرفت بود.

 

حجت الاسلام و المسلمین عرب ارتجاع رامهمترین آسیب انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: خطر ارتجاع از اهداف و اصول انقلاب، انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند.

وی افزود: ارتجاع یعنی برگشت و اگر اهداف و اصول انقلاب، سست، متوقف و برگردانده شود،انقلاب اسلامی به خطر می افتد.

خطیب جمعه آیسک گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مردم تبریز «حرکت به سمت اشرافی‌گری»، «دل سپردن به طبقات مرفه به جای توجه به مستضعفان و قشرهای ضعیف» و «تکیه و اعتماد به خارجی‌ها به جای تکیه بر مردم» را نمونه های حرکت ارتجاعی خواندند و تأکید کردند: نخبگان جامعه حواسشان جمع باشد، مدیران کشور به‌شدت مراقب باشند و مردم هم با حساسیت، رفتار ما مسئولان و مدیران را تحت نظر داشته باشند تا اینگونه حرکات ارتجاعی در کشور اتفاق نیفتد.

وی ادامه داد: رهبری  در سومین بخش سخنانشان در تبیین «اولویت‌های کنونی کشور»، مسئله «اقتصاد» را بسیار مهم دانستند.

وی تاکید کرد: کشور باید به یک صادر کننده ی قوی آن هم نه صادر کننده مواد اولیه که مواد فراروی شده تبدیل شود.

وی یکی دیگر از اولویت های مهم نظام اسلامی را تقویت توان دفاعی کشور با توجه به  دشمنی روز افزون نظام سلطه با این کشور بر شمرد.

امام جمعه آیسک در ادامه اظهار داشت: رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به ترجیح همکاری با همسایگان، کشورهای شرقی و کسانی که با ایران منافع مشترک دارند، در تبیین اولویت‌های اقتصادی نیز، «اشتغال و تولید» را مورد تأکید ویژه قرار دادند.

حجت الاسلام و المسلمین عرب در ادامه به اغتشاش اخیر در تهران در شب شهادت حضرت فاطمه(س) افزود: در این اغتشاش عده‌ای از افراد به اموال عمومی آسیب وارد کردند و پنج نفر از ماموران نیروی انتظامی و بسیج را به شهادت رساندند. وی تصریح کرد در این ماجرا نیروی انتظامی به خاطر مردم سعه صدر نشان داد.

وی عنوان کرد: در کشور ما قومیت ها و فرقه های مختلف به صورت مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می کنند اما نباید برخی از ظرفیت نشان دادن نظام اسلامی سو استفاده کرده و موجب برهم زدن امنیت شوند .

وی گفت: مسوولان قضایی و امنیتی باید با عوامل این اغتشاش که امنیت کشور را به مخاطره انداخته اند برخورد شدید کنند.

 

Views – 366

درباره‌ی admin

۵ نظر

  1. تشکر ویژه از مدیریت سایت

  2. سایت خوبی دارید ، موفق باشید.

  3. خوب بود .ممنونم ازتون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*