تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۴-۲-۹۴

گزیده خطبه های نماز جمعه ۴-۲-۹۴

دیروز جمعه نماز وحدت آفرین جمعه به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین عرب امام جمعه محترم برگزار شد. وی در خطبه اول ضمن دعوت خود وآحاد مختلف به رعایت تقوا و ضرورت مواظبت و مراقبت از خود به ذکر حدیثی از حضرت امیرالمومنین ع پرداخته و افزود: به نقل از علامه مجلسی در بحارالانوار شخصی خدمت حضرت علی ع رسید و پرسید: واجب چیست؟> واجب تر چیست؟ عجیب چیست و عجیب تر چیست؟ دشوار چیست و دشوارتر ازآن چیست و نزدیک چیست و نزدیک تر از آن چیست؟ حضرت امیرالمومنین بلافاصله با شعری باین مضمون پاسخ دادنند که” توبه از گناه واجب است و ترک گناه واجب تر، تغییر روزگار عجیب است و عجیبتر اینکه مردم نسبت به آن غافلند، صبر در مصیبتها دشوار است و از دست دادن ثواب از آن دشوارتر و چهارم هرچیز که امید آمدنش را داشته باشی نزدیک است و مرگ از آن نزدیک تر.

در ادامه با تعقیب بحث خانواده به این سوال پاسخ دادند که: نشانه موفقیت در زندگی مشترک چیست؟ هدف از زندگی چیست؟ به استناد آیه ۲۱ سوره روم نشانه موفقیت آرامش است. اما آرامش به چه دردری می خورد؟ پاسخ این که (سوره فتح آیه ۴) افازیش ایمان نتیجه آرامش است. خطیب جمعه آیسک در ادامه افزود: زوجین باید هم کفو باشند یعنی در عقاید و اخلاقیات نظرات مشابه داشته باشند تا زندگی آنها آرامش بخش باشد. و این مستلزم آممادگی لازم پیش از ازدواج است. ولی اگر بعدازازدواج لازم است اشتراک عقیده پیدا کنند دو راه دارد، یکی گفتگو و دیگری محبت است. محبت آخر اثر می کند.

امام جمعه آیسک در بخشی از خطبه های امروز با توجه به توصیه و سفارش قرآن کریم و سیره نبی مکرم اسلام(ص) و اینکه دشمن دائما در حال برنامه ریزی علیه نظام ماست گفت: اگر دستور الهی هم نبود عقل حکم می کرد که این آمادگی دفاعی و توان نظامی حفظ شود.از طرفی در جهانی که پایه و اساس آن بر ظلم بنا نهاده شده  و این همه وحشی گری سراغ داریم و این همه ستم اتفاق می افتد و نهادهای بین المللی که باید منادی عدالت باشند یک جنایت روشن را محکوم نمی کنند که بر خلافآن یمن را تحریم تسلیحاتی می کنند و تهدید نظامی هم مدام تکرار می شود باید تمام توان خود را بکار گیریم و در حوزه دفاعی آمادگی خود را حفظ کنیم.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*