تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۵ خرداد ۹۶
گزیده خطبه های نماز جمعه ۵ خرداد ۹۶

گزیده خطبه های نماز جمعه ۵ خرداد ۹۶

امام جمعه آیسک:ضعف های انتخابات برطرف وساز وکارها اصلاح شود

آیسک/حاتمی
امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۵ خرداد با تبریک حلول ماه مبارک رمضان ،ثمره روزه داری را تقوا بیان کرد و گفت:ماه رمضان یک فرصت و غنیمت برای کسب تقواست.
حجت‌الاسلام والمسلمین عرب ،طهارت- معرفت -اجازه گرفتن ازصاحب ماه(امام زمان عج)- مراقبت در حلال و حرام و مجاهدت را شرایط ورود به ماه مبارک رمضان دانست .وی با استناد به خطبه شعبانیه رسول اکرم صل الله گفت:رمضان ماه برکت ،رحمت و مغفرت است و توجه به محرومان و نیازمندان، شرکت در محافل و جلسات قرآنی در این ماه ضروریست.
خطیب جمعه ایسک در خطبه دوم پس از توصیه به تقوای الهی گفت :ماه رمضان درس تقوای سیاسی هم هست، به فرموده حضرت علی علیه السلام درس ماه رمضان به خواص و عوام جامعه رعایت تقوا در مسائل سیاسی است.
حجت الاسلام عرب با تبریک حماسه حضور مردم شریف ایران در انتخابات هفته گذشته به مقام معظم رهبری و مردم بزرگوار گفت :این حضور درنظام جمهوری اسلامی تزئینی و تشریفاتی نیست بلکه حضور مردم در سرنوشت کشور و نوعی مشارکت واقعی مردم است.وی با بیان اینکه حضور حداکثری شاخصه حکومت دینی است تاکید کرد:این حضور در صحنه در دنیا بی‌نظیر است و تکلیف منتخبان مردم را سنگینتر می کند.
به گفته وی در نظامی که مشارکت حداکثری پشت سر آن است دشمن نمی‌تواند هیچ غلطی بکند و نگاه چپ با داشته باشد .وی مهمترین پیامد این حضور را تقویت امنیت کشور دانست و افزود: این حضور حماسی نقشه های دشمن را نقش بر آب کرد.
امام جمعه آیسک درادامه مولفه های امنیت کشور را “ولایت فقیه -التزام به قانون -تقویت بنیه نظامی و دفاعی کشورو اتحاد و انسجام ملی “دانست و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در پیام خود بعد از انتخابات تاکیدکردند که حضور مردم در صحنه عامل استحکام و اقتدار ملی است . با فراز و نشیب‌ها و ضعف هایی که در برگزاری انتخابات بود همه مردم و مسئولان و منتخبان باید سهم خود را در پیشبرد کشور ایفا کنند.
وی تصریح کرد :جای تاسف است که بعد از برگزاری این همه انتخابات در کشورمان هنوز ساز و کارهای ضعیفی را شاهد باشیم و برخی موفق به رای دادن نشوند ومعطل بمانند.
وی همچنین به ضعف قانون در انتخابات شورای اسلامی اشاره کرد و تأکید کرد: ساکنان یک شهر و روستا خودشان باید برای شهر و روستای شان تصمیم بگیرند و منتخبان شورای انتخاب کنند ،متاسفانه در یک روستای ۳۰ نفره ۳۰۰ نفر برای شورا رای دادند این یعنی ضعف قانون که باید برطرف شود.
حجت الاسلام عرب با تبریک به منتخبان مردم بر تلاش آنان برای عمل به وعده ها و پاسخگویی به انتظارات جامعه تاکید کرد و با استناد به پیام مقام معظم رهبری رئیس جمهور منتخب را به کار و تلاش مجدانه با استفاده از اندیشه‌های جوانان -توجه به روستاها و قشر ضعیف جامعه و مقابله با فساد و آسیب‌های اجتماعی فراخواند و از مردم خواست مطالبات خود را تاتحقق آن پیگیری و مطالبه کنند.
خطیب جمعه آیسک در ادامه عزت ملی کشور را درگرو رعایت حکمت در ارتباطات جهانی دانست و از مسئولان خواست مراقبت کنند تا مباحثی چون سند ۲۰۳۰تکرار نشود. وی با اشاره به اینکه نظام سلطه بین المللی تلاش دارد کشورها را از درون تهی‌کندو یکی از اعلامیه های هزاره سوم سازمان ملل همین سند ۲۰۳۰ است گفت: اگرچه ۷۰ تا ۸۰ درصد بندهای آن حرفای خوب است ولی ۱۰ درصد آن مخالف مبانی دینی است و با توجه به تاکید رهبری باید جلوی آن گرفته و این سند ملغی شود.
به گفته وی حدف شدن درس شهید حسین فهمیده از کتاب درسی کلاس ششم دبستان یک نظر شخصی نیست آنچه به مردم نشان دادن درس فداکاران در پایه سوم است که فقط یک بند مربوط به حسین فهمیده است. وی مخالفت کارشناسان، آیات و مراجع عظام و رهبری را با این سند ملاک عمل مومنان توصیف کرد و بر توجه به حفظ فرهنگ ایثار و شهادت- مقاومت و جهاد در جامعه و تدریس و حفظ آن در کتاب‌های درسی تاکید کرد.
امام جمعه آیسک در ادامه به موضوعات بین المللی از جمله دستگیری آیت الله شیخ عیسی قاسم توسط حکومت سرکوبگر بحرین اشاره کرد و جنایات آنان را در کشتار مردم بی دفاع محکوم کرد.وی با اشاره به ت لاش آمریکا برای فروش تسلیحات خود در قالب مثلث شوم ارتجاع عرب علیه ایران گفت: ائتلاف عربی -غربی و عبری علیه ایران با توجه به اقتدار ملت ایران محکوم به شکست است.
وی از اقدام ارزشمند شهرداری آیسک در ساخت سایه بان در کنار مجموعه حسینیه و مسجد جامع این شهر برای رفاه حال مردم تقدیر و تشکر کرد.
در خور اشاره است در نماز جمعه این هفته آیسک نمازگزاران با سردادن شعارهایی جنایات حکومت بحرین و دستگیری شیخ عیسی قاسم را محکوم کردند.

 

 

Views – 1059

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*