تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۵-۱۱-۹۷ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۵-۱۱-۹۷ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۵-۱۱-۹۷ آیسک

حجت الاسلام و المسلمین «آجری» امام جمعه موقت آیسک با تسلیت فرارسیدن ایام فاطمیه دوم و عرض تسلیت گفت: پوشیدن لباس سیاه در ایام عزاداری اهل بیت تعظیم شعائر و اعلان برائت از دشمنان اهل بیت و تجلیل از مقام ایثار و شهادت در راه خدا ، پاسداری از دین و مذهب است.
وی افزود: حضرت زهرا (سلام الله علیها) همیشه با مراقبت و حمایت از رسول گرامی (صلی الله علیه و آله و سلم) و امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) موجبات تقویت جبهه اسلام و ثبات جامعه اسلامی را فراهم می آوردند.
وی تصریح کرد: بدیهی است که یکی از مقدماتی که برای پیشرفت و تقویت دین مداری در جامعه اسلامی لازم است، ثبات جامعه اسلامی می باشد. به همین دلیل بر مسلمین لازم است تا هر فعالیتی که باعث ثبات جامعه اسلامی می شود را با کمال جدیت دنبال کنند.
خطیب جمعه آیسک در ادامه با گرامیداشت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: حضرت آیت الله خامنه اى مدظله العالى در دیدار مردم قم در روز ۱۹ دى ماه با اشاره به تمرکز دشمن بر مسائل معیشتى مردم، ضمن تأکید بر اینکه مسؤولان باید اولویت کارى خود را حل مشکلات معیشتى مردم به ویژه قشرهاى ضعیف قرار دهند، با ابراز نارضایتى از ضعف مدیریت منابع در کشور، گلایه مى کنند که چرا با وجود تذکرات مکرر، جریان ها و افرادى ظالمانه این منابع را مى بلعند و با دلال بازى و انحصارطلبى در تجارت، مانع پیشرفت کشورشوند و در تقویت تولید داخلى کارشکنى مى کنند.
حجت الاسلام «آجری» ادامه داد: رهبر معظم انقلاب با یادآورى تذکرات قبلى خود به مسؤولان در زمینه اینکه باید مراقب جریان ها و دست هاى خطرناک و مضر بود، خاطرنشان کردند: قدر نعمت مسؤولیت در نظام اسلامى را بدانید و به لوازم قدرشناسى از آن یعنى«مراقبت در حرف و رفتار، پرهیز از گرایش به اشرافیگرى و اسراف و رفتارهاى طاغوتى » پایبند باشید و تلاش کنید مسیر حرکت شما همواره به سمت الگوى رفتارى و مدیریتى امیرمؤمنان على(ع) باشد.
وی تصریح کرد: به اذعان اغلب کارشناسان اقتصادى اگرچه تحریم هاى دشمن در ایجاد مشکلات اقتصادى ومعیشتى مردم نقش مهمى ایفا مى کند، اما ضعف هاى مدیریتى وساختارى و ضعف نظارت لازم مسؤولین بر مدیران ومجموعه هاى تحت امر، نقش مهم ترى در افزایش مشکلات معیشتى مردم دارد.
وی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب، در دیدار با دولتمردان در ۲۴ تیر ماه در باره مسایل اقتصادى و اقداماتى که دولت باید در حوزه اقتصاد کشور و جنگ اقتصادى دشمن انجام دهد، به ۷ نکته تأکید کردند که با وجود تأکیدات مجدد ایشان در دیدارهاى مردمى در ۲۱ آذر و ۱۹ دى، به نظر مى رسد بیشتر آ نها چندان مورد توجه دولتمردان نبوده است. این ۷ نکته عبارتند از:
۱- تهیه ى «نقشه ى راه اقتصادِ باثبات » براى کشور ۲- تقویت بخش خصوصى ۳- ضرورت برخورد قاطع با متخلفان ۴- اشراف و اعمال قدرت دولت بر مبادلات مالى براى جلوگیرى از عملیات مخرب نظیر قاچاق و پو لشویى ۵- جدى گرفتن سیاس تهاى اقتصاد مقاومتى ۶- مبارز هى واقعى با فساد ۷- حرف زدنِ رودرروى مسؤولان با مردم و بیان شرایط.
وی در ادامه با بیان اینکه اکنون که در آستانه چهل سالگى انقلاب اسلامى قرار داریم، وقتى داشته هاى ملت ایران پس ازگذشت چهل سال از پیروزى انقلاب اسلامى در حوزه هاى مختلف(«استقلال کشور و عزت مردم ، قدرت نظامى و پیروزى هاى منطقه اى ، ازبى سوادى اکثریت مردم تا شکوفایى در علم و فناورى، پیشرفت هاى اقتصادى ، آزادى و رشد دینى و معنوى جامعه به ویژه در میان نسل جوان) را با حکومت ۳۷ ساله پهلوى مقایسه کنیم، در مى یابیم که با وجود همه دشمنى هاى نظام سلطه با انقلاب اسلامى و جمهورى اسلامى برآمده از آن، در گذشته ایران در کجا بوده و امروز در کجا ایستاده است.

Views – 722

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*